[SH] NL10 sh turn x/r

• m4r4bou
      m4r4bou
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.26, Hozzászólások: 68
      Az lenne a kérdésem hogy itt a turn-ön lenne-e értelme egy check/raisenek, vagy standard a check/fold amit játszottam? A button egy 20/12-es, 2,3-as aggro faktorral. Annyit note-om volt róla hogy agresszívan játsza a draw-kat.

IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10 (100 bb)
      BB: $16.61 (166.1 bb)
      Hero (UTG): $10.50 (105 bb)
      MP: $12.92 (129.2 bb)
      CO: $14.18 (141.8 bb)
      BTN: $12.42 (124.2 bb)

Preflop: Hero is UTG with 9 8
      Hero raises to $0.30, MP folds, CO calls $0.30, BTN calls $0.30, 2 folds

Flop: ($1.05) 5 T J (3 players)
      Hero bets $0.52, CO folds, BTN calls $0.52

Turn: ($2.09) T (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.20, Hero folds

Results:
      $2.09 pot ($0.13 rake)
      Final Board: 5 T J T
      Hero mucked 9 8 and lost (-$0.82 net)
      BTN mucked and won $1.96 ($1.14 net)
  • 7 válasz
    • B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      98s nagyon laza UTG-ből, én nem emelném. A btn 2,3 af-je nem magas egyáltalán.

Igazából mi az , amit itt a check/raise-sel reprezentálnál? Kb. semmit sztem. Multiway a pot, ha mondjuk a flop eltalált, akkor ezen a turnön betelnél. Van kint húzó a flopon is és most a turn adott egy flushhúzót is, ami ellen azért védekezni kell és értéket kinyerni. Ha itt 10-est akarsz reppelni ezzel , akkor az elég hihetetlen és szerintem egy Jx lazán lecallozza.

BTN Flop fold to cbet, turn fold to cbet statok sokat segítenének, így nehéz megmondani, de itt check/fold vagy bet/fold lesz a helyes szerintem.
    • m4r4bou
      m4r4bou
      Bronz
      Lehet h laza emelni 98s-al, de pl én szívesebben emelek vele mint KJo vagy KTo-val. Ritkán ilyen kapcsolódó lapokat is belekell csempészni, nem csak magas broadway kezeket..
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem ha az asztal engedi, akkor lazíthatsz, de inkább EQ szerint bővíteném a ranget. Én előbb nyitnék az offsuiteos broadwayokkal, vagy suited Ax-ekkel, mint 89s-sel.
    • Turbinyek
      Turbinyek
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.10, Hozzászólások: 933
      Szerintem pedig nem lesz jő utg-ből az offsuited broadway lapok lejjebb vitele.Sokkal jobb a suited connectorok felé bővíteni mert nem leszel dominálva és jobb equityvel játszhatsz postflop. Sokkal több tered lesz mert jóval több outot lehet felszedni.
    • m4r4bou
      m4r4bou
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Turbinyek
      Szerintem pedig nem lesz jő utg-ből az offsuited broadway lapok lejjebb vitele.Sokkal jobb a suited connectorok felé bővíteni mert nem leszel dominálva és jobb equityvel játszhatsz postflop. Sokkal több tered lesz mert jóval több outot lehet felszedni.
      Én is így gondolom :s_thumbsup:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      De egy KJo-t vagy KTo-t nem fog dominálni a fish calling range.

Ráadásul itt is csak egy sorhúzó alját fogod 98-cal, csak gyenge fd-re tudsz húzni, top párod szinte sosem lesz, high card valued pedig nincs, és egy fish ellen IP csomószor tudsz K/A high potot nyerni pont az ilyen gyenge SC-s lapjaik miatt amit utána SD-hez tudunk vinni. Szerintem ez a hand sokkal nehezebben lesz játszható, mint az offsuiteos broadwayok.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok

@Preflop openraise skála:
      Ez is mint minden, attól függ, két kifacsart példa (de a lényeg érthető lesz)--->
      Fishek, akik 40-50-60%-os rangel calloznak, azok ellen teljesen okés a KT, AT, A9 és hasonló lapokkal az emelés (elől lesztek a call skálájuk ellen)
      nitek ellen, akik viszont csak jobbal calloznak be, célszerűbb suited lapokkal bővíteni... Ha meg jó regek vannak, akkor meg feszes rangel érdemes játszani, mert postflop nem fit or foldolni fognak és pl 22-55-el nehéz játszani post ha nem kapunk szettet....

@Postflop:
      ennyi infó alapján felesleges mást játszani, mint turn x/f, ha jönne valami scare card, akkor biztosan de sztem scare card nélkül is barrelezném...

Viszont a pározódott turnon a legrosszabb folytatni kb...

GL,
      L.