[SH] nl/50

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 18/15/ BU steal 41%/ Fto3bet 74%, BU 100% (5)/ Ftocbet 3bet pot 75% (4)/ AF 3,4, river 6,0 FREQ 50%/ WTSD 25%/ WonSD 43%/ 500 hand

Ilyen feszes ellen minden utca bet fold igaz?

Riveren nem nagyon látok valuet a handben, FD nyilván elöbb raisel valahol. Oké a ch/fold?

Turnon jó a bet?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $50 (100 bb)
      Hero (SB): $50 (100 bb)
      BB: $51.82 (103.6 bb)
      UTG: $83.71 (167.4 bb)
      MP: $22.71 (45.4 bb)
      CO: $66.13 (132.3 bb)

Preflop: Hero is SB with Q T
      3 folds, BTN raises to $1.15, Hero raises to $4.25, BB folds, BTN calls $3.10

Flop: ($9) Q 2 8 (2 players)
      Hero bets $5, BTN calls $5

Turn: ($19) 2 (2 players)
      Hero bets $10, BTN calls $10

River: ($39) 7 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $30.75 and is all-in, Hero ?
  • 7 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Remélem nem írok butaságot a 3bettel kapcsolatban, mert rengeteget foglalkozok ezzel mostanában. Hiába dob rengeteget, ha megadást kapunk 100% dominálni fog, ezért inkább csak call (de nem lop olyan rengeteget, szóval dobni is lehetne nyugodtan, mert egy QTo nem fog valami fényesen futni 40% ellen). Legalábbis szerintem borisz amellett lesz. Míg magasabb limiteken jó lehet, alacsonyabb limiteken szerintem inkább SC-okkal 3betelné (hogy ne legyen dominálva) és ha lehet megpróbálna a legtöbb broadway lappal csak megadni ellene. Talán AQ-val és TT-JJ is.

Flop után én mindenképpen arra törekednék, hogy olcsón jussak el SD-ig. Ha ezért ch/C-oznom kell, akkor inkább azt választom. A cB-el nekem az a bajom, hogy ha betelünk, akkor ugye hívni kell a turnt is, mert lehet azért nála pár FD és a riveren kb Push vagy ch/C, ha ennyire agro lenne hosszú távon. A minta viszont elég kicsi, hogy ennyire belemenjek. (Ha már belementünk, akkor ch/C mellett vagyok)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      sokszor irod a ch/call linet. Sokszor csak jobb fog betelni, meg csomószor kiblöffölnek. 3 utca ch/callok nekem meg nagyon nem tetszenek, mert nem tudunk semmit a kezükröl, OOP vagyunk és sok jó barell lap érkezhet amin kivégeznek

Ezen a boardon sok rosszabb fizet. végképp nem tetszik a ch/call line. 99-JJ, FD.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Tegnap ch/C-ozgatós kedvemben voltam. Ilyen az amikor olyan szitukat látok, amikkel nem tudok zöld ágra vergődni. Itt van pl ez a hand. Teljesen zavaros számomra, hogy most 3beteljek, mert sima +EV (az egyik legújabb waki videóban ez szerepel), vagy inkább csak Call (ha olyan a BB és BTN is kijátszható postflop), mert ha 1x is megadást kapunk a 3betre, akkor agyon leszünk dominálva - és szerintem ez borisz álláspontja. Bár ilyen Fold to cB statok mellett jelen esetben valószínű azt mondja majd, hogy teljesen jó volt pre.

Flopon jön is egy éppen elég kedvezőtlen helyzet és nem dob. FD-vel én a helyében emeltem volna a flopon az éppen elég nagy FE miatt. 99-JJ meg, hogy Ő 2x is megadjon velük, háát, én nem tudom. Maradjunk annyiban, hogy nemsokára megkapjuk a megoldást.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: vanyas
      Ezen a boardon sok rosszabb fizet.
      Szia!

Nos ez megint egy olyan szituáció, amikor a cbetnek semmi értelme, mert ez az ellenfél szintén nagyon szűk range-el érkezik a flopra és ha Qx van nála, az 100%-ban jobb mint a QT. PP-ket meg nem tudok neki adni, mint ahogy húzókat se sokat, amikkel meg ugye legtöbbször emelést fogunk kapni.
      Szóval cbet elvetve, de a ch/c se nagyon jöhet szóba ellene, mert annyira feszesen ad meg PF, hogy a range-e rommá ver. Tipikus példa, amikor olyan lappal 3betelünk OOP, amivel ha megadást kapunk bajba fogunk kerülni és amikor azt írom, hogy itt a ch/F-on kívül más nem jöhet szóba, akkor azt fogjátok gondolni, hogy nem vagyok százas. Pedig elhihetitek, hogy nem marad más opció és ezért mondom azt gyakran, hogy ilyen ellenfelek ellen el kell felejteni az ilyen QT, KT, KJ meg hasonló kezekkel való 3betet, főleg OOP, mert postflop nem fogtok tudni mit kezdeni a helyzettel. Az ilyen játékosok ellen legyen egy erős érték 3bet range és legyen egy széles blöff 3bet range, amivel postflop nem kerülhetünk bajba. Mint pl. kis pp-k, sc-k stb.

wolv3rine már kezd ráérezni ezekre a range-ekre, de sok gyakorlás kell hozzá, hogy az emberben ez szinte ösztönössé váljon.
      3bet potokban a legnehezebb a játék, mert ezekben mindig sok zseton sorsáról kell dönteni. Ezért véreznek el sokan a magasabb limiteken, ahol egyre több a 3bet.

üdv, pborisz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      AQ, QK, QJs, QQ ami ver. De egy Q-t blokkolnuk

Továbbá 99-JJ is ott lehet. Nem beszélve AK, AJs kezekröl. És biztos nem dob 2nd párt floppon.

Igaz turnon már jobb a ch/fold, mert az A-high kezeit dobja floppon, 2nd pár meg nem betel. (tehát ha betel tuti jobb)

Végülis JJ volt

Én is a waki videóbpl szedtem a 3bet ranget SB v BU, de ilyen sokat dobáló arc ellen nyilván jobb pborisz range
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: vanyas
      Végülis JJ volt
      Ezek szerint megadtál?

Mondjuk elképzelni sem tudom mire gondolt riveren, amikor pusholt a JJ-val, de hogy azt kb. sose adtam volna neki az biztos.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      akkor jónak éreztem a nagy river AF, meg AF% miatt a callt. De utána átgondolva szerintem is fold ez a villain ellen(ezért is tettem be)