[SH] 04.30. AK 4b pot BUvsBB

• kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.572
      hali!

ellen:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($24.68)
      BB ($26.75)
      UTG ($9.25)
      CO ($25)
      Hero ($49.17)

Dealt to Hero K:spade: A:club:

fold, fold, Hero raises to $0.50, fold, BB raises to $2, Hero raises to $4.20, BB calls $2.20

FLOP ($8.50) 5:spade: 6:heart: 4:heart:

BB checks, Hero bets $2.80, BB calls $2.80

TURN ($14.10) 5:spade: 6:heart: 4:heart: 7:diamond:

BB checks, Hero checks

RIVER ($14.10) 5:spade: 6:heart: 4:heart: 7:diamond: 8:spade:

BB bets $19.75 (AI), Hero folds

BB wins $13.47

mi lett volna a jó line? ill megfelelő betméretezés?
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      4bet potról van szó, de alacsony volt a 3bet, így alacsony a pot is és ha flop nem hívunk nagyobbat, akkor a turn nem lesz elegendő a potméret egy pushhoz. Szóval flopon betelnék 5$-t, így a turn-re megfelelő lenne a size egy Shove-ra, ha megfelelő lap érkezik (kb csak A, K-t érzem annak).

Érdekes, hogy nem ch/R-elt ilyen boardon. TT+ ha 4bet calloztak, akkor ált. itt berakják. Talán a kis flop cbet miatt megadott még1x ilyen AQ, AJ, AT, KQ típusú kézzel és a turnon lehet jó lett volna folytatni a flop túl kicsi cbetünk miatt. Ebben viszont nem vagyok valami biztos.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Pre mehet nagyobb 4bet ilyen semi-fish arc ellen. Flopon én nem cbetelnék, mert kevés turnön tudjuk majd folytatni. Jobb handet nem dobatunk, viszont sokszor szeretnek rámoveolni ezek a fishy arcok a kis sizeokra. AK-val van SD valuenk, összes brodwayt verjük, így ha agróbb, akkor szerintem fontolóra lehet venni a calldownt blankokon (mondjuk bet vs missed cb oop 60+, afq turn river ~30-35+). Akkor cbetelnék, ha lenne nálunk egy , és akkor lehetne shoveolni minden , 2, 3, A, K turnön.
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Hali

pre okés, de ezen a floppon nem cbetelnék, mert 99-JJ nem fog itt dobni, ráadásul a gyengébb lapjaival, v esetleges FD+overekkel meg c/r elhet, szóval én floppon nem cbetelnék.

A flop cbetnek 4bet potban általában nem kell nagynak lennie, mert így is betetethetjük, hisz pre nagy potot építettünk, de ennél azért nagyobbat használnék, ha már cbetelek
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Elég keveset dobál 4betre, szóval ellene mindenképpen nagyobbat 4betelnék.
      Ezen a flopon pedig én se cbetelnék egy ilyen fishibb arc ellen IP, hanem elfogadnám az ingyen lapot és blank turnön, riveren adnám ha betel. Bár turnön nem éppen túl sok ez a 44% bet vs miss cbet, de ez 4bet potban lehet akár több is, ha azt látja, hogy feladtad a flopon.

üdv, pborisz