[FR] Nl25 SB KTs 130501

• Scippp
      Scippp
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.06, Hozzászólások: 596
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

CO: $9.96 (39.8 bb)
      BTN: $25 (100 bb)
      Hero (SB): $25.68 (102.7 bb)
      BB: $20 (80 bb) 924h, 16/11, BBfoldvsSBST: 60, BB3bvsSBST: 0, FtoFCB: 62, FtoTCB: 50; BetvsMissedCB IP: F: 2/5, T: 0/3; Agg%: F: 21, T: 24, R: 14, WtSD: 35, W$SD: 47

Preflop: Hero is SB with K T
      2 folds, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

Flop: ($1.50) 9 K J (2 players)
      Hero bets $1, BB calls $1

Turn: ($3.50) 8 (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($3.50) A (2 players)
      Hero checks, BB checks

Results:
      $3.50 pot ($0.16 rake)
      Final Board: 9 K J 8 A
      Hero showed K T and won $3.34 ($1.59 net)
      BB mucked 9 T and lost (-$1.75 net)

Utólag turnön jobban tetszene egy cbet, mivel ez a 8-as nem sok kombinációnak segített amivel flopon csak megad , de több húzóhoz segíthette, amikkel még fizetne (QJ,JT,T9,...). Jó ez az elgondolás?

Ha cbetelem a turn-t és BB csak megad, A-os riveren 1/3 bet/fold jó lenne?
  • 2 válasz
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      mivel amúgy tök passzív és tp d is van, ráadásul duplayukas sorhúzóval, ami ez esetben azért nem lesz túl rejtett, de mégis van, miért ne lehetne barrellezni

a 3.barrell az viszont talán kicsi vékony lesz sztem. pl tudni kellene nem e raisel kis betre. én azért gondolom vékonynak, mert nem valami szép board ez, ahol mindenki catchelni fog. ha postflop passzív az imaged akkor nem ebben a spotban kezdeném agresszívabbá tenni a 3.barrellel (és nem is fognak ez esetben feltétlenül catchelni). villain tök passzív, rosszabbat valószínű ijedten mögéd csekkel. villain magas wtsdjére részben jó magyarázat az hogy minden utcán nagyon alacsony az afqja, azért ha 1k handből ez nem is teljesen pontos, de már igencsak effelé tendálni látszik. ekkora passzivitással sokkal magasabb w$sd is elérhető, szóval bizonyára vannak (lehetnek) cs hajlamai, ezért valamivel már könnyebb spotokban viszont szét kell valuebetelni

érdekes, hogy kicsit magas a fold to flopcbetje, és a fold to turncbetje is. együtt legalábbis mindenképp, és emellett nem valami jók az sd statjai (persze még ez sem biztos így látatlanban). ilyenkor meg lehet akár nézni a winningsét is ezen a mintán nem e valami nagy up, vagy down torzítja a dolgot, és azt hogy mekkora mintán is ekkora a fold vs flop és turn cb. főleg, mert feszes játékosok inkább preflop agresszorok és nem callerek szoktak lenni, és emiatt, különösen már a vs turn cb elhanyagolható minta lesz akár 1k handen is
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Sztem is sima bet/fold turn. A c/c nem elsz túl jó. Minden olyan lap ellen ami erősebb a tiédnél, úgy is meg fogsz adni. Csak a gyengébb lapoknak megengeded, hogy visszapasszoljanak. Elég sok oylan lap van amivel meg fog adni turnön villain és gyengébb mint a te kezed. BvB lehet lazábban értékért hívni egyébként is.

Riveren sztem nincs vbetünk. Kérdés, hogy c/c vagy c/f. Ha villain nem túl aggro, akkor sztem egy c/f is szóba jöhet, mert ez a lap inkább neked jó, és nincs is túl sok lap amit blöffbe fordíthatna.

üdv: IF