[SH] 05.02 nl16 QQ vs passziv fish

• kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.572
      BU:
      30/13, agg:1.2, wtsd:24, hand:139
      3b:4.8 (ezzel a handdel), ezelött egy 3b-je volt CO-n MP ellen

preflop nem gondolnám, h jó 5let berakni, viszont oop meg gyakran bajban leszünk, alap terv az volt, hogy 1-et callozok flopon találat nélkül, aztán dobok.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.16(BB) Replayer
      SB ($17.20)
      BB ($18.42)
      UTG ($29.11)
      Hero ($26.40)
      BTN ($20.02)

Dealt to Hero Q:club: Q:diamond:

UTG calls $0.16, Hero raises to $0.72, BTN raises to $1.44, fold, fold, fold, Hero calls $0.72

FLOP ($3.28) K:club: 2:diamond: Q:spade:

Hero checks, BTN bets $1.44, Hero calls $1.44

TURN ($6.16) K:club: 2:diamond: Q:spade: K:diamond:

Hero checks, BTN checks

RIVER ($6.16) K:club: 2:diamond: Q:spade: K:diamond: T:spade:

Hero bets $3.52, BTN calls $3.52

Hero shows Q:club: Q:diamond:
      (Pre 18%, Flop 89.5%, Turn 90.9%)

BTN shows A:diamond: A:club:
      (Pre 82%, Flop 10.5%, Turn 9.1%)

Hero wins $12.61

utólag nézve lehet elrontottam, mert x/r-re kellett volna menni, mivel csak KK ver és nem hinném, h AA-t, AK-t tudna dobni!!
      turn jó, mert AK-val lövi tovább, miután chb-ot választotta egyértelmüen AA van nála!
      river betsize jó?
  • 3 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      5 handed játékban fishy ellen oop 4bet/brokeon kívül mást nem tudsz játszani. Ráadásul CO vs BTN vagytok. Csak akkor nem tenném be ha UTG vs MP szituban játsza ezt. Flop szerintem lead>check/raise>check/call (vegyük észre, hogy ő inkább passzívabb, így nem várnék tőle sok blöff barrelt, ami indokolná a check/callt). A pot mérete miatt riveren így is úgy is allin vagytok, és leaddel kevesebb erőt mutatsz mint check/raisezel -> több value jön a gyengébb handjeiből.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én sem vállaltam volna be. Fishy, szóval postflop könnyű ellenfél, a statjaiból is látszik, hogy passzívabb. 140 hand alatt 1x 3betelt, és most ez a 2. alkalom. 12xbb deepen meg még isnkább csak megadnék. Tökéletes az odds, a playa, maga a szitu is mind a call mellett van.

Flop ahogyan írod jó lett volna a ch/R, hiszen KQ, AQ elég valószínűtlen, ami lehet nála, az AK, AA, talán JJ. Az első kettővel könyedén beteszi, a 3.-tól meg úgysem nyerünk már értéket.

Riveren elég gyengének tűnik, és nem várnék túl sok megadást egy nagyobb betre, ami megad az AA, AQ és ez ellen hívnék fél pot körül, talán valamivel felette a Fish mivolta miatt olyan 3,3$-t.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      5 handed játékban fishy ellen oop 4bet/brokeon kívül mást nem tudsz játszani. Ráadásul CO vs BTN vagytok. Csak akkor nem tenném be ha UTG vs MP szituban játsza ezt. Flop szerintem lead>check/raise>check/call (vegyük észre, hogy ő inkább passzívabb, így nem várnék tőle sok blöff barrelt, ami indokolná a check/callt). A pot mérete miatt riveren így is úgy is allin vagytok, és leaddel kevesebb erőt mutatsz mint check/raisezel -> több value jön a gyengébb handjeiből.
      Szia!

Egyetértek. 140 hand után azért ne féljünk már betenni CO vs BU QQ-val. Ok, hogy eddig nem 3betelt csak egyszer, de az nem jelenti azt, hogy csak KK+ lesz nála.

üdv, pborisz