[SH] TPTK fold

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Nem tudom, itt rendben volt-e a dobás... Villain nem tűnt agresszívnek a 63 hand alapján, nem tudom, itt rosszabb kézzel betelt volna-e (talán egy busted draw-val...?).Én inkább eldobtam.

Köszi,
      Zsoooolti

Villain (63 hand):

VP/PFR/3bet/F3bet/Call open/WTSD (when saw river)
      29/15/11,5/0/21/17

Postflop AF/Flop cbet/Flop fold to cbet/ Turn Fold to cbet
      1,10/100/0/33

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Hero (CO) ($10)
      Button ($11.32)
      SB ($9.80)
      BB ($12.91)
      UTG ($22.03)
      MP ($12.32)

Preflop: Hero is CO with K, A
      UTG bets $0.20, 1 fold, Hero raises $0.70, 3 folds, UTG calls $0.50

Flop: ($1.55) A, 2, 8 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.16, UTG calls $1.16

Turn: ($3.87) Q (2 players)
      UTG checks, Hero bets $2.80, UTG calls $2.80

River: ($9.47) Q (2 players)
      UTG bets $4.73, Hero folds

Total pot: $9.47

Results below:

UTG didn't show
  • 3 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Preflop
      UTG ellen alapból nem jó 3betelni, mert 11-14%-os skála ellen mész ha ebből dob 60%-ban akkor már nem is vagy elől, betenni meg soha nem lesz jó, mert AK, QQ+ ellen fogod betenni, de egyesek csak KK+ -t tesznek be, azt meg berakod equilatorba láthatod, hogy curhsol....
      szóval pre csak call

akkor lehet ettől eltérni, ha valakinek nagy az UTG openraise skálája és/vagy nem dob 3betre...

Postflop
      regulár ellen nem betelünk ilyen nagyokat, végig fél pot betek, hogy szélesen tartsad a skáláját (néha vissza is movelhat rosszabbal, néha Ax-el raiselhet, micro, idióták, szóval fél pot flop, fél pot turn...
      river nagyon necces, talán picit jobb a turn, annyi a gond, hogy kb csak AQ, Q:dK-t ad elő, és néha lehet AK is és Buzzted draw, onnantól megérheti a call...

Tán ennyi infóból még jobb a fold... De én lehet callozok : )
      Viszont sok hiba volt a handben ezeken kívül.

GL,
      L.
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Köszi,
      de több dolgot sem értek:
      :diamond: Preflop: Egy 11%-os skála ellen AKo-val elől vagyok, miért nem jó hát az emelés értékért? Ráadásul minbetelt, ha lecall-ozom, nagy az esély rá, hogy az utánam jövő 3 játékos közül is bejön legalább 2. Azt meg nem szeretném.
      :diamond: Postflop: Ha csak fél potot emelek, akkor flösshúzóval remek odds-ot adok neki megadásra, nem?

üdv,
      Zsoooolti
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szívesen:

1)
      mert 11-14%-os skála ellen mész ha ebből dob 60%-ban akkor már nem is vagy elől,
      Kifejtem ezt a mondatot, tehát ha 11%-ból dob 60%-ot ami kb reális, akkor 4%-os skálája lesz, ami:
      {TT+,AQs+,AKo} ami ellen 44%-od van, tehát hátul vagy nem mellesleg akár többet is dobhat, és ha meg vissza 4betel, akkor az mindig mint írtam QQ+,AK ami ellen még rosszabbul állsz és sírva fogjuk betenni:) (igazából talán dobni kellene)...

Megint más ha nagyon sokat nyit UTG vagy!!! nem dob 3betekre!!! De ez std-től eltérő játék és leak lenne ellenfél részéről... (erről nincs tudomásunk)

2)
      A drawheavységet, mindig az ellenfél rangehez nézzük és UTG-ből nem nagyon fog nyitni minden fajta suited hülyeséget hanem kb AK, AQ, AJ, AT, KQ, JQ (esetleg) néha Jt és kész, de nem nagyon lesz 65s, 78s, 89s, JTs, KTs, A2s-A9s... Ha ezeket 3beteled, akkor ezekből azért JQ, KQ-t ált dobja lehet AJ-t is és csak jó Ax-ek maradnak szóval 2-3 kombó FD-je lehet általában, meg egy csomó Ax (mert ha csak AK/AQ-val calloz az is 14kombó Ax...)

szóval jóval kevesebb FD-je lehet mint Ax-e vagy olyan handje, amit esetleg indukálhatunk...

De ha igazat meg akarom mondani, nem is láttam az FD-t kinn: D : D Ettől függetlenül itt tényleg kevés drawra számítanék...

Üdv,
      L.