[SH] nl25 JJ

• Diduk
      Diduk
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.28, Hozzászólások: 406
      Sziasztok!

BB (kb 15hand alapján) fishnek tűnő
      CO (kb 50 hand) calling station szerű
      De inkább azt mondom, hogy ismeretlenek

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2:
      $10.37
      MP3:
      $25.25
      CO:
      $24.40
      BU (Hero):
      $33.79
      SB:
      $66.29
      BB:
      $27.11

Preflop: Hero is BU with J, J.
      2 folds, CO calls $0.25, Hero raises to $1.00, SB folds, BB calls $0.75, CO calls $0.75.

Flop: ($3.1) J, Q, T (3 players)
      BB bets $1.00, CO raises to $2.00, Hero ?

Itt mekkorát érdemes emelni? Célom mi legyen ismeretlenek ellen: bepakolni floppon, vagy betfold?
  • 8 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hi,

én abból indulnék ki, h AK QQ azért valszeg 3betelne.
      K9 98 ver de ezek ellen is van equityd.

Ezzel ellentétben lehet náluk millió pár+draw, két pár, top pár szerű kéz. Én itt emelnék, mert értéket látok a handben és védeni is akarom a kezemet. Két fishy ellenfél, drawybb board, ráadásul sok gyengébb kéz lehet amivel megadnak---> nálam ez pot méretű emelés és be is rakom floppon ha lehetőségem nyílik rá.

CO hiába tűnik cs-nek... sztem 50h alatt nem lehetünk biztosak benne h csak sorral emelne.
    • Diduk
      Diduk
      Bronz
      Az nem kérdés hogy itt emelek, csak az emelés mérete a kérdés, meg persze az is hogy visszaemelés esetén tönkremenjek é
      A potméret az kb 6$,így utólag én kb 6,5-7$ig emelnék és ha visszatolják, akkor erősen a fold gombhoz ragadna a kezem
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      2$x3+a pot mérete=12$, de BB hívása miat lehet még ez is kisebb lenne mint egy pot méretű emelés. Ha emelünk, akkor 11-12$-t hívnék. Kisebbel nincs értelme maszatolni.
    • Diduk
      Diduk
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      2$x3+a pot mérete=12$
      Ezt kifejtenéd?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      A potméretű emelés számítása:
      Az ellenfél hívása(2$), szorozva 3-al, plusz a jelenlegi pot mérete (3$). Kicsit elhamarkodtam a számítást, meg kicsit megzavart az az 1$-os donk, amivel nem tudok mit kezdeni. 2$x3+3($, ami a pot)(+1$Donk)=10$ talán így kellene. Sorry ez előbb benéztem a pot méretét. Azt írtad 6$ és nem néztem utána.
    • Diduk
      Diduk
      Bronz
      Ok köszi!, akkor kb 10$ raise, sztem is kb ez a jó, de ha erre kapunk egy 5betet? mi a teendő?
      Csak mert leginkább az érdekelne, hogy ha ezután további agresszió jön, mit tegyek? én iszonyat hátul éreztem magam, de már nem tudtam elengedni a pot stack arány miatt, beteszem a teljes handet

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2:
      $10.37
      MP3:
      $25.25
      CO:
      $24.40
      BU (Hero):
      $33.79
      SB:
      $66.29
      BB:
      $27.11

Preflop: Hero is BU with J, J.
      2 folds, CO calls $0.25, Hero raises to $1.00, SB folds, BB calls $0.75, CO calls $0.75.

Flop: ($3.1) J, Q, T (3 players)
      BB bets $1.00, CO raises to $2.00, Hero raises to $9.00, BB raises to $16.00, CO calls $14.00, Hero raises to $32.79, BB calls $10.11, CO calls $7.40.

Turn: ($85.4) Q (3 players)

River: ($85.4) 9 (3 players)

Final Pot: $85.4.
      Results follow:

Hero shows a full-house, jacks full of queens(J J).
      BB shows a straight, queen high(8 A).
      CO shows a straight, king high(K T).

Hero wins with a full-house, jacks full of queens(J J).
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Nyílván nem azért emelünk, hogy aztán dobjunk. Szóval emelés után sima broke. Ami inkább kérdés lehet, az az, hogy flopon kell-e az emelés, de szerintem mindenképpen kell, hiszen 2 Fish az ellenfél és minden Kx, AQ, AJ, AT is jönni fog, nem beszélve rosszabb két párokról, TT-ről, Q9, J9... szerű lapokról.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      hi,

én abból indulnék ki, h AK QQ azért valszeg 3betelne.
      K9 98 ver de ezek ellen is van equityd.

Ezzel ellentétben lehet náluk millió pár+draw, két pár, top pár szerű kéz. Én itt emelnék, mert értéket látok a handben és védeni is akarom a kezemet. Két fishy ellenfél, drawybb board, ráadásul sok gyengébb kéz lehet amivel megadnak---> nálam ez pot méretű emelés és be is rakom floppon ha lehetőségem nyílik rá.

CO hiába tűnik cs-nek... sztem 50h alatt nem lehetünk biztosak benne h csak sorral emelne.
      Szia!

Tökéletesen egyetértek.
      A pot méretű emelést pedig végül szépen levezette wolv3rine :f_thumbsup: :f_wink:

üdv, pborisz