[FR] NL10 55 - játék fullal

• Laci24
      Laci24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.07, Hozzászólások: 6.090
      Sziasztok!

Milyen line-t választanátok ellene?

Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 8 players

CO: $4.00 - VPIP: 20, PFR: 15, 3B: 5, AF: 1,4, Hands: 278
      BTN: $12.91 - VPIP: 16, PFR: 14, 3B: 8, AF: 1,9, Hands: 189
      Hero (SB): $10.00 - VPIP: 14, PFR: 12, 3B: 4, AF: 5,5, Hands: 31671
      BB: $12.87 - VPIP: 37, PFR: 2, 3B: 0, AF: 1,7, Hands: 51
      UTG: $9.95 - VPIP: 15, PFR: 10, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 20
      UTG+1: $4.18 - VPIP: 15, PFR: 15, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 26
      MP1: $9.16 - VPIP: 55, PFR: 27, 3B: 0, AF: 1,3, Hands: 11
      MP2: $6.84 - VPIP: 45, PFR: 31, 3B: 0, AF: 1,2, Hands: 29

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with 5 :heart: 5 :diamond:
      2 folds, MP1 raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.25, 1 fold

Flop: ($0.70) J :heart: J :diamond: 5 :club: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.40, Hero calls $0.40

Turn: ($1.50) Q :club: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.70, Hero raises to $2.39, MP1 raises to $4.08, Hero raises to $9.30, MP1 calls $4.38 all in
  • 10 válasz
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      sztem ha nem jönne a Q elég nehéz dolgod lenne a value nyeréssel, mert kicsit passzív (habár most nézem, hogy ez nem minta)

mivel a turn végülis lerakott flöss és sorhúzókat is, így ez a nem túl nagy c/r sztem nem rossz ötlet ellene, nem hiszem, hogy nagyobbra venném

de akár végülis flopon is lehetne valami nagyon kicsit, ha nagyon passzív. mondjuk ez ekkora mintából nem derül ki

viszont egy valamit nagyon furcsállok:
      31k handes mintán 5,5ös az af ed. ez olyan maniac fishre jellemző már szinte 5 fölött
      miből áll ez össze? jól megy így?

nem mondom, hogy tragédia, próbálkoztam tavaly azzal én is a starson, mielőtt elmentem, hogy rálopok kb mindenre, végülis sok a grinder, dobálnak rá, nl10en meg még jobb.
      de ez sztem sok azért kicsit. nekem olyan 4.5ig sikerült felpumpálni, de már hosszú távon oda kell figyelni, hogy ne valami catch bajnokhoz told át a pénzt. de sztem ez egy kicsit sok, szóval 2.5-4 között tartom normálisnak. de az afq sokkal többet mondó, én már pl leszedtem az asztalnál megjelenő statok közül az af et, sokkal korrektebb az afq, már az első, második nap nem is volt hiányérzetem

szóval ezt az 5,5 öt kb úgy tudom elképzelni, hogy összejött, hogy pl relatíve feszes vagy preflop, és nagyon erősen játszod azt a ranget. ez micron nem baj, sokkal inkább jó, még ha tök egyenes is vagy.

szokott olyan lenni, akár niteknél is, hogy magas af (4-5 akár), és alacsony afq, ami azt jelenti, hogy csak betelni (rálopni a potra, vagy barrellezni sokat) szokott, raiselni, és c/relni nem. mivel így jóval kevesebb pénz kerül be, jóval könnyebben végig callozható, különösen, ha tudod, hogy erős handekkel meg raisel azért néha, szóval mondhatni agresszív, de nem félelmetes ellenfél, aki ezt csinálja

szóval csak ezt szerettem volna megjegyezni, hogy gondold át akár, ha nem megy jól mostanában. de nem para, sok olyan ember veri még a microt, aki nem is c/r el :) és blöffbarrellezgetni is bőven elég még nl10 en. kb fele ennyi af el is lehetne hatékonyan játszani
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Flop call turn raise tök jó line.
      Akár flopon is lehetne emelni, de elég aggro és jó eséllyel turnön is betelni fog.

Turn raiset nagyobbra venném, hogy riveren tudjak pusholni kényelmesen.
      2.8-3$-ig simán mehetne.

üdv: IF
    • Laci24
      Laci24
      Bronz
      Köszönöm szépen az elemzéseket! :f_thumbsup:

Eredeti hozzászólás: lmr1983
      viszont egy valamit nagyon furcsállok:
      31k handes mintán 5,5ös az af ed. ez olyan maniac fishre jellemző már szinte 5 fölött
      miből áll ez össze? jól megy így?
      Szia!

Kérdezted, hogy jól megy-e nekem 5,5-ös AF-el. Szerintem mindenkinek mást jelent a jól. Én úgy érzem, hogy haladok egy úton.. Igyekszek fejlődni.

"miből áll ez össze?" - Beteszek akkor statokat.

stat1
      1. sor: név, handszám, 3bet, fold to 3bet
      2. sor: VPIP, PFR, steal, fold to resteal, Afq, fold sb to steal, fold bb to steal
      3. sor: flop cbet, fold vs. flop cbet, turn cbet, fold vs. turn cbet, WTSD, W$SD

stat2

A statok 3 limitről vannak. Kb. vegyesen NL5-NL10, meg májusban ismét beülögetek már NL16-ra is.
      FR, de ha látok jó asztalt ahol pl. öten-haton ülnek oda beülök játszani amíg feltöltődik. Ez leginkább csak NL5-re jellemző.

preflop statjaim

postflop statjaim

graf

eddig a május

Igazából ez az 5,5-ös AF nálam nem úgy jön össze, hogy direkt rámegyek erre, hanem játszom a játékomat, és ez az érték jön ki. Kérdezted azt is, hogy miből áll ez nálam. Egyrészt pont az amit írtál, hogy van egy viszonylag erős range amivel játszok, és azt elég agresszíven teszem, másrészt pedig keresem a megfelelő alkalmakat az izoláló emelésekre, blöff 3betekre valamint igyekszek megjátszani minden nyereségesnek tűnő szitut.

"rálopok kb mindenre, végülis sok a grinder, dobálnak rá" - Nálam ez kicsit másképp van. Én csak akkor blöffölök grinderekre, ha viszonylag jól körvonalazni tudom a skáláját az adott szituációban. Lopásoknál ettől némiképp eltérek, ott alapvetően van egy std. range-em amivel lopok, és ezt módosítom a mögöttem ülő játékosoknak megfelelően. Természetesen lehet olyan, hogy akár az any2 is belefér sb-ről, de nyilván statoktól teszem függőé.

Csináltam múltkor NL5-re egy számítást. Majd NL10-re meg NL16-ra is el akarom készíteni. Persze mindenkinél más kicsit, hiszen nem mindenki ugyanannyival lop.
      Nekem NL5-re így néz ki:
      letöltés

Nagyjából ennyi. :)

Nagyon szépen köszönöm a véleményed, és továbbra is szívesen veszek bármiféle pozitív vagy negatív kritikát.
      Az AF-es dolgon meg filózni fogok. :)

Üdv,
      Laci
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      hello

sajnos postflop popup helyett a preflop egy másik változatát raktad be. de nem baj, legalább nem látja mindenki :)

amúgy leginkább azt szerettem volna mondani az előző posttal, hogy ha nincs valódi c/r játékod, viszont rengeteget barrellezel, azt sokkal könnyebben végig callozzák azok akik szemfülesebbek. mert nincs ott az a fenyegetés, hogy, ha 1et vagy 2t lősz utána bármelyik utcán kaphatnak egy kb legitim rangetől c/r t (amiben persze tpk és valamilyen éretelmes húzók esetleg a gyengébb sd valuek + húzók, vagy ezeknek valamilyen értelmesebb kombinációja és nuts is van), így akár bevezethet egy olyan koncepciót, hogy kicsit lazábban floatol az átlagosnál, mert sok a barrel, de c/r nélkül nem rakod tele a potot szóval nem lesz valami drága

a flop és turn barrell% elég impozáns, gondolom a river se esik vissza nagyon, legalábbis nem lenne érdemes. kicsit sok a cbet, de sztem nyugodtan lehet ennyit ott

mindenesetre úgy alapvetően tetszenek a statjaid, kicsit feszesek, de semmi egyéb
      főleg preflop normálisak. tetszik, hogy nem alacsony nagyon a co stealed. amikor én is ilyen nagy af el voltam, nekem is lejjebb ment a wtsdm, de ez nem csoda, mivel azért blöffölsz, hogy működjön :P
      kicsit sok a fold vs resteal, és a fold vs 3bet is. írtad abban az xls ben, hogy 3bb fölött lopsz bu ról és sb ről is. nyugodtan elég a 3, mert arra elvileg kisebb 3betek kell hogy érkezzenek, amikre nyugodtabban adhatsz meg. mivel nem lopsz keveset így nem érdemes ekkorára venni, mert visszalopni azért meg fognak.

bb-t ugyanannyit véded, mint sbt, de mivel a bb többet ér, és nincs mögötted már senki, aki bekavarhat, így azt lehetne többet. különösen, pl sbről rengeteget emelő, postflop valahogy nem egésznek tűnő emberek ellen pl több flattel (Axs, Kxs ből rengeteg), kevésbé játszhatólapokkal (kis párok, alacsonyabb suited gapperek) meg 3bet, ha nem az a nagyon 4betelős, ha meg agró 4betelő, akkor bizony csak value 3bet és keveset dobni utána belőle. és ezekben a pozikban ügyelni arra, hogy minnél kevesebb 3betfoldot és 4betfoldot kövessünk el

én pl nemrég kipróbáltam azt, hogy "ész nélkül" 2bbzek co ról és bu ról is, akkor is, ha bu fish. legfeljebb lesz egy multiway, ami single raised pot, és van benne a fish, meg egy reg oop. hm, ha a reg kicsit gyenge úgyse tud mit kezdeni. a megszokott rangemmel meg úgyis profitot kell termelni a fish ellen, akkor mi az eredmény ? kisebb restealek, számomra jobb lehetőségek. + több játék a fishhel :) + egyes gyengébb reg, vagy regszerű alanyokból ki lehet akár hozni az állatot, azt hiszi, hogy 2bb, naakkor most rommá 3betelem, de nem, mert egyrészt többet adhatok meg, másrészt ő kevesebb pénzért kockáztat és pozin kívül játszik. micron is jó ez, mert nincs azzal semmi baj, ha egy nálad gyengébb reg, mondjuk azt hiszi, hogy jó lesz oop 6bbvel visszalopni állandóan, sőt inkább túlzásba vitt módon. ebbe nagyon sokan beleesnek, nyilván sokkal többen, mint följebb. kicsit sokat ugrálnak ellene akár, de nem kell velük foglalkozni, csak csinálni amit eddig tanultál, semmi nagyon laza dolog :)

azért kezdtem el próbálkozni vele, mert elég alacsony, tök nitty volt shn a co stealem (részben multitabling okozta figyelmetlenség, részben a rossz party kliens miatt, meg hogy gyorsan tekertem kifelé a bónuszt h végre elmenekülhessek, még tovább romlott), és nekem is kicsit feszes volt a fold to restealem. sztem összességében most pofásabbak ennek folyományaként a fold vs 3bet és a fold vs 4bet és a 4bet statjaim. meg pl co vs bu is több terület marad, ha le3betelnek, gyngébbek számára sokkal agresszívebbnek tűnhetek, szóval tök oké. nemrég = kb 2.5 hónapja, sztem jobb lett minden :)

http://hu.pokerstrategy.com/video/28709/

ha ezt a Waki videót még nem láttad, nézd meg sztem, nagyon klasszul összefoglal pozícióra bontott dolgokat. különösen hátsó pozik és vakok környékén tanulságos, főleg ennek révén kezdtem az előbbi kisérletbe. igaz sh, de több handedben kicsit feszesebben, kevesebb handedben kicsit lazábban és már ok is. leginkább az a tanulsága, hogy manapság a gyenge (alacsony) sck és gapperek, helyett érdemesebb highcard heavybb rangevel pfrelni, védekezni aktívan és passzívan is, mert így kevesebb 3bet-, 4bet / fold lesz a játékunkban, és pl ugye alacsony suited conenctorral jobb esetben már rég óta nem adunk meg restealt, ha nem vagyunk meglehetősen deepek, stb + a preflop betsizeok csökkentéséről is beszél kicsit. sztem a 3bbvel lopást mindenképp, esetleg bu ról a 2bbzést is érdemes lenne kipróbálnod, ez még nagy mennyiséget játszva is belefér már bőven. mivel nagy a pfered, sokkal érdemesebb visszalopni rád

+egy valamit vettem még észre. a sqzed 2% persze, mivel a hm egészre kerekíti ezt, úgy néz ki (lehet érdemes lenne állítani, hogy 1 tizedesjegy pontssággal írja ki, ilyet még hm1ben is lehetett) lehet ez több is, csak nem látszik :) de igazából egy átlagos játékos sztem kb annyit sqzel, mint amennyit 3betel. az ugye azért ok, mert sqz lehetőségénél coldcaller(ek) is van(nak) és emiatt több lesz a preflop deadmoney, ha kb ugyanazzal a rangevel csinálod, ugyanabban a méretben(oop talán 1-2 bb t érdemes azért rátenni micron, szóval olyan 13-14-15bbt attól függ) akkor miért ne lenne több deadmoneyval jobb spot, mint egy 3bet.
      de igazából szemfüles játékosok sqze általában nagyobb, mint a 3betje, pont ezért.
      nem kell félni tőle, megkell nézni az eredeti emelőt, nem e túl sokat emel adott spotból, mint 3betnél, és már mehet is, ha olyan lapod van, ami a fish stackmérete és a tőle várt játék ellen jól fog teljesíteni. sztem nem kell lazán, de az is biztos, hogy sokkal jobb, mint oop becallozni egy KQo, AJot, mert van rád egy reg, meg ip becallozott egy nagy fish és hátha betalálunk, ha jó a reg, még az az eset is cinkes lehet. szóval sztem micron ilyen feltételek teljesülése mellett nyugodtan lehet sqzelni, ha a regtől dobást vársz, neked meg valami tűrhető lapod van, pl 99+, KQo+, suitedből pedig 1kickerrel gyengébbek, ha mind3an vakok és hátsó közelépben vagytok, akkor, egy nagyon kicsit még lazábban.
      nem kell tartani attól, hogy pl sb ként egy co vagy bu kiszámíthatóbb fisht le3betelj egy 88-99el, poziból meg pláne, ez is egyfajta izolálás. ha nem tetszik a board legfeljebb checkelsz egyet valahol. ha tudod, hogy indukálható akkor checkelsz 1et valahol potkontroll v slowplay gyanánt. ha csak egy lyuksorod van ilyen J98s en, vaagy hasonló, magasabb boardokon, ami a 3bet calling ranget, meg a tiedet is telibe találja, akkor meg KQ, AQ, AK 2over+gs el is mehet nyugodtan a c/f kb mindenki ellen
      aztán, ha ezzel a nem túl kicsi, nem túl nagy rangevel folyamatosan (lazábabn nem kell, de random, kicsit gyengébb 3betek helyett egy erős value ranget addig küldeni, míg teljesen idiótának nem nézel ki esetleg, és ott már foldolni néha, sokkal jobb) vegzálod a fisheket, akkor bizonyára könnyebben allin fogod őket tenni néha JJ+, AQ+ al, meg kicsit kedvezőbb körülmények között kicsit lazábban, amit gondolom szivesen tennél

összességében micron, és kicsit fölötte teljesen jó nagy 3betekkel és sqzekkel operálni, ha nem játszanak vissza különösebben, nem érdemes csökkenteni, legalább nem mákolnak szét a laza callokkal, és nem jut eszükbe 4betelni annyit. sztem míg nincs néhány infó az ilyen esetekben mutatott játékról nem érdemes csökkenteni a kezdőknek value rangehez javasolt méretet. szóval 3bbre normál méretűt, 2bbre viszont kiszorítottabb helyzetben, ahol annyira nem tennéd be, pl utg pfrel 2bbt, és ellene vélhetően csak közepes a lapod, ott lehet akár csak 7-8at is

bye bye, gl
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      valami még eszembe jutott:

starson az nl16 olyan kicsi, hogy ha nem játszhatnék 25ön sztem, akkor inkább kb 10eznék, mert a 25nél is sokkal kevesebben vannak 16on (úgy néz ki nem haraptak rá annyira), lehet h csak harmad annyian, és ha pl van valami table scannered, akkor jó az a nagy mezőny és több találat. +mert 10en még 7.5vpp/$ rake a microsokra vonatkozó kedvezmény miatt, fölötte már csak 5.5, ez egész jó lökés egy 10reg rbjének azért. + 16on nincsenek puha eurós asztalok, amikről megint kár lemondani
      szóval én inkább azt csinálnám, hogy 16 és 10 vegyesen, mivel a scannert nem fogja lefárasztani az, hogy 30%al többet kell keresnie :)
    • Laci24
      Laci24
      Bronz
      Köszi szépen a tippeket! :) Át fogom majd még később is olvasni.

Egyébként NL10-en már csak 3bb-vel lopok.
      BTN-ről a 2bb-s lopás elgondolkodtató, csak még alig láttam valakit aki így játszana.

Igen, a jó sqz szitukat igyekszek kihasználni. :)
      Azt a wakis videót még nem láttam. Igyekszem mihamarabb megnézni. Amint arany leszek sort kerítek rá.

Két kérdés merült fel bennem:
      1, Akkor NL16-on kevesebb a rake, mint NL10-en?

2, Hány beülőt ajánlasz NL16-ra? Én olyan 43-44-el léptem fel.
      Tegnap egy ilyenbe szaladtam bele: (NL5-NL16)
      link

Köszi még egyszer a sok tippet! Neked is sok sikert! :f_thumbsup:
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      azt hiszem régebben IF azt mondta, hogy ha 2bb vel lopsz, viszonylag többet kell c/folni, gondolom főleg a gyengébb range miatt, amit nem cbetelhetsz annyit, de ez nem baj, mert ip vagy, és később is elviheted, és a micros ellenfél pont olyan lesz, hogy turnon meg riveren is hagyja majd gyakran
      mondjuk ez a sokat kell cf olni dolog azóta mennyit módosult, mert sztem ezt kb 2éve hallottam tőle, de én bizony ezt csinálom kicsit többször rossz flopokon és kész

jó a Wakis vidi, kb midnen poz vs pozt megvitat és 3/4bet rangeket és játékot is javasol bennük, s már nemrég kijött a második része is, ami meg példahandekből áll. de az első se uncsi egyáltalán, mert nemcsak hasznos, de 2 sráccal elemez, meg beszélget közösen, klassz anyag

nem kevesebb a rake, hanem, nl2 től 10 ig biztos hogy kapnak a játékosok valamilyen exttra szorzót az 1$rake után kapott vppikhez. 25ön és felette 5.5volt ez. 10en sztem 7.5, lejjebb megmég több. azért ez 30% különbség. szóval egy nl10 supernovának mara nagy rbje van igazából. de nem irigylem érte, mert 2millió handjébe benne ven sztem, szóval belezöldül :P 2év alatt 4, az nem okos, ha meg nem tartja meg, akkor minek csak azért sokat játszani. 16ra nem tudom mi vonatkozik, mert ezt a szorzós dolog után hozták létre az nl16ot. nekem inkább az a bajom vele, hogy nem lett olyan népszerű, mint a többi limit, starshoz képest kevesen vannak, és ha ennyivel kevesebb az rb is, akkor lehet kihagyni se baj azt a limitet. lehet azér tnem lett népszerű, mert nem egyezik az ember decimális gondolkodásával. amúgy nem tudom mennyire puha, a fisheket biztos nem különösebben zavarja. mikor behozták jól ment rajta, de ha pihenni akarok, akkor inkább 10en játszom egyet helyette, most meg mikor visszamente m a starsra észrevettem, hogy sokkal néptelenebb, mint a körülötte levő limitek

sztem a brm et úgy érdemes megválasztani, hogy milyen céljaid vannak a játékkal. meg mellette figyelembe kell venni, h mekkora reális winratet tudsz hozni, emellett mennyit akarsz cashoutolni, mennyire célod limiteket lépni.
      meg az, hogy mennyire birod a tiltet, az talán kb ugyanannyira fontos, min a céljaid

sztem ha havonta kiakarsz venni valemennyit, akkor sztem átlag játékosnak minimum 50. aki meg kicsit bátrabb, és nem tiltel, annak lehet kevesebb is valamivel. én többel szeretem tolni, habár azt elismerem, hogy a fullring sztem 50en se ijesztene nagyon meg :) tényleg nem hiszem, hogy ha kb ok vagy akkor gyakori 30bis swingek lennének fr en. de nem szoktam csak 25özni, mert sh val együtt szeretnék csak fellépni. és sajnos úgy néz ki hiba volt otthagynom a starst, meg nekem kicsit különlegesebb, mert minden pénz nélkül szép nagy adóssággal kezdtem a pókert (nem eljátszottam :) ), szóval emiatt mindenképp óvatosat használok. de a 3/4edét már visszafizettem és volt azért sokmindenre pénzem közben belőle. de sajnos így alakult, azért én nem az az arc vagyok, aki egyhamar abba szeretné hagyni, és többnyire élvezem is. sztem egy gyakran cashoutoló reg azért jobb ha masszívabb rollal rendelkezik, meg a cashoutolgatást is jobb minnél később elkezdeni, szóval nekem is jobb lett volna később

sztem fr en mondjuk nl50 nél kisebb téteken, egy okos játékosnak azért ritkán van 20buyines downswingje (semmiképp nem havi rendszerességgel, még napi szinten grindolónál sem, inkább egy évben néhány mondjuk), ott már előkerülnek talán olyanok is, de shn sztem ennek a duplája is lehet simán
    • tanfoglio107
      tanfoglio107
      Bronz
      Regisztrált: 2010.05.30, Hozzászólások: 433
      +1 jók az írások.

2,5bb lopást próbáld meg..
    • Laci24
      Laci24
      Bronz
      Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)

lmr1983: Remélem, hogy mielőbb tudod rendezni a megmaradt tartozást is.

Régebben mintha egyik edzésen írtad volna, hogy már NL100-at próbálgatod. Legalábbis nekem így rémlik.

GL!
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      volt az vagy 2éve és meg is kaptam érte a jutalmam ;) szóval se előre se hátra :P

de ha azt nézzük, hogy nl400 fölött már a starson se nagyon hemzsegnek, egyszer helyben járva hs játékos lehetek még :)