[SH] nl50 JJ speed

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 29/25/ 50 hand

Oké a flopp broke?
      Turnon nem láttam értelmét pushnak, mert minden rosszabbat nyilván szórna. Riveren betolja egy TT vagy 88?

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $7.22 (14.4 bb)
      UTG: $57 (114 bb)
      MP: $78.35 (156.7 bb)
      Hero (CO): $56.68 (113.4 bb)
      BTN: $42.77 (85.5 bb)
      SB: $51.25 (102.5 bb)

Preflop: Hero is CO with J J
      UTG raises to $1.75, MP folds, Hero calls $1.75, 2 folds, BB calls $1.25

Flop: ($5.50) 5 5 4 (3 players)
      BB bets $5.47 and is all-in, UTG calls $5.47, Hero raises to $19.50, UTG calls $14.03

Turn: ($49.97) Q (3 players, 1 is all-in)
      UTG checks, Hero checks

River: ($49.97) 9 (3 players, 1 is all-in)
      UTG bets $35.75 and is all-in, Hero ?
  • 7 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      A flop callja után draw, és mid pocketek lesznek nála, QQ+ itt biztos beteszi, és 55/44-gyel sem slowplayelne itt, mert sok mindennel stackelődhetsz flopon. Szerintem ok a turn chb és blank riveren call.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      55/44 sima slowplay a részéről, de szerintem QQ+, és jobb húzóval sincs értelme emelnie, mert megfoszt minket a blöff lehetőségétől (és ha már ennyire laza, akkor adnék még neki pár A5, 65 kezet is).

Mindazonáltal a C/Call range már nem QQ+ és húzó kézre, hanem szerintem 55/44 vagy éppenséggel ilyen 66-TT handre utal, ami ellen ha már így játszottunk, akkor ezen a blank turnon sima Broke.

Amiben nem vagyok biztos az az, hogy a flopon akarok-e stackelődni, de eléggé laza, valszeg pre lazán is emel és AK, AQ, KQ, KJ...sem dob a Donkra.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Q turnön a push sztem elég meredek, húzóit biztos hogy eldobja, ami lecallol az a slowplay, meg a Qx FD-k, szóval turnön betolni értelmetlen imo.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Akkor miért emeltünk a flopon? Ha egy ilyen blank turnon nem merjük betolni, akkor felesleges volt.

A Q-eket szórta simán szórta, a Qx FD-t szerintem meg Be kellett tolnia a flopon, mivel OP van és szerintem nem kezd el megadogatni pozi nélkül. QQ+ úgyszint betolja a flopon. Ha a flopon adta 44-TT, az itt is calloz.

Ja és még annyit tennék hozz, hgy míg 55, 44, 54, 5x csak adnám a donkot, az emelésre már betolnám a helyében, mert FD adja, kisebb pár pedig itt fizet és nem szeretnék J+turnt látni. Szóval a range-ét 66-TT-re lőném be pontosan és semmi másra.
    • dzsoji01
      dzsoji01
      Black
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 362
      Én ha pre cc-t játszom JJ,QQ,AK, handekkel utg ellen(ismeretlen ellen inkább 3b),
      akkor többnyire passzívan játszom meg őket ha nem találtam be.
      Utg flop akciója sosem lesz húzó.(99-TT,ha nagyon optimisták akarunk lenni)
      Turn csekk river Jamm megint nem tűnik blöff line-nak.
      Kérdésedre visszatérve sztem flop call és ha későbbi utcákon betel akkor fold.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: dzsoji01
      Én ha pre cc-t játszom JJ,QQ,AK, handekkel utg ellen akkor többnyire passzívan játszom meg őket ha nem találtam be.
      Utg flop akciója sosem lesz húzó.(99-TT,ha nagyon optimisták akarunk lenni)
      Turn csekk river Jamm megint nem tűnik blöff line-nak.
      Kérdésedre visszatérve sztem flop call és ha későbbi utcákon betel akkor fold.
      Szia!

Tökéletesen egyetértek. A flop emelés szerintem itt nagy hiba. Mivel a fish AI van, UTG helyében én sem emelnék rá QQ+ lapokkal és semmilyen erősebb kézzel. Húzóval viszont annál inkább.
      Így játszva pedig a flop megadása után feladnám. Hatalmasat emeltünk a flopon. Ha ezt adta húzóval és utána pushol a riveren, akkor gratulálok neki, vigye. De nehéz elhinni, hogy így játszana és egy ismeretlen ellen ilyen szituban nem tenném be.

üdv, pborisz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      river fold nekem is egyértelmü igy játszva. (KK volt)

de floppon sok rosszabb overpár beteheti ezért emeltem