[SH] NL10 AQs [2013.05.02]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10.54)
      Hero ($11.64)
      BTN ($10.30)

Dealt to Hero Q:spade: A:spade:

BTN raises to $0.30, SB raises to $0.50, Hero calls $0.40, BTN calls $0.20

FLOP ($1.50) J:heart: Q:diamond: A:heart:

SB checks, Hero bets $1.15, BTN folds, SB calls $1.15

TURN ($3.80) J:heart: Q:diamond: A:heart: J:diamond:

SB checks, Hero bets $2.70, SB calls $2.70

RIVER ($9.20) J:heart: Q:diamond: A:heart: J:diamond: 6:spade:

SB bets $6.19 (AI), Hero ?

BTN 17/15 1k hands

SB 49/26 9.4% 3bet 185 hands standard gigafish...
      29/29/25/37
      to/fl/tu/riv
      wtsd 32% (62)
      wwsf 52%
      w$sd 35% (20)
      ftocb 29% (14)
      turn ftocb 50% (4)
      cbet 71% (14)

Pre ok így a call?

River? Az a turn J eléggé eltalálta a flop ch/c ranget...
  • 8 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      A pre call mindenképp a BU-tól függ, de a mellékelt statok alapján nem kell félnünk tőle.:D Így, hogy ez a "gigafish" min3betelt, mindenképp megadnék én is, mert rá pozícióban leszek és a lapunk is elég jó.

Az a turn J eléggé eltalálta a flop ch/c ranget...

És a JX-ekkel valószínűsíteném is, hogy már turnön visszaemelne, mert eddig nem tűnt túl passzívnak és azért egy viszonylag "tudatlan" arc is felismeri, hogy bajban lehet bizonyos rivereken.
      Szóval ez ennyi inóból szerintem river call. Fishnél alapból sokkal többször lesz AX, mint JX + ahogy az előbb is írtam azzal már valszeg nem jutottatok volna el riverig. Így ez szerintem többször lesz itt (talán valami erősebb) AX, amivel értéket próbál nyerni, vagy esetleg néha busted draw-k, bár ehhez nincs elég infónk, hogy így kijelenthessük.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.526
      Szia!

Én 4betelném a fisht. A relatív pozíciónk jó lesz, de a kezdeményezés nem lesz nálunk, ha csak megadunk. Prémium kezekkel jobb szeretek nagy potban játszani fish ellen.

Így játszva.
      Flop, az ilyen boardon nagyjából így fog kinézni a szitu:
      1. x/fold lesz a játéka az esetek 5%-ban
      2. x/call 90%-ban
      3. x/r 5%ban

Tehát, nekünk a 2. és 3. opció is okés. Én az ilyen szpotokat overbetelni szoktam, mert a fish 3bet rangeét ez eléggé eltalálta. Ha emel, berakjuk, ha csak adja, akkor jobban épül a pot, mert itt nálunk a nuts. Ha flopon snap callol, akkor a riveren betolom. Ha agyal, akkor csak potolok.
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.196
      Helló.
      Jó a call is és a squiz is szerintem.
      Ha squiz, akkor pedig így-pre squiz 1,5-ig- turn betol.
      Ha ÁK-ja van simán megadja szerintem.
      Viszont így játszva riveren, hát lehet eldobnám/ pedig általában nem szoktam X( / mivel elölről belénktolta, ez kb ÁJ full nála,
      esetleg ha nagyon elvetemült akkor K10s amivel sort flopolt viszont a board pározódásával nem foglalkozik.
      GL
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      A 4bet nekem is tetszene utólag, úgy HU maradunk a fishsel, BTN meg valszeg amúgysem fizetne ki gyengébb lapokkal post, csak ha túlhúz, spr meg nagyjából egy sqz potnak megfelelő lenne.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia!

Nekem tetszik a 3b call, fish-ek nem szoktak túl gyakran light-osan 3 betelni. Egy 4b után, ha ránk tolja én nem adnám AQs-el, tehát blöffbe fordítanánk a kezünket. Másrészt agresszívnak is tűnik és pozíciónk van rajta, tehát, amennyiben betalálunk könnyebben stackelhetjük. Ezért inkább call pre.

Flop-turn nálam std bet. River már kérdéses. Én a statok alapján adtam neki egy 10%-os range-et:
      JJ+,ATs+,KTs+,QTs+,JTs,AJo+,KJo+,QJo
      Ez kb. az összes broadway, amivel 3betelhet pre. Ez ellen a range ellen riveren 50-50-be vagy és szerintem ez 50%-nál kevesebbet lesz blöff, illetve gyengébb hand.

De pokerstove nélkül is river fold nálam, mert túl sok kombó ver és azért nem olyan sűrű a light push és ez nem a tipikus busted draw szituáció.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Sick hand. Örülök, hogy ennyi hsz jött:)

Én 4betelném a fisht. A relatív pozíciónk jó lesz, de a kezdeményezés nem lesz nálunk, ha csak megadunk. Prémium kezekkel jobb szeretek nagy potban játszani fish ellen.
      Pont ezt akartam írni, igazából ez ilyen mini 4bet lenne és a célja, hogy reg ne callozzon be minden oddsal (fish 9%-os range ellen úgyis vezetünk) és valszeg 4bet/fold ha nem láttunk semmi spewyt, ilyen 1.1$-ig jó is (kb mint 3bet méret lenne:) sztem ez a legjobb...

Postflop
      Sima flop bet, turn bet, riveren callozom... Lehet ez Ax, akár AK, AQ, és persze Kx mint SD, és FD is...

AFQ-ja elég magas és mellé finoman nem nyeri SD-ket riveren...

Jx sztem is minraisel azért elég sokszor turnon, plusz megint csak elég ha kb 4ből 1x jól vagyunk, én nem dobok : )

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Tényleg nagyon tetszik a 4bet...ez hogy itt inkább flatre megyek még ilyen régi beidegződés-féle weakség, de odafigyelek most erre, hogy korrigáljam.

Adtam amúgy a riveren, KJ volt nála.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Oksi. :f_thumbsup:

Jaja talán vágtam is hogy KJ de lehet keverem egy handdel...
      Akkor sem dobható ekkora fish ellen, aki ennyire nem nyer sd-ken...