[SH] NL50 TT Speed Poker

• Fidel22
      Fidel22
      Black
      Regisztrált: 2008.12.05, Hozzászólások: 1.879
      MP: 21/18/6,9
      MP RF: 23
      Ft3bet: 61
      4bet: 19
      AF: 2,5
      AFq: 33
      Ftcbet 3b p.: 63
      WTSD: 26
      2k hand

BB: 24/20/8,8
      Sqz: 3,9 (BB-ről: 9,1)
      AF: 2,4
      AFq: 40
      Cbet 3b p: 80
      WTSD: 24
      1,2k hand

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $70.94 (141.9 bb)
      UTG: $22.50 (45 bb)
      MP: $102.71 (205.4 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      Hero (BTN): $50 (100 bb)
      SB: $38.59 (77.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with T T
      UTG folds, MP raises to $1.50, CO folds, Hero calls $1.50, SB folds, BB raises to $6, MP calls $4.50, Hero ?
  • 4 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hi,

nalam csak a fold nem jon szoba, ahhoz tul eros lap.

Igy h mp callozott asszem neha pusholnek, neha call.

Akkor pusholnek, ha BB sq ranget nem erzem erosnek, es biztosan tudom, h BB rol tenyleg sokat csinalja, akar mp ellen is, tehat kevesbe veszi figyelembe a pfr poziciojat. Illetve akkor ha tudom MP rol h itt QQ+t 4betel, ami altlaban igaz lesz.

en itt nagyon erosen eljatszanek a push gondolataval...
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

BB elég lazán sqz-el és mivel MP előtt is 140bb van, valószínűleg lazábban fog callozni. Erős kezekkel szerintem 4betelt volna. Szóval mivel előttünk csak 100bb van és mindkettőjük range-e széles lehet, ezért ez egy tökéletes helyzet a backraise/broke játékra. Én kb. $16-$18-ig 4betelnék, hogy nehogy véletlenül becallozzon valamelyik és utána nyilván adom a pusht.
      A csak call akkor jöhetne szóba, ha BB feszesebb lenne.

üdv, pborisz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      Szia!

BB elég lazán sqz-el és mivel MP előtt is 140bb van, valószínűleg lazábban fog callozni. Erős kezekkel szerintem 4betelt volna. Szóval mivel előttünk csak 100bb van és mindkettőjük range-e széles lehet, ezért ez egy tökéletes helyzet a backraise/broke játékra. Én kb. $16-$18-ig 4betelnék, hogy nehogy véletlenül becallozzon valamelyik és utána nyilván adom a pusht.
      A csak call akkor jöhetne szóba, ha BB feszesebb lenne.

üdv, pborisz
      ok furat kerdezek... ertem, h azert 4betelsz nagyot, mert floppot nem akarunk latni, csak ugy h minden bennt van mar. Gondolom azert 4betelnel, h azert gyengebb rangetol is pusht kapj...

de azert ha mi pusholunk, az tunhet kis-kozepes pp-nek, hiszen nagy hand csak akkor lehet nalunk, ha sq-t akartunk indukalni, mas kulonben 3beteltuk volna--> eppen ezert eleg fura line ha pusholunk. Szted ez nem indukal lazabb callt?
      Nem jo itt a push, h meg veletlenul se callozzanak, mert azert sok reg is calloz 4betet?

szal mikor push? mikor backraise/call?

ty
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: zbornaja

ok furat kerdezek... ertem, h azert 4betelsz nagyot, mert floppot nem akarunk latni, csak ugy h minden bennt van mar. Gondolom azert 4betelnel, h azert gyengebb rangetol is pusht kapj...

de azert ha mi pusholunk, az tunhet kis-kozepes pp-nek, hiszen nagy hand csak akkor lehet nalunk, ha sq-t akartunk indukalni, mas kulonben 3beteltuk volna--> eppen ezert eleg fura line ha pusholunk. Szted ez nem indukal lazabb callt?
      Nem jo itt a push, h meg veletlenul se callozzanak, mert azert sok reg is calloz 4betet?

szal mikor push? mikor backraise/call?

ty
      Én itt pont nem szeretném, hogy olyan range-el AI kerülnének, amivel leginkább csak flipen vagyok, vagy ver is engem netán. Ha KK, AA lapokkal játszanék itt sqz-z indukálásra, akkor azokkal se pusholnék, csak 4betelnék. Éppen ezért TT-vel is azt akarom mutatni, hogy erős vagyok és igazából azt szeretném, hogy dobjanak AQ+, JJ esetleg QQ lapokat. Persze ez lehet túl nagy elvárás, de nyilván egy nagy 4bettel mi a pothoz kötjük magunkat és erősnek tűnhetünk.
      Aztán persze lehet rosszul gondolom :)
      De szerintem egy push itt azt mutatja, hogy valami gyenge kézzel szeretnénk elvinni a szép nagyra hízott potot és ezért lazábban calloznának, ami nekünk nem feltétlenül jó.