[SH] QQ jo az all in ?

• qwertztrew
      qwertztrew
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.09, Hozzászólások: 188
      IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $1.29 (25.8 bb)
      Hero (UTG): $5.02 (100.4 bb)
      MP: $5.73 (114.6 bb)
      CO: $5.37 (107.4 bb)
      BTN: $1.49 (29.8 bb)
      SB: $6.37 (127.4 bb)

Preflop: Hero is UTG with Q Q
      Hero raises to $0.15, MP folds, CO raises to $0.50, 3 folds, Hero calls $0.35

Flop: ($1.07) 4 5 2 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.79, Hero raises to $2.58, CO raises to $4.37, Hero raises to $4.52 and is all-in, CO calls $0.15

Turn: ($10.11) 8 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($10.11) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $10.11 pot ($0.50 rake)
      Final Board: 4 5 2 8 5
      Hero mucked Q Q and lost (-$5.02 net)
      CO showed K K and won $9.61 ($4.59 net)

Az a kérdésem hohgy jo az all in ??
  • 5 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia qwertztrew,

Légy üdvözölve a kézelemzőben. Remélem, jól fogod érezni Magad itt. Biztos vagyok, hogy a rendszeresen használod a fórum ezen részét, akkor sokat fogsz fejlődni;) 4

Handre térve
      preflop is több opció közül választhatsz ismeretlen nagyon feszes range ellen szóba jöhet a dobás is : S (tudom sick, de nagyot raisel, nem vagytok depeek, ismeretlen ellen nehezen fogod tudni mi az opció és nagyot hibázhatsz postflop mint pl most is...)
      ha tudod hogy sokat 3betel és be is teszi 4betre, vagy megadogatja, akkor jó a 4bet/broke (AQ, JJ+ skála ellen már megérheti főleg ha calloz is 4beteket), ha sokat 3betel, de sokat dob 4betre, akkor jó a megadás!!! Vagy ha ismeretlen de limitre jellemző hogy szoktak blöff 3betelgetni...

postflop a flopon kötelező csak callod van!!! Az a baj, hogy ha ott bekerül, akkor általában AA, KK ellen kerül be, néha meg JJ ellen (feltéve ha 3beteli pre a JJ-t, mert lehet csak calloz vele preflop)... Ha blöffölt preflop, akkor ugye dobni fogja a raisedre, AK-val sem hiszem, hogy beteszi... Innentől tényleg izolálod Magad egy KK+ range ellen micron legtöbbször : (

Sok sikert!
      LorD
    • qwertztrew
      qwertztrew
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.09, Hozzászólások: 188
      Köszönöm , lenne még 1 kérdésem , akkor ha postflpp callon vagyok , turnön mi lenne a jo megoldás ? C/F ?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Turnon betsizen, lapon is múlik... És persze ha lenne ilyen statjaid, hogy
      3bet% (minél szűkebb azaz kevesebb az érték annál erősebb és annál inkább dobható)
      flop cbet%, turn cbet% (itt nyilván ha nagyon pici a turn cbet, akkor inkább value és nagyon erős kéz, megint felmerülhet a dobás)
      esetleg AFQ...

De std esetben flop call, turn call, és boardtextúrától függően riveren lehet dobni tán, ha jól osztja be a stacket, de ez így még mindig jobb, (ha calldownolod, mert úgy néha blöffölhet pl turnre esett drawwal....)

De micron riveren ált nem viszik végig ezért gondolom, hogy ott lehet talán dobni... De most így nehéz a levegőbe... Flop tuti, hogy call, és általában turn is...

Meg az is itt van, hogy turnon ha JJ-je van azt még vbetelheti, riveren már nem hiszem...

GL,
      L.
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      ezen a flopon sztem ak bebrokeolja mert 2over+gsel szamol vagy neha ak neha bluff
      :s_confused:
      btw utg v co 3-10 sizenál pre fold sztem, hisz ti sem számoltatok bluff rangel nl5ön
      sztem durvan kk+ heavy a range ak jj siman flatel
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      FYI:
      tudom, hogy sokat írtam, de írtam ezt is:)
      ... dobás is : S (tudom sick, de nagyot raisel, nem vagytok depeek...
      UTG ranget kihagytam, de ja, nyilván így erősebb meg fejben volt...

Szintén gondoltam AK-ra is és néha valóban beteszik, de nem mindig, és ha dobja AK-kat onnantól szar, meg egyébként is szar a spot : /...