[SH] nl50 A8o

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($26.18)
      BB ($50)
      UTG ($51.23)
      Hero ($50)
      BTN ($73.05)

Dealt to Hero A:club: 8:heart:

fold, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, SB calls $1.25, BB calls $1

FLOP ($6) 4:heart: 5:diamond: A:spade:

SB bets $1.50, BB folds, Hero calls $1.50, BTN calls $1.50

TURN ($10.50) 4:heart: 5:diamond: A:spade: 8:spade:

SB bets $5.50, Hero calls $5.50, BTN raises to $70.05 (AI), SB calls $17.68 (AI), Hero folds

bu 23/21 11,2 3bet 9K hand
      3b v co ip 11%
      fold to 4bet 60

sb fish 40/8 50 hand
      bb reg

elég passzív voltam az asztalnál így nyitottam bár bu 3b happy sztem ha 3betel 4b/foldolok
      de ha nem lettem volna passzív akkor dobok bu miatt
      de eleve nyilván miatta voltam befeszülve és most untam meg szóval innen a nyitás ilyen playa (Bu) melett is

na azt jól túlmagyaráztam! :coolface:

bu ról

sok noteom van főleg a bluff linejeiról amik rosszul sültek el neki ellenem
      de összeségében nagyon rendben van a játéka

mi ez a push sztetek?
  • 14 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Egy biztos, nem blöff.

A5s, A4s, A8s, 76s, 55, 44. Kb ezt a range-et adnám neki. Ez ellen van kb 25%-unk. Még SB callja után sem lesz elég a pot odds, hogy megadjunk. Viszont ha beleveszünk AQs, AJs kezeket is, akkor már 40% körül állhatunk, és a line-unk után betolhatja azokat is. Így viszont már jó az odds. Ha jó reg, akkor simán leesik neki, hogy a turn call-unkkal nem leszünk valami erősek ilyen turn után. Szerintem mehetett volna a call és a turnon sem emeltem volna miután SB újra donkol, éppen azért, hogy bent tartsam BTN Ax kezeit.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Én AJ, AQ handeket nem adnék neki. Azzal miért turnön akciózna, amikor egy draw is kiegészült? Elég nagy túljátszás lenne részéről 3 way, nem is feltételezném, amíg nincs róla note. Szerintem kb ilyesmi range lehet, ebbe tettem egy félblöfföt (5s6s), és egy slowolt AA-t is (SB fish miatt)

Asztal: 4:heart: 5:diamond: A:spade:  8:spade:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        26.97%  23.64%     3.33% { Ac8h }
      MP3        73.03%  69.70%     3.33% { 88, 55-44, AdAs, A8s, A5s-A4s, 76s, 6s5s }

Pot odds ~33%, úgyhogy fold.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Én AJ, AQ handeket nem adnék neki. Azzal miért turnön akciózna, amikor egy draw is kiegészült? Elég nagy túljátszás lenne részéről 3 way, nem is feltételezném, amíg nincs róla note. Szerintem kb ilyesmi range lehet, ebbe tettem egy félblöfföt (5s6s), és egy slowolt AA-t is (SB fish miatt)

Asztal: 4:heart: 5:diamond: A:spade:  8:spade:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        26.97%  23.64%     3.33% { Ac8h }
      MP3        73.03%  69.70%     3.33% { 88, 55-44, AdAs, A8s, A5s-A4s, 76s, 6s5s }

Pot odds ~33%, úgyhogy fold.
      Szia!

Egyetértek. Én se hinném, hogy itt valaha is AJ így játsszon.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Először én is a fold mellett voltam, de abba gondoltam bele, hogy leszünk-e itt valaha is erősek, ha nem emeltünk egy ilyen turnon.

Lejött rengeteg húzó, a Fish donkolgat, Ő elvan magával (bármi lehet nála, 65s, 75s, 95.. A2, A3s, AA, set, 2pár.... turnolt FD). Fish ellen szerintem megegyezhetünk, hogy AJ-t be lehet tolni a turnon.

BTN pedig értelmes lény, szóval szerintem neki is leeshet, hogy AJ, AQ lehet Ő a legerősebb a partiban. Ha visszaemel, csak a Shove-al tud elegendő FE-t teremteni, és dobathat jobb lapokat is. AK-A9 simán dobnék, A4-A5 is, setek nem lesznek nálam a turn call, után, és én már a sorokat is emeltem volna a turnon. Ergo kb mindent el fog dobatni velünk és a Fish-től várhat megadást.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Ha a fish ellen brokeolni akar AJ/AQ-val, akkor raisel flopon, fish ellen raise/broke, hero ellen raise/fold. Miért várna turnig, ahol már a teljes stackjét kell kockáztatnia?
      Hero ellen WA/WB, max egy AK-t tud dobatni ami jobb (legalább is én nem számolnék azzal, hogy 2 párokat tudnék dobatni), és hero rangéből azért nem feltétlen lehet kizárni a monstereket sem, mert elég száraz a board flopon, az egyedüli draw meg kiegészült turnön. 95,A2,stb, turnölt FD-vel szerintem szintén nincs értelme betolni a részéről, mert még ha hero dob is, nem várhatja szerintem a fishtől, hogy akármilyen Ax-et dobjon. Akár draw, akár Ax van nála, szerintem sokkal jobb játék részéről callolni.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      A flopon azért nem jó, mert a mi range-ünk még lehet erős. Azzal, hogy callozzuk a Fish donkját, még bőven lehet nálunk, 2pár+, amivel csak bent szeretnénk tartani BU-t, de a turn callunk után fogalmam sincs, hogy mi lesz az a lap, amit nem szórunk el. Szerintem mindent dobunk, amivel a turnt csak calloztuk és pont ezért itt már jónak érzem az emelést a Fish ellen, mert face up a mi range-ünk, a Fish meg Fish és berakja rosszabbal, amúgy is csak maszatolgatott a potba. Ha meg azt is hozzávesszük, hogy villain 23/21/11, szóval egy lazább, agro reg, aki mellesleg még gondolkodik is és a note-okból látszik, hogy a blöfföktől sem riad meg, akkor miért ne merné úgymond thin value betolni AJ-AQ-val a Fish ellen. Mi úgyis dobni fogunk.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      AQ/AJ handjeivel le tudja stackelni a fisht a riveren is. Védekeznie nem kell, mivel csak BDFD van lent, sor már kiegészült. Ha nálunk gyenge ranget feltételez, akkor AJ/AQ-val miért akarna dobatni? Egyedül AK-t dobathat Herovel, 2 pár az a rangeünk teteje, nem hinném hogy úgy gondolná azt eldobjuk. A gyengébb handjeinktől meg ha callol nyerhet még egy utcát riveren. Blöffből/félblöffből meg szintén csak értelmetlen betolnia a fish miatt (húzóra amúgy is nagyon jó pot és implied oddsot is kap.)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Egy szóval nem mondtam, hogy húzóval betolná. Én csak az AQ, AJ kezeiről beszélek, és azokból is csak a suited 2db+2db-ról, és így van 40%-unk BU ellen. Azt furcsállom, hogy nem tartjátok jónak a részéről, közben meg top 2párt akarunk eldobni. Persze 3way csökkenni fog az EQ, de a Fish miatt jók lehetünk egy marginális callra.

Abban legalább megegyezhetünk, hogy ha ezt eldobjuk, akkor ezek szerint nem lesz call/call range-ünk. Ez pedig szerintem itt hiba lesz és kiaknázható.

Fish ellen meg miért callozgatna tovább? Kizárhat minket szinte 100%-ban, a Fish pedig A6, A7, A3, A2, 65, 64, 75, 74, 73, 96, 3x, 2x...BDFD itt még nagyon szépen fog fizetni, hiszen kismillió GS, pár+GS, pár+OESD, pár+FD, FD+GS maradt, attól függetlenül, hogy egy 76 kiegészült. A riveren viszont már nem nagyon fizet, max a top párjaival, 2pár+ kezeivel, river kiegészül húzóival. A húzókból a turnon tud értéket nyerni. Éppen ezért kellett volna emelnünk HU a Fish ellen, ha nincs mögöttünk BU. Szerintem BU nyugodtan észreveheti ezt a helyzetet és elég agro hozzá, hogy be is vállalja. Nem egy 19/15-ről , vagy egy NIT-ről, szikláról van szó hanem egy laza reg-ről. Továbbá hangsúlyozom, csak az AQs, AJs kezeket vettem hozzá, semmi félblöff kezet és a pot odds így is elég, nem beszélve arról, hogy szerintem AQo is rengeteg lehet nála, vagy éppen AJo...

Nekem csak az a furcsa, hogy teljesen kizárjuk az AQ-AJ kezeket, és elvárjuk egy laza agro regtől, hogy passzívan callozgasson riverig egy olyan szituban, ahol elég sok mindent tud dobatni, és a valószínűleg egyedüli caller Fish range-e ellen is elég jól fog állni. Nincs nekem bajom a dobással, dobhatjuk nyugodtan és csökken a variancia, de szerintem nem zárhatjuk ki, hogy AQ, AJ nem tolja be.

Vagy sorral esetleg csak tovább kellene calloznom miután a Fish újfent 1/2Donkol a turnon? Ha igen, akkor talán már el tudnám fogadni, hogy csak jobb lapokkal emel és én is kizárnám az AQ, AJ kezeket. Csak ugye épp ez az, hogy én a turnon biztosan emelnék sorokkal, setekkel is. Lehet ebben van a hiba és ezért látom rosszul.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Azért mert 23/21, ami még nem laza, inkább standard 50-en, te már LAG-nak könyveled el, és elvársz tőle egy elég nagy overplayt, AFQ-ját meg még nem is láttuk. Ilyet az aggro fishek szoktak csinálni, szóval note nélkül (vagy vmi nagyon kiugró turn afq nélkül), nem várhatjuk szerintem ilyen szituban, hogy egy reg AJ/AQ-t mutasson.

Egyébként call/call rangeünk miért ne lehetne? Én fish ellen pl nem emelnék itt setet, száraz a board, ha 76-ja volt akkor meg már mind1, de riverre így is úgy is stackeljük, és nem venném el tőle a lehetőséget hogy betolja magától, plusz így BTN-t se zárjuk ki.

Abban viszont egyet értünk, hogy sortól, settől érdekes ez a push. Én inkább dobok, a fish meg kifizeti a noteomat :) De én nit vagyok :(

Egyébként @OP: " sok noteom van főleg a bluff linejeiról amik rosszul sültek el neki ellenem" megoszthatnád ezeket :P
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Valószínű akkor ezért tudtam a kezébe tenni.

Ezek szerint setekkel és sorral is csak a call lenne a helyes játék a turnon SB betjére?
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Nekem igazából az lenne a kérdésem, hogy BU fog-e valah slowplayelni flopon. Alig nő a kassza, ha a fishnél van valami, akkor úgy is jönni fog egy emelésre. Nem látok okot, hogy BU miért ne emelne egy erős kézzel flopon.

Kb. 76-ot tudok elképzelni amit így játszik, meg A8s-t. Lehet nála esetleg 7s5s 7s6s amivel a fish miatt adott meg prelfop és turnön félblöfföl vele, mert neked nem nagyon van erős kéz a rangedben fish ellen meg némi FE-vel be tudja pakolni viszonylag nyereségesen.

Az is lehet, hogy a te gyenge kezed miatt itt betol egy AQ-t. Preflop callozhat vele, hogy inkább bent tartsa a fisst (mondjuk ezzel is inkább flopon kéne emelnie).

A raise push szintén inkább tűnik nekem gyengének mint erősnek. Nem mondom, hogy nem pusholhat itt erősebb lapot, de ilyen terítéseknél gyakran látok drawt.

A dobás nálam itt szóba sem jöhetne.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: ingyenfrag
      Nekem igazából az lenne a kérdésem, hogy BU fog-e valah slowplayelni flopon. Alig nő a kassza, ha a fishnél van valami, akkor úgy is jönni fog egy emelésre. Nem látok okot, hogy BU miért ne emelne egy erős kézzel flopon.
      Miért ne? A board száraz, IP van. Hero se lesz túl erős és turnön még tehet dead moneyt a potba, a fish ellen (~50bb) bemegy a stack riverig. Szerintem nem lehet kizárni a slowplayt.

Egy jó reg pusholna turnön drawt fish ellen? Talán egy 5s6s-nek éri meg, ha van minimális FE-vel, de sztem a fishnél itt gyakran Ax lesz (növelte a betsizeot is), úgyhogy kb az életben nem fog dobni sztem, főleg ilyen stack/pot aránynál már.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Én abból indultam itt ki, hogy AJo, AQo egy ilyen regnél nem nagyon lehet, mert szerintem ezekkel mindig 3betelne PF. A suitedekkel már nyilván megadna a fish miatt. De még ha ki is veszek a range-éből 2 szettet és beteszem az AQs, AJs lapokat, meg marad még bent az a pár fél blöff, még akkor se állunk tól jól, hiszen nagyon sokat kell megadni. Mivel mindhárom stack bekerül, a fish gyenge range-e BU range-ét fogja erősíteni, vagyis az ő irányába tolja el az eq-it.
      Persze elég fura ez a push tőle, hiszen bőven elég lett volna egy $20-os emelés is, de nyilván pont ezzel éri el azt, hogy blöffnek nézzük. Ez egy olyan játékostól aki egyébként sokat blöfföl nem is lenne rossz taktika.
      Nem tudom, én még most is a dobás felé hajlok jobban, bár az is nyilvánvaló tény, hogy ez neki nagyon jó szitu arra, hogy egy AQ, AJ-val dobasson jobb lapokat velünk. Csak kérdés mennyi lesz abból nála.
      Én kb. ezt a range-et tudom feltételezni:

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 5d4hAs8s
      Részesedés Nyert Osztozás
      CO 33.47% 31.06% 2.41% { Ac8h }
      BU 46.97% 43.84% 3.13% { 44, AQs-AJs, A8s, A5s-A4s, 76s, 7s5s, 6s5s }
      SB 19.56% 17.77% 1.79% { 88, 55-44, AQs-A2s, 75s+, 65s, 54s, AQo-A2o, 75o+, 65o, 54o }

De ez is olyan, hogyha még beteszek valami gyengébbet, akkor már oddscall, ha meg hozzáveszek még egy szettet, akkor meg már sima dobás. Nem egyszerű döntés az biztos.

Most már nagyon kíváncsi vagyok mit mutatott :)
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi

Egyébként @OP: " sok noteom van főleg a bluff linejeiról amik rosszul sültek el neki ellenem" megoszthatnád ezeket :P
      -3way Q magas egyszinun cbet bu ip Khifd HU turn barell river felad
      -A5s 3bcall bu v bb majd Q79 rb T fd 9 boardon bluffbet flop es turn vs missed flop cbetem
      -A6s bvb 3b J67fd-n 1/2 cbet K turnon 1/3ad blank river push