[SH] NL5 - KTo 3way

• cseh
      cseh
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.18, Hozzászólások: 216
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: $4.00
      BTN: $19.17
      SB: $5.00
      BB: $1.96
      Hero (UTG): $5.16

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05, CO posts DB $0.05

Pre Flop: (pot: $0.12) Hero has T:heart: K:club:

Hero raises to $0.20, CO calls $0.15, BTN calls $0.20, fold, fold

Flop: ($0.67, 3 players) T:club: K:diamond: 2:diamond:
      Hero bets $0.44, CO calls $0.44, BTN raises to $1.40, Hero calls $0.96, fold

Turn: ($3.91, 2 players) 4:club:
      Hero checks, BTN bets $2.60, Hero calls $2.60

River: ($9.11, 2 players) J:diamond:
      Hero bets $0.96 and is all-in, BTN calls $0.96

CO= 36/0, Fcbet: 67 (2/3), AFq: 17, WTSD: 25 (14 hands)

BTN= 17/14, 3bet: 3, F3bet: 73, Cbet: 76, Fcbet: 33, Tcbet: 56, FTcbet: 50 (1/2), AFq: 51, WTSD: 33, WAS: 57, cold call: 8, raise cbet: 42 (5/12)
      (803 hands)

Turn: Missclick. Raisre akartam menni, csak call lett belőle :D

Jó így?
  • 7 válasz
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia!

Nem tudom mennyire játszol lazán, de 5 ellenfél ellen, első pozícióból én nem nyitnék TKo-al, főleg, h még egy izolálás is benne van (bár, igaz, vakon tette be, de aki nem várja meg a BB-t, az nagy eséllyel ad meg pre). Post oop leszel ezzel a lappal és nagy eséllyel multiway ilyen asztalon.

A flop raise már gyanús, főleg úgy, h az emelésed már megadta egy játékos és utána emelnek rád, ilyenkor egy emelés általában érősebb, mint ha ketten vagytok, jóval kevesebbszer lesz blöff, vagy húzó.

Riveren viszont megérkezett minden húzó (sor, flöss) és nem csak hívott két utcát, de flop-on rád is emelt, ezért szerintem itt a donk nem jó. Amennyiben itt nagyot hív, én el is dobnám a lapom, mert ha nem fél értékért hívni ezen a board-on, ennyi megadás után, akkor szinte biztosan túlhúzott.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzést. Jó lett CHaRoPiNHo. Nagyon király, hogy ennyire aktív vagy:)

@CHaRoPiNHo: de pár dologgal vitába szállnék vagy segítenék... Izoláló rangünk jóval lazább mint sima nyitó rangünk és azért, mert limpelni általában fishek szoktak és ilyenkor nagyobb a pot alapból (többet nyerhetünk), jóval gyengébb skálával száll egy fish partyba mintha egy reg adna meg, ideális esetben kezdeményezés is nálunk van, és ha a fish a lapjainak a 40-50%-t játsza meg, akkor egész okésan is teljesítünk egy KT vagy AT, vagy A9 lappal... Szóval lazábban izolálunk...

Riveren meg sajnos nincs opció, 70centért nem tudunk dobni, én is inkább bepusholom, ne hogy egy Kx megijedjen, de potodds miatt mindig adni fogja...

@cseh:
      Szerintem jó a line, alapesetben elgondolkodnék a dobáson még top2-vel is, de nagyon húzós a flop, és ellenfelünk 40%-ban!!!! raiselt eddig, ami nagyon magas, szóval minden amellett szól, hogy itt sokszor legjobbak vagyunk, ráadásul ugye TT, KK lehet pre sqz-elt is volna...

Flopon egyedül a kérdés a csak call, vagy raise, annyi sok rossz lap jönek (sor, FD, 9+8 és Q, J se kedvenc lapjaim egyike), hogy én szerintem betenném már flopon : (
      Akkor nem tenném be, ha többet tudnék BTN-ről, de szerintem itt valueból raisel egy olyan skálával ami ellen előnyben vagyunk (FD, SD? Kx-ek, két párok, szettek...)

Turnon nyilván jól látod, hogy pusholni kéne... (x/push)

GL,
      L.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi a segítséget.

Az izolálással kapcsolatban kérdezném:

Ebben az esetben KTo-al izoláltunk MP-ből. Értem, h lazábban játszunk egy fish ellen, mint egy reg ellen, de ez std. ebből a pozícióból?

Ha belefér itt, egy ilyen válasz, akkor még meg tudnád mondani, milyen range-el érdemes izolálni CO-BTN, és SB-BB? Én eddig úgy gondoltam, h feszesebb range-el izolálnék, mint amivel alapból nyitnék... (a range-em tetejével persze, h előnyben legyek gyenge Ax, Kx és alacsony kapcsolódó lapokkal szemben)

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Sajnos a keretek nem elegek, hogy minden szitut végigbeszéljünk...

Nyugodtan postolj pár handet, ahol izoláló szituáció van (külön topicban) és végig tudunk rajta szaladni, de itt most nem tudok 10 oldalt írni : )

Arra figyelj, hogy:
      pozícióból, széles range ellen (picit feszesebb rangel), kezdeményezéssel, postflop skillel soha nem leszünk minuszosak ---> $$$$

Nagyon hibás koncepció, hogy feszesebben izolálunk mint ami az openrangünk...
      (szélesebben kell jóval)

És KTo nem std, nagyon nem std nyitás UTG-ből de van olyan szitu, amikor rendben van... Ez is lehet olyan (regektől, fishtől függően) és inkább ez (1000x) mint 89s mondjuk...

Gl.,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Vagy egy picit konkrétabb kérdés, de ha nyitsz egy fiktív handet a boardra konkrét kérdéssel, nekem az is jó:)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Ez a válasz teljesen jó, köszi. Nem is vártam regényt, inkább csak megerősítést és, h általánosságban mire kell figyelni. Az izolálásról majd keresek pár cikket, és művelődök. :)
      ha lesz hand-em természetesen küldöm.

1000köszi!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nar Örülök:) , ha minden érthető és világos

Sajnos, előre láthatólag picit kevesebb időm lesz a handekre... Ez minőségi romlást nem fog okozni, viszont hosszban mindenképp érződni fog : (

Izolálásról meg várom a handeket; ) Túl sok cikk itt az oldalon talán nincs ezzel kapcsolatban : (

GL!