[SH] AKo-NL5

• nyiltlapokkal
      nyiltlapokkal
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.11, Hozzászólások: 567
      Sziasztok!

Ez a line mennyire jó így? Az ellenfél: 15/8/1, a mutatásai ~700 hand alatt rendben voltak. Jobb lenne esetleg a turncbet és river checkbehind ha továbbra is adja?

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $4.04 (80.8 bb)
      CO: $10 (200 bb)
      Hero (BTN): $5.49 (109.8 bb)
      SB: $3.30 (66 bb)
      BB: $5.12 (102.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with K A
      MP folds, CO raises to $0.15, Hero raises to $0.40, 2 folds, CO calls $0.25

Flop: ($0.87) A 6 Q (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.62, CO calls $0.62

Turn: ($2.11) 6 (2 players)
      CO checks, Hero checks

River: ($2.11) 2 (2 players)
      CO bets $1.15, Hero calls $1.15

Results:
      $4.41 pot ($0.18 rake)
      Final Board: A 6 Q 6 2
      CO showed A Q and won $4.23 ($2.06 net)
      Hero mucked K A and lost (-$2.17 net)

Üdv: NYL
  • 2 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      700 hand alapján több infót is adhatnál
      fto3bet mindenképp
      wtsd, w$sd, AFQ-k, ftocbet akár

Ilyen arc ellen én akkor 3betelnék pre, ha
      sokat nyit CO a statjai ellenére
      sokat calloz 3betet
      dinamika megvan már, blöfföltünk ellene, képes lesz visszajátszani

De szerintem ezek nem fognak teljesülni egy ilyen nitnél, szóval ez általában inkább pre flat nálam.

Post meg nem látom miben lesz 3 utca érték itt, viszont a turn bet 1/2+pici, river chbehind nekem jobban tetszik, így játszva lehet csak split, vagy nálunk jobb lap hív a riveren.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Preflop
      Úgy tudod matematikailag eldönteni, hogy van-e értelem 3betelni ellene, hogy megnézed a raisefirst skáláját, majd ezt beszorzod a fold to 3bettel, például:
      ---> ha Ő 8%ban nyit és 70%ban dob CO-ról 3betre, akkor 5,6%-os skálája marad, ami
      kb. {77+,AQs,AQo+} ami ellen hátul vagy (~47%), tehát valueból nem jó a 3bet itt (blöffből sem)... Valami ilyesmit írt le Click is:)

Persze microra jellemző, hogy azért megadogatnak 3betet és inkább CS-ek mint agrók a játékosok, emiatt lehet érv a call mellett is

Postflop
      Jó a line, de turnon inkább én betelnék egyet (mivel nem tudom mennyire ad meg, ha itt van egy 9Ts, QJs-e, akkor FD-vel pl adhat egy kisebbet vagy néha Qx-el, persze Ax-ek ellen mindig van value, de azok riveren is fizetnek...), szóval egy fél pot környékét betelnék, river chb ilyen arc ellen...

Ha nincs lenne Qx hanem alacsony flop Axx van, akkor valszeg 3 utca bettel bekerül (mert ilyen arcnál csomó gyenge Ax lehet, amit nem hiszem, hogy 3bet potban el tud dobni)

Gl,
      L.