[SH] ATo NL10

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Hogy miért call-oztam végig AT-vel?

Villain 90/53-at játszott az ismert 51 hand alatt, ráadásul 73%-ban cbetel, nekem meg volt a flopon egy 2. párom, ráadásul fél pot alatt hívott.
      Turn-re lett egy lyuksorom (bár tudom, lent volt egy dupla flössveszély is), és itt már csak 1/3 potot hívott, ráadásul mindkettőnknél volt még 125 bb stack. Így itt is call-oztam.
      Riveren nem javult egy húzó sem (bár turn-re már lehetett sora), így azt gondoltam, lehet nála valami besült flösshúzó, és most blöfföl vele. Ezért végül ezt is megadtam.
      A sorhúzó-veszély miatt azt hiszem, ez hiba volt, de érdekelne, hogy a gondolatmenetem milyen?

Köszi,

Zsoooolti

Villain (51 hand):

VP/PFR/3bet/F3bet/Call open/WTSD (when saw river)
      90/53/16,7/25/78/22

Postflop AF/Flop cbet/Flop fold to cbet/ Turn Fold to cbet
      2,00/73/25/60

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

MP ($3.29)
      Button ($10.57)
      SB ($9.50)
      Hero (BB) ($13.21)
      UTG ($19.43)

Preflop: Hero is BB with A, 10
      UTG bets $0.30, 1 fold, Button calls $0.30, 1 fold, Hero calls $0.20

Flop: ($0.95) 3, Q, 10 (3 players)
      Hero checks, UTG bets $0.40, 1 fold, Hero calls $0.40

Turn: ($1.75) J (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.50, Hero calls $0.50

River: ($2.75) Q (2 players)
      Hero checks, UTG bets $2.75, Hero calls $2.75

Total pot: $8.25

Results below:

Hero had A, 10 (two pair, Queens and tens).
      UTG had Q, 9 (three of a kind, Queens).
      Outcome: UTG won $7.84
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Szia Zsoooolti,

Nekem tetszik a hand :) pár megjegyzéssel kiegészítve, de a gondolatmeneted nem olyan rossz, közel áll hozzám, csak én szeretek legtöbbször az agresszívabbik oldalon állni...

Ezek miatt javaslataim:
      ATo-val nyugodtan lehet preflop sqz-elni, bőven elől vagy 50%-os skála ellen, Tied lesz kezdeményezés, és fishel maradhatsz headsup partyban, és nyilván ismerettől függően a legtöbbször Txx-en végig vbetelünk, riveren néha blöff catchelünk, de toppár szerű handektől nehezen fogunk megválni egy ekkora fish ellen...

postflop neccesebb már, riverig ugyanígy játszanám, ha valóban sokat cbetel és láttad már cbetelni sokat az ellenfeledet. Flopon valóban blöff cbetelhet és lehetsz könnyen elől, turnon minden ellen megvan az oddsod kb. hogy ilyen kicsit betel (és valószínűleg gyenge is: betsize tell)

Riveren a nagy kérdés, hogy most ez Qx vagy blöff ( jobb nem nagyon lehet a linejából ítélve..., mármint fura lenne, ha sorral, két párral, szettel ilyen piciket betelne végig)... Blöffre teljesen ráillik ellenben, kicsit betel, hátha dobsz, de azért húz a drawra is, majd riveren nem jött le beleblöfföl (ez a line különösen OOP ülhetne)... Ha nincs extra read semmi, és nincs olyan read sem hogy agró, akkor tán riveren fold, mert micron passzívak a játékosak és mint írtam előbb a potbettel nagyon polarizálja a ranget és vagy Qx (néha jobb) vagy air, de kérdés lesz-e elegendő részben blöff vagy nem... (erre meg Te tudnál a legjobban válaszolni az asztalnál látottak alapján)

GL,
      L.