[SH] NL10 ATo IP TPTK [2013.05.03]

• B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      Prima, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (CO): $10 (100 bb)
      BTN: $19.56 (195.6 bb)
      SB: $6.92 (69.2 bb)
      BB: $27.37 (273.7 bb)
      MP: $9.75 (97.5 bb)

Preflop: Hero is CO with A T
      MP folds, Hero raises to $0.30, 2 folds, BB calls $0.20

Flop: ($0.65) 4 T 8 (2 players)
      BB bets $0.50, Hero calls $0.50

Turn: ($1.65) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1, BB raises to $3, Hero folds

Results:
      $3.65 pot ($0.18 rake)
      Final Board: 4 T 8 2
      Hero mucked A T and lost (-$1.80 net)
      BB mucked and won $3.47 ($1.67 net)

Ugyanaz az ellenfél.

Flop donk 22

Donkbet vs raise statom nincs.

Na itt nagyon nem tudom mi volt. Most itt mivel játszhatja ezt? Flopon szettel donkolna? Szerintem nem. Úgy voltam vele, hogy mondjuk itt J10 910 donkol, esetleg húzóval és akkor hagyom , hadd beteljen. Turn check-raise. Nem tudom itt mit gondoljak, lehet T8-a volt, erősnek hittem, dobtam.
  • 6 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Én is dobtam volna, látszólag eléggé passzív volt eddig flop után + a nagy WTSD is ezt mutatja, hogy valszeg nem szokott túlságosan sokat blöffölni.
      Ennyi infóból nem tudhatod, lehet ő így játssza meg a seteket OOP, bár tény, hogy tényleg nincs kb semmi értelme a move-nak, de ha belegondolunk annak sem lenne több értelme, ha mással csinálná ezt.
      Ettől függetlenül flopon nyilván adnunk kell, mert az említett húzókkal is csinálhatja ezt, viszont azokkal turnön nem x/r-elne... bár igazából ott csinálhatja ezt, ha felszedett egy kombodraw-t, de az eddigi statjai nagyon nem úgy mutatják, hogy húzókkal turnön megvadulna.:)
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Helló.
      Ja egyszerűbb eldobni, viszont, hogy ezt mivel játssza így, és ha szettje volt flopon akkor ennek mi értelme volt így? a fene se tudja, mindenesetre dobás és kész.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia!

Ilyen száraz flopon nem sok értelmét látom a donk-nak, se védelemből, se értékből. Ezért én ott raise-elnék, hogy hamar eldöntsem a kérdést, hogy vajon blöfföl-e.
      Ha mégis adod a donk-ot, akkor pedig nem emelnék turn-ön, mert szinte semmi nem változott. Ha blöfföl, emelésre simán dobja, értéket nem látok benne, húzók továbbra sincsenek, max. egy backdoor flush esély javult. Így lenne esélye blöffölni még a turn-ön és betméret alapján döntenék, h megadom-e.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Std a line, ez turnon mindig két pár vagy szett, egyszerűen ha blöfföl akkor simán donkol, és JT-vel vagy gyengébb Tx-el mint a mienk nem fog így játszani (nagyon túljátszás, nem ennyire agresszívak micron)

@CHaRoPiNHo: Azért nem jó, ha raiseled a donkot ilyen szituációkban, mert nagyon jól írtad, hogy ez vagy blöff vagy gyengébb kész kéz vagy nuts (szett, két pár), na most blöff ugye nem ad raiset (nem jön value), gyenge kész kéz szintén dob, ellenben nuts ellen betehetjük, de soha nem leszünk elegek, szóval ha itt bekerül akkor jó esetben játszunk egy 80:20-at a range ellen rosszabban egy ~2%-ot egy szett ellen...

Turnon pedig nem HERO raisel, hanem a villian... ha villian csak simán donkolna, akkor callolná hero gondolom és ez igazából ilyen fishy játékos ellen calldown lenne...

Többi megjegyzés:
      raise nem nagy stat mivel ez az első emelése (9ből 1)...
      minden statján tükröződik hogy fishy...
      Jó a vbet is turnon, simán jöhet value rosszabbtól...

GL,
      L.
    • B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      Kösszkössz!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Nagyon szívesen!

Annyi még, hogy ha két hand összefügg, akkor érdemes őket összelinkelni.
      Ty!