[SH] NL25 KQs Sqz pot

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $10 (40 bb)
      UTG: $10.25 (41 bb)
      MP: $25.70 (102.8 bb)
      CO: $25.35 (101.4 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)
      SB: $25.88 (103.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q K
      UTG folds, MP raises to $0.75, CO folds, Hero calls $0.75, SB raises to $2.75, 2 folds, Hero calls $2

Flop: ($6.50) 7 Q 7 (2 players)
      SB bets $3.10, Hero calls $3.10

Turn: ($12.70) 6 (2 players)
      SB bets $6.50, Hero calls $6.50

River: ($25.70) K (2 players)
      SB checks, Hero bets $12.65 and is all-in, SB folds

Results:
      $25.70 pot ($1.16 rake)
      Final Board: 7 Q 7 6 K
      Hero mucked Q K and won $24.54 ($12.19 net)
      SB mucked and lost (-$12.35 net)

SB: 18/16/6.3 50hand Eddig SB/BB Stealre dobált. Agrobb TAG-nak tűnt postlop, de ugyebár kevés a hand.

Több kérdésem is lenne ehhez a handhez:
      - mögöttem két regnek tűnő arc ült. Belefér a call, és call preflop?
      - Turn mennyire sima call ismeretlen ellen?
      - Ha riveren folytatja feladtam volna, ezt jól teszem?
      - A helyében JJ-vel cB, turn ch/F, cagy max ch/C és riveren ch/F lett volna
      - A helyében AQ val bet, bet, ch/F-ot játszom
      - A helyében AK-val is bet, bet, ch/F-ot játszottam volna, mert fogalmam sincs, hogy mivel tolnám vissza ami gyengébb a riveren és nem hiszem, hogy ismeretlenül megadnának AQ, QJ lapokkal.
      - a river passza után mit kellett volna tennem? Valahogy nem tetszik a broke, mert nem tudom mi fogja megadni.
  • 4 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      - Pre ok, KQs elég lesz a callra IP, de ennél gyengébbel nem nagyon callolnék már.

- Szerintem turnön belefér a call 1/2 potért, feljött egy draw is, meg betelhet gyengébbet

- River fold szerintem oké lenne ha folytatja, itt a precived ranged a turn call után eléggé Qx heavy, az ellen kétlem hogy sok blöfföt ellőne

- Ismeretlen ellen ezen a boardon JJ-vel én inkább check/callozok flopon, mivel itt elég sokat fognak szerintem floatolni, és nekem weaknek tűnik a cbet flop, check/fold turn, check/callhoz meg több infó kéne. Mindenképp erősebb line a x/c flop, mint a cbet flop, x turn.

- Ezen a boardon AQ szerintem is b-b-x/f, ha river blank, akkor meg shove.

- A helyében AK-val is bet, bet, ch/F-ot játszottam volna, mert fogalmam sincs, hogy mivel tolnám vissza ami gyengébb a riveren és nem hiszem, hogy ismeretlenül megadnának AQ, QJ lapokkal.
      - AK-val FD nélkül ezen a blank turnön én feladom, egyéb infó hiányában

- a river passza után mit kellett volna tennem? Valahogy nem tetszik a broke, mert nem tudom mi fogja megadni.
      - River chb, nincs value
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      AK-t azért beteltem volna tovább a turnon is, mert szerintem egy Call/call range sokx lesz valami közepes PP és azokat a turnon tudtam volna dobatni. Ismeretlen regnek tűnő arc ellen ennyire nem kellene belemenni?
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Lehet, hogy dob, lehet, hogy nem, IP valószínű jobban fog callolni mégegyet, mint OOP, de ismeretlenül nehéz megmondani. Ami biztos, hogy sok esélyünk nem lesz javulni már AK-val, ha megadást kapunk. Meg elég sok Qx lesz egy 3bet call rangeben. Az EV itt a pre 3betben, és a flop cbetben van (AK-val), a turn bet meg ismeretlenül kérdéses, és egyáltalán nem biztos, hogy +EV.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A PF call beefér ha eddig nem voltak agrok PF mögöttem. A sqz call viszont pont ezért nem fér bele, főleg ismeretlen ellen.

Turn fold ismeretlen ellen. Alkalmatlan lap a blöffre

Ezen a riveren biztos nem adom fel ha folytatja, hiszen tök jó blöff lap neki. Blank riveren már feladnám, mert NL25-ön nem hinném, hogy sűrűn fognak 3 utcát blöffölni. De ezt a K-t meg lehet megbeteli AK-val is.

Ismeretlen ellen JJ-val cbet flop ch/F turnt játszanék. A cbet azért, mert megadhat PP-kal és védekezek overcardok ellen. De ha megad, akkor már erősebb range-el érkezik a turnre úgy gondolom.

Én is ezen a riveren. Blank riveren push.

AK-val nem is cbetelnék, mert azt feltételezem, hogy jóval erősebb range-el érkezett a flopra és nem látok FE-t a betben. Értéket meg főleg nem.

Ezen a riveren én is pusholnék, hátha nem képes elengedni az AK-t, ne adj isten AQ-t. Ha belegondolsz a PF játékod után kb. semmi erősebb kéz nem lehet nálad, max a KQ. De ha Te azzal se pusholnál, akkor lehet ő is így gondolja és pont ezért ad meg.

üdv, pborisz