[SH] Játék magas AF ellen

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Itt villain magas agresszió faktora miatt call-ozgattam. Tudom, rossz játék volt, de hogy lett volna optimális?

Köszi,
      Zsoooolti

BB(320 hand):
      VP/PFR/3bet/F3bet/Call open/WTSD (when saw river)
      18/16/9,1/75/5/23

Postflop AF/Flop cbet/Flop fold to cbet/ Turn Fold to cbet
      6,57/71/0/-

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB ($10.06)
      UTG ($10.67)
      Hero (MP) ($19.20)
      CO ($1.68)
      Button ($13.21)
      SB ($10.05)

Preflop: Hero is MP with A, 10
      1 fold, Hero bets $0.30, 1 fold, Button calls $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.95) 7, 10, 9 (3 players)
      BB bets $0.71, Hero calls $0.71, 1 fold

Turn: ($2.37) 6 (2 players)
      BB bets $1.20, Hero calls $1.20

River: ($4.77) 5 (2 players)
      BB bets $1.80, Hero calls $1.80

Total pot: $8.37

Results below:

BB had 9, 9 (three of a kind, nines).
      Hero had A, 10 (one pair, tens).
      Outcome: BB won $7.96
  • 8 válasz
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia!

Szerintem ezt még lehet, h flop-on is eldobhattad volna, mert nagyon húzónehéz a board és egy reg donkolt, ami soha nem lesz teljesen blöff egy ilyen flop-ra (max semi blöff szerintem).
      Turn egyértelmű fold, egyszerre egészültek ki a húzók. River pedig light értéknek tűnik, ezért, ha eddig nem dobtad, itt is a dobást ajánlom.

Azt nem tudom, h ez optimális-e, de én így játszanám meg.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Szép elemzés CHaRoPiNHo, köszönöm!

Nem tudod olvastad-e a kisregényt, amit írtam Neked Zsolti:) , de--->
      Sor

Ne hagyd Magad megzavarni az AF által, tanácsoltam már, hogy inkább AFQ-ra állj át. Ebben a szituban, pedig inkább donkbet%-ra mivel donkbetel az ellenfél 5% körüli donkbet elég alacsony és csak value (kizárólagosan), fisheknél 20-30% már elég blöffös, regeknél lehet még az is value...

A gond, hogy micron passzívak :/ tudom ezerszer írtam le, és az, hogy egy regnek itt nincs blöff range, ha meg nincs blöff range (FD, SD kiegészül), akkor szerinted mi a leggyengébb hand, amivel valueból így csinálja, mert talán a két pár szett szerintem, de egy biztos hogy nem versz belőle semmit sem... 90%ban itt hátul leszel, ha nem 99%-ban... Turn fold legkésőbb.
      GL,
      L.
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Sziasztok,
      köszönöm az elemzést!
      Villain donkbetje egyébként 20% volt.
      Lord, a kisregényedet természetesen olvastam, nagyon köszönöm és igyekszem átvenni. Az AFQ-problémát azonban sajnos még mindig nem sikerült megoldanom.
      HM2 HUD options-ben egy Aggression menü van, azon belül pedig a következők:
      -Postflop Aggression%
      -Flop Agg%
      -Turn Agg%
      -River Agg%
      -Postflop Aggression Factor
      -Flop AF
      -Turn AF
      -River AF
      AFQ-t nem találok sehol.

Won at sd, WWSF használatát igyekszem megkeresni, és beépíteni a HUD-omba.

Amúgy tudom, sokszor istentelenül rosszul játszom :f_ugly: , de sajnos nem tudom mindig hozni a legjobb játékomat. Ha nyerésben vagyok, a dobás is könnyen megy, de ha rosszul megy a játék, sajnos nehezen tudom elengedni még a tizes top páramat is. Remélem idővel fejlődök :)
      Amúgy Pokerheaven-en tolom, mert sok a fish, viszont ennek az az ára, hogy nagyon rossz a terem, a döntéshozatalra csak néhány másodperce van az embernek (alig van idő a statokat böngészni). Emiatt hozok én is sokszor nagyon rossz döntéseket, viszont összességében valószínűleg még mindig jobban járok így, mintha egy jó teremben az erős játékosok ellen próbálkoznék.
      üdv,
      Zsoooolti
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Helló.

Az agresszió faktort, afq így találod hm2ben.

http://kepfeltoltes.hu/view/130512/1060923653N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
      A teljes popup bemásolása megvan?

Ha nincs akkor, így:
      replayeben rákattintasz, hogy kiadja-utána képernyőprint-paintba beteszed- mentés másképp a painten belül pl jpg képként-utána képfeltöltés.hu-ra feltöltöd és a linkjét ide beteszed a fórumba.

GL
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

@Zsolti:
      - Postflop Aggression% így fogod megtalálni az AFQ-t, mert ez pontosan az, talán említettem, hogy egyik egy százalék az AFQ (azaz ez) a másik AF, pedig egy indikátor szám.
      - Ha gondod vannak a döntéshozással; egyértelműen azt ajánlanám, hogy pls csökkentsd le az asztalszámot, amíg nem csökken a döntéshozási sebességed egyértelműen, itt azért SH-ban elég sok kemény helyzet kialakulhat, később ráérsz majd növelni

@Apa100:
      - Neked meg nagyon szépen köszönöm a segítséget!;) Nagyon rendes Tőled!

Popupot nyugodtan másolhatsz úgy, ahogy Apa segített!

GL,
      L.
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      apa100, köszi a segítséget :)
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Lord, köszi, végre megoldódott az AFQ probléma. Az igazság viszont az, hogy én játék közben a postflop agressziót szoktam figyelni, arra, hogy megtudjam, villain mennyire agresszív preflop, a PFR, 3bet, F3bet, 4bet, F4bet érkékeket elemzem. De lehet, hogy hibás a gondolkodásom. Várom véleményed.
      Köszi,
      Zsoooolti
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Mint mondtam szerintem az AFQ sokkal többet elárul, meg is érveltem miért, remélem segített... Szerintem ennél szofisztikáltabb a kérdés, tehát egy stat pontosan nem fogja megmondani mennyire agresszív (bár azért 50% fölött AFQ, megfelelő mintán -300-400
      hand- azért eléggé agresszív)

Szóval WWSF, raise%, skála amiből kiindulunk (akár cold call, akár openraise%) ezek alapján tudjuk megmondani hogy az adott helyzetben mennyire széles és gyenge valaki.

A preflop statokra megfelelő, amit írsz, de én PFR helyett sokkal inkább openraise%-t néznék!!! és onnantól 3bet%, 4bet% és a többi...

Openraise% sokkal jobban leírja az ellenfeled skáláját az adott pozícióban mint a PFR (PFR-ben ugye az is benne van amikor valaki előtte nyit, és így már nem tud pl egy 66-al nyitni, hanem csak megad, tehát szükségszerűen szűkebb mint a tényleges kiinduló skálája ha preflop agresszor, ha meg cold calloz, akkor meg azt kell nézni)

Nagyon fontos hogy megfelelő preflop skálákból induljunk ki és azt szűkítsük tovább!!! (Call open% - ha megadja az emelésünk és openraise%- ha az ellenfél emel)

GL,
      L.