[SH] 05.02 nl16 ATo calldown

• kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.569
      ellen:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.16(BB) Replayer
      SB ($16.83)
      BB ($25.65)
      Hero ($18.68)
      UTG+1 ($17.52)
      CO ($16)
      BTN ($32.67)

Dealt to Hero A:spade: T:club:

Hero raises to $0.48, fold, fold, fold, fold, BB calls $0.32

FLOP ($1.04) 4:heart: T:diamond: 6:spade:

BB checks, Hero bets $0.72, BB raises to $2.24, Hero calls $1.52

TURN ($5.52) 4:heart: T:diamond: 6:spade: Q:spade:

BB bets $4.16, Hero calls $4.16

RIVER ($13.84) 4:heart: T:diamond: 6:spade: Q:spade: J:diamond:

BB bets $8, Hero calls $8

BB shows 3:spade: 5:spade:
      (Pre 39%, Flop 36.3%, Turn 31.8%)

Hero shows A:spade: T:club:
      (Pre 61%, Flop 63.7%, Turn 68.2%)

Hero wins $28.50

flopon sztem nem x/r-el setet! tehát maradnak a drawok: OESD:35,57,78 és néhány GS. turn nem egészít ki semmit, river meg csak 98-nak segít!

ehhez mit szóltok?
  • 8 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Flop call ok, legjobb lenne blankokon calldownolni. Turn scarecardon még ok a call, de riveren már nem valami aggró, úgyhogy ott már dobnék.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      szerintem itt slow playelt KK+ és 98 ver.

mivel nem hinném h flopon Tx-et x/r-el igy nem lehet QT,JT kétpárja sem amivel riveren értékért belel, egy naked Q v J pedig elég valószinütlen, hogy betelne riveren, föleg ugy hogy flop-on sincs ilyen lapokkal huzója amivel semi blöfölhetne!
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      BDSD/BDFD+2OC játszhat így, szóval Qx benne van. Emellett setek, slowplayelt overpárok. Számolj egy pot oddsot, és adj neki egy ranget, hogy hány blöffnek kéne lennie a rangében riveren hogy jó legyen a call.

Ilyen mutatás után pedig remélem note-oltad a sizeokat. :)
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      szóval eldobhatnám ezt a kezet mivel a range-m alja és még akkor sem leszek exploitable ha ezt elengedem és csak JJ+-al callozok, ill JJ,QQ-val riveren visszatolom!

egy ilyen (lehet nem pontos) range ellen:

hu.pokerstrategy.com

Asztal: T:d4:h6:sQ:sJ

Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 15.38% 15.38% 0.00% { AsTc }
      MP3 84.62% 84.62% 0.00% { QQ+, 66, KQs, 98s, 87s }

a potoddsom meg 27% -->hát ez nem tuti :(
      viszont erös (nut közeli lappal) nem hagyna előttem 3.8$-t!

mindenesetre kíváncsiak várom mások véleményét is!
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      QQ+-t miért tettél a rangébe egy ilyen aggró arcnak? Szerintem az sosem lesz nála. Inkább tennék egy ilyen fish rangébe T9+, minden brodwayt, 78s-t, 57s-t, 89s-t. Flop/turnön elég aggro, viszont riveren már nem annyira, így ott már kevesebb blöfföt várnék, meg ez a J is segíthette sajnos. Pot odds 27%, akkor számolj utána, hogy a value handjei (setek, Qx-ek, 2 párok, 89) mellett mennyi blöff handek kéne lennie nála riveren, hogy megérje a call. Ha úgy gondolod, hogy reálisan lehet nála annyi, akkor jó a call.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      nyilván QQ+al alap a 3b, de h jól emléxem ott laphalott voltam és kb15/10 et játszhattam kb 80 hand alatt :(
      mi van ha nem akart velem mindent dobatni AA,KK-val és QQ-t meg nem akarta pre betenni? létezhet ilyen?
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Ilyen arcnál szerintem kizárt.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Egy ilyen játékos szerintem simán emelhet a flopon akár Tx-et is és nyilván szettet is. Csak azért mert száraz a flop, még nem kell azt feltételezni, hogy mindig slowplayelni fog vele.
      98 is simán ott lehet a range-ében és a QT, QJ is akár. JT már kevésbé lesz nála riveren, mert azzal nem betelne olyan nagyot a turnön szerintem.
      Viszont ez a river betméret számomra kizárja a value handek nagy részét, mert azt nem hiszem, hogy szettel vagy sorral nem hívta volna már be a maradék $3,8-t. Szóval a value range-ből max néhány QT, esetleg AQ szerű lapok lehetnek nála és a blöffök.
      Ha pusholt volna a riveren, vagy akkorát betel, hogy behívja mind ami előttünk van, akkor dobtam volna. De így nem. Igaz riverre visszaesik némileg az agressziója, de az alacsony w$sd is inkább a call felé billenti a mérleget.

üdv, pborisz