[SH] NL5-AKo

• nyiltlapokkal
      nyiltlapokkal
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.11, Hozzászólások: 567
      Sziasztok!

Ez a line: :rage: Ezeket az erős handeket teljesen egyenesen játszam meg 3 utca bettel? Igazából féltem, hogy megijed és nem fizet semmit, ezért nem hívtam a floppon, és a folytatás is ezért volt ilyen béna. Az ellenfél: 21/15/7 VPIP/PFR/3bet-130 hand után, regnek lett elkönyvelve...

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $4.59 (91.8 bb)
      Hero (SB): $5.07 (101.4 bb)
      BB: $5.61 (112.2 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      CO: $5 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with A K
      MP folds, CO raises to $0.15, BTN folds, Hero raises to $0.40, BB folds, CO calls $0.25

Flop: ($0.85) K K 6 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: ($0.85) A (2 players)
      Hero bets $0.40, CO calls $0.40

River: ($1.65) 4 (2 players)
      Hero bets $0.79, CO raises to $2.90, Hero raises to $4.27 and is all-in, CO calls $1.30 and is all-in

Results:
      $10.05 pot ($0.42 rake)
      Final Board: K K 6 A 4
      Hero showed A K and won $9.63 ($4.63 net)
      CO showed K Q and lost (-$5 net)

Üdv: NYL
  • 7 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Szerintem ha itt cbet-elsz, akkor eldob(hat) sok gyengébbet, így nekem tetszik a flop ch. Utána meg std.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem sima cbet ez, TT-QQ-t sosem dob itt, A high is floatolhat

Turn meg szerintem sokat nem ront, TT-QQ valszeg úgysem adogatna több utcát, KQ-t esetleg KJ-t továbbra is simán stackeljük. Ha több infó lenne lehetne WPzni, így viszont sima bet/bet/bet jó lesz itt szvsz 3 utcára felosztott stackkel.

River meg nagyon könnyű stackoff, bár gondolom ez nem volt kérdés :f_biggrin:
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Lehet, hogy a flopon megad Ah-val, de egy turn barrell-re ezt mind eldobja (1 utca value), míg a flop ch, turn/river bet-bet (2 utca value) nem fog pl QQ, JJ sem dobni (szerintem). Nyilván most nem konkrétan erre a hand-er írtam, de általánosságban (bizonyos emberek ellen) szerinte m+EV-sebb.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem egyáltalán nem, és attól is függ milyen lazán ad pre

Ha 99/88 is bekerül a pre call rangebe akkor végképp inkább bet, szerinted TT KK4-en, vagy KK4Q-n ad meg szívesebben? De mondhatnánk ugyanezt tovább, a 3. lap tök alacsony a flopon ami ideális arra, hogy megadjon kisebb pp-vel is.

Ellenben villain részéről a river raisenek semmi létjogosultságát nem látom KQ-val (gyakorlatilag sosem adunk meg rosszabbal), egy KJ-ról pl nem is beszélve, innentől fogva meg a checkkel szimplán eldobjuk a lehetőségét annak, hogy 3 utcát kihozzunk néhány gyengébb Kx-ből amit valószínű, hogy nem dob 3 fél pot barrelre.

KK4A-n pedig a flop ch után is kétlem, hogy megadna itt QQ-val vagy JJ-vel (ha ezt a konkrét handet nézzük), 88-99-TT-ről meg nem is beszélve, de minél kisebb PP annál több rossz lap jön amin nem nyerünk értéket, biztos betelném fél pottal a flopot.
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      értem, hogy mint mondasz, de azzal, hogy nem betelünk, azzal tágan tartjuk a range-t, és lehet, hogy gyengébb K-val is raise-l, mert így kb A-t adunk elő.

Én nem véletlen írtam, hogy általánosságban gondoltam, mert az A tényleg nem lenne jó a pp-k szempontjából.
      Am egy ilyen boardon meg szerintem Te sem fogsz 3b potban QQ-val 3barrellezni.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Akkor sincs értleme K-val raiselni, mert nem fogsz bet/callozni itt AQ-val sem sehol ennyi infoból, ezért értelmetlen a river raise villaintől itt KQ/KJ-vel.

QQ-val nem látom mi értelme lenne 3 barrelezni itt (hol írtam ilyet?), de ugyanígy Ax-ekkel sem, szal megint csak visszautalok rá, hogy itt KQ/KJ-nek szerintem inkább csak callja van, a flop checkünk után, ha fishy nagyon villain (aki jelen esetben hero), akkor valami thin value raise valóban lehetne. De itt megint nem általánosságban beszélünk, mert a legtöbb turn lapon már nem fogsz tudni előadni ilyet, max egy QQ-t vagy AA-t, amire megint nem nagyon lesz értelme visszaemelnie.

Nem csak az A nem jó, hanem a Q, J, T, 9 stb sem attól függően mennyire calloz szélesen preflop.

Ez az A még csak nem is a legrosszabb turn amúgy, egy turn Q-n sokkal jobban vakargathattuk volna a fejünket, mivel KQ és QQ lejavultak, és az összes gyengébb pár dobni fog (ami ellen ugye flop vbetünk volt simán).

Én nem látom előnyét itt a flop checknek, főleg így, hogy villain gond nélkül végigcalloz 3 utcát KQ/KJ-vel, ami már önmagában több kombó lesz a rangeben, mint a QQ-JJ-TT.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

pre jó a 3bet és std.
      postflop minden a statokon múlik, meg, hogy mennyire szélesen ad meg pre, feszesebb skála ellen szívesebben cbetelek mert lehet pár kész kéz, vagy A high amivel úgy gondolja floatol, széles skála ellen (suited connectorok etc, belefér a csekk), és persze agresszión is múlik... A std sztem is a bet bet broke... (minden egyes csekkel kockáztatjuk, hogy ellenfelünk chb-zik)...
      ha csekkelek flopon, akkor turnon nagyobbat betelek...

@villian meg rosszul játszott, itt raise/foldolnia kellett volna, rosszabb flushokból, Kx-ekből jöhet még value, de ami visszatolja az mindig full... És a mérete sem jó, mert így az ellenfél callrange is szűkebb és nehezebb dobni a 3betre is... olyan 2$-ig emeltem volna max...

GL,
      L.