[SH] Sor

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Jó volt ez a játék részemről?

Köszi,
      Zsoooolti

SB (1,5k hand):
      VP/PFR/3bet/F3bet/Call open/WTSD (when saw river)
      19/15/7,5/76/8/16

Postflop AF/Flop cbet/Flop fold to cbet/ Turn Fold to cbet
      3,76/68/94/-

Boss No-Limit Hold'em, $0.04 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG ($2.31)
      MP ($0.92)
      CO ($1)
      Button ($3.62)
      SB ($4.20)
      Hero (BB) ($7.01)

Preflop: Hero is BB with 6, 4
      1 fold, MP calls $0.04, CO checks, Button calls $0.04, SB calls $0.02, Hero checks

Flop: ($0.16) 5, 3, 2 (5 players)
      SB bets $0.20, Hero calls $0.20, 2 folds, Button calls $0.20

Turn: ($0.76) 3 (3 players)
      SB bets $0.36, Hero raises $0.96, 1 fold, SB calls $0.60

River: ($2.68) 6 (2 players)
      SB bets $3 (All-In), Hero folds

Total pot: $2.68

Results below:

SB didn't show
  • 8 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia Zsoooolti,

Kicsit statokra térve, megkérnélek, hogy AFQ-t is másoljad (sokkal többet elárul mint sima AF, erről beszélhetünk, ha érdekel, hogy miért...), won at sd-t, WWSF-t is másolhatsz, de sokak másolnak egy overál popupot (ami tartalmaz minden lényeges statot) és azért 1,5k hand alatt már sok minden kiderül, itt különösen jól jönne...

Flop
      Ha passzív nitty, akkor tuti floppon raiselem, mert overbetel (tuti hogy nagyon erős), és nem akarom, hogy ha két párja szettje van, gyengébb sora van, akkor lejöjjön a 4 lapos sor és megijedjen (legtöbbször itt be is fog kerülni)

Ha tudom hogy sokat lopja limpelt potban a potot, akkor calloznék csak (és végigviszi etc...) de ez elég valószínűtlen...

Turn
      durva nagyon, a lineja, hogy overbetel, majd turnon fél potol, picit indukáló...

River
      Alapesetben riveren nem lehetne dobni, de annyira full szagú a lineja, szerintem is ez mindig full, azon csodálkozom egyedül turnon, miért nem került be, de nekem ez a flop overbet, turn fél pot bet is full szagú... Valszeg full csak nagyon hülyén játszotta meg...

Egyesek ellen calloznék, ellen talán szórható...

GL,
      L.
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Szia,
      köszi az értékelést.
      Az AFQ-ról én eddig azt hittem, az aggresszió fajtor rövidítése, ami AF is. Ezek szerint tévedtem. Légyszíves írd meg, hogy mi a különbség, és hol találom HM2-ben.
      Előre is köszi,
      üdv,
      Zsoooolti
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Ui: won at sd-t, WWSF-t sem nagyon értem, sose használtam őket. Igazából eddig csak Went to showdown-t néztem, hogy megtudjam, villain mennyire gyakran megy terítésig. Ha magas az érték, akkor nehezen lehet kiblöffölni, mert úgyis megad, ha alacsony, akkor könnyebb kiblöffölni. Ugyanígy, magas értéknél jó kézzel nagyobbat hívhatok, mert többször megadja, alacsony értéknél inkább kisebbet hívok. Won at sd-t, WWSF-t helyes alkalmazását és értelmét szívesen venném, ha meg tudod írni.
      Előre is köszi,
      Zsoooolti
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      UI2:
      Overal popup-ot hogy tudok ide másolni?
      Köszi
      Zsoooolti
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Bocsi, hogy csak most, na haladjunk sorban...
      Ha valamit kihagyok pls szólj!

AFQ azért jobb mint AF, mert a dobás is benne van, emiatt
      AF: bet+raise/call
      AFQ: bet+raise/call+bet+raise+fold

Tehát előfordulhat olyan eset, hogy egy játékos soha nem ad meg hanem mindig emel vagy dob (mert fit or fold, mert nit), ilyen játékosnak nagyon magas lesz az AF-e viszont az AFQ-ja nem lesz különösebben kiemelkedő...

Van még a WWSF: Won when saw flop, ez igazából azt mutatja ami a neve is:) mennyit küzd valaki a potért, mennyire könnyen adja fel, játszik vissza, ha gyengeséget érez, etc... 45-48% felett kb std, 50% fölött már elég agresszív valaki és nem adja fel potokat, 40% környékén vannak a mikrosok mivel csak lapot játszanak, ilyenektől nem is várhatsz semmifajta visszajátszást, túl sok blöfföt etc sem... Nyilván 40% nagyon kevés és passzív...

W$SD: Won at SD, mint a neve is mutatja, azt mutatja meg, hogy ha valaki terítésig megy, akkor hány százalékban tudja azokat megnyerni... 49%-50% ami szerintem jó, 53-54% fölött elég nittyn megy el valaki terítésig... Gondoljunk bele, sokszor riveren elég ha 25-30%ban tudunk SD-t nyerni, mivel olyan nagy a pot és olyan pici mérettel betelnek (tehát 1/2betel valaki, akkor elég 25%ban SD-t nyerni), emiatt szerintem eléggé érdemes mindig ha van esély blöff catchre (megfelelő ellenfél/board textúra, besült drawk, etc...), akkor blöff catchelni (SH-n...)

Nyilván minden stat összefüggésben van mindennel, a nagy képet kell nézni. PL: egy nit játékos, aki 10%-át játsza meg a lapjainak valószínűleg magas WWSF, AFQ mutatókkal fog rendelkezni... Ha valakinek magas az AFQ-ja valószínűleg WWSF is magas lesz... Akinek magas a WTSD, annak alacsonyabb lesz picivel a won at SD-je általában (és egy picit biztos lemegy) blöff catchek és lazább callok miatt, és így tovább...

Hogy ezek pontosan hol vannak HM2-ben azt nem tudnám megmondani, mindenesetre ha stats gombra nyomsz, akkor reportshoz, overálhoz hozzá tudod adni... AFQ sztem valami generális stat, WWSF, Won at SD meg sd függő stat,

@Popup-os kérdésre pls válaszoljon valaki, mert arra most nincs jó ötletem:) viszont sokan postolnak popuppal (Click, Apa meg még rengetegen...)

Világos minden?:)

GL,
      L.
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      overall popupot sztem úgy másolsz, hogy (korunk szerzőinek nagy technikáját alkalmazod)
      1. megnyitod azt a popupot :P
      2. Print Screent nyomtsz (PrtScr) vagy hasonló gomb az insert-delete-home-end...stb blokk felett, habár mamár sokféle billentyűzet van (ezzel a vágólapra került a képernyő tartalma)
      3. nyitsz egy rajzprogramot, akár mspaint is jó, de lehet valami értelmes is (futtatás, vagy win7 ben az alsó keresősorbe a startmenüben : mspaint)
      4. csinálsz egy új fáljt és nyomsz egy beillesztést (mspaint felső menüsorában 1x rákattintasz a Paste gombra, vagy megnyomod a ctrl+insertet, ugyanaz a hatás), mintha szöveget copy+pasteltél volna. vagy nem csinálsz új fájlt, és megkeresed a rajzprogram menüiben a "paste as new image" rendszerint jelenelvő menüpontot
      5. elmented (értelmes formátumban, leginkább : .jpg, azt kb minden megnyitja, és rendesen néz ki), felrakod egy képmegosztóra, pl kepfeltoltes.hu, habár annál rengeteg értelmesebb is van, ott is lemásolod a (direkt) linket, ami a feltötltött képhez tartozik

aztán gondolom, mikor itt írod a postot van olyan, hogy kép beillesztése, vagy hyperlink beillesztése, attól függően, hogy melyiket szeretnéd

arra azért ügyelj, hogy a kép ne legyen iszonyat nagy, és főleg ne iszonyat széles, mert gondolom a fórumot még nem a widescreen monitorok korában tervezték, és ha beraksz egy hatalmasnagy képet, jól elizéli az arányait, és figyelmeztet ni is fognak. habár ettől egy átlagos kép, ami mondjuk 600 - 800 pixel széles maximum, nem kell tartanod, szóval egy popup esetében sem

ha már ilyenekre vetemedsz, érdemes megismerkedni a rajzprogramok pl resize menüivel is, ahol aránytartó, és képminőséget nem annyira rontó átméretezésekkel is találkozhatsz, szóval már tudsz is ezt-azt ügyeskedni más esetekben is
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Köszi a kimerítő segítséget. :)
      Üdv,
      Zsoooolti
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Köszönöm szépen Imi a segítséged/leírást!