[SH] Nl30 - 65s

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      $0.15/$0.30 No Limit Holdem
      OnGame
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($35.04) 117bb
      UTG+1 ($7.70) 26bb
      Hero (CO) ($30) 100bb
      BTN ($28.80) 96bb
      SB ($28.14) 94bb
      BB ($35.82) 119bb

Pre-Flop: ($0.45, 6 players) Hero is CO 5:heart: 6:heart:
      UTG raises to $0.90, 1 fold, Hero raises to $2.85, BTN calls $2.85, 2 folds, UTG calls $1.95

Flop: A:heart: 6:diamond: 4:club: ($9, 3 players)
      UTG checks, Hero bets $5.85, BTN calls $5.85, UTG folds

Turn: 8:heart: ($20.70, 2 players)
      Hero goes all-in $21.30, BTN goes all-in $20.10

UTG 20/18-as, 1,7k mintán, 82% fold to 3bet, 2,5% 4bet range / fold to cbet in 3bet pot:: 75
      BU 19/16-os regular 1,7k hand mintán, cold 4bet 0% / fold to cbet in 3bet pot:: 75

Nem tudom. Úgy érzem beleférhet a cbet, nem szeretném rögtön feladni, még kettő ellen sem. Utólag lejjebb venném a bet sizingot. Turn bajos, hogy eléggé megdobta az EQ-t, de nem nagyon vajon olyan lap, ami flopon jön, de Turnön felad, ezért nem igazán számolhatok FE-vel. Turn x/c a legjobb?

Milyen statok kellenek még a döntéshez?
  • 5 válasz
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Hy, kéne ez utg r1, ill. onnan a Fto3B stat, de alapesetben itt is a preflop fold sztem a legjobb.
    • dzsoji01
      dzsoji01
      Black
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 362
      Szerintem ezzel a lappal nagyon rossz a 3b ebben a szituban,mellesleg a cc is.
      Ha CO-ból a 65s benne van a 3b rangedben akkor az lehet vagy 15%-os ami sztem egy picit sok erre a limitre,de valószínűleg minden limitre.
      Floppon kisebb cbet(3$körül) mint írtad is,hátha eldob QQ-t,JJ-t ami lehet a coldcall range-be.
      Turn megint 1/3 cbet,és ha esnek az outok akkor river Jamm.25 lesz a pot előtted meg marad 19 körül,ha jól számolok.

De mindenekelőtt prf. fold.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Sziasztok!

UTG-nek itt 17% openraise skálája van ebből a pozból, és 64% fold to 3betje. Őt emiatt ip elsősorban BU, de néha CO sokszor fogom light 3betelni, leginkább Axs és Kxs lapokkal, de néha benne van pár sc is.Ez nem jelenti azt, hogy nekem ez a "standard" CO 3betelő skálám része, hisz nincs is olyan.

Egyébként csak 3,9% a CO 3 betem, a BU a magasabb, 7,3.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre 3bet nekem nagyon tetszik, szerintem perfect! Én nem hogy 65s-el, hanem 64s, 75s... is 3beteltem volna UTG-t és inkább ezekkel a lapokkal, mint A8s vagy ATo, KJo, mert nem tudja dominálni (17% már inkább sok, mint kevés, és a 82% fold to 3bet insta +EV, persze UTG-ből biztosan kevesebbx dob, de 1,7k hand nem minta, szóval azt a 64%-ot annyira nem figyelném. Úgy gondolnám dobál vagy 70% körül -és $$$insta profit a 3bet$$$.+ Ezzel teljesen olvashatatlanná válunk, hiszen ha egyszer elkap egy mutatást, legközelebb 872s boardon is 2x meggondolja, hogy visszajátszik-e.

Flop viszont szerintem 3way ez egy easy ch/F még backdoor EQ-vel is. Mondjuk ilyen Fold to cBet statok mellett meg lehet gondolni és elereszteni egy fél pot alatti betet. Miután megadtak én turnon már nem várnék foldot, mert úgy tűnik flopon szinte mindent eldobnak és csak egy nagyon erős range-el érkeznek a turnre, szóval ha már cbeteltünk, akkor én a turnon feladnám.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Sziasztok!

Ennyire nagy hibához úgy alkalmazkodunk, hogy a value 3bet skálánk csak KK+ lesz vs UTG és nagyon sok blöfföt teszünk a 3bet rangünkbe, így szerintem simán vállalható a blöff 3bet, de valóban vannak azért erősebb lapok is a blöffhöz, ahogy dzsoji írta.

UTG-ből már normálisabb képet mutat, de még így is elég magas a fold to 3bet értéke, szóval szerintem továbbra is nyereséges a blöff 3bet még ezzel a lappal is, így ebbe igazából nem kötnék bele.

BU cold callja sok lap lehet, legvalószínűbb AK, JJ+. Flopon jó a cbet, de szerintem 4$ elég, mert 3way cbetelsz dry boardon, így is erőt mutat. Ha így alakult, akkor törnön annyra jó EQ-d van, hogy kötelező a push (ilyen stack-pot arány mellett), néha eldobhat itt AQs lapot, vagy QQ-KK-t, amivel flopon nagy ritkán a call-t választotta.

Asztal: Ah6d4c8h
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 64.55% 64.55% 0.00% { AA, AKs, AKo }
      MP3 35.45% 35.45% 0.00% { 6h5h }

Ha az általam javasolt méretet alkalmazzuk, akkor törnön ugyanúgy harmad és fél pot között betelnék, hogy itt már mindig eldobja a second párokat. Javulatlanul c/f river.

:spade: wolv3rine: Azért 1,7k hands már elég sok, a legtöbb statisztikai mutató közelítőleg pontos képet ad. A törnön nem adhatjuk fel, mert AK, AA ellen is oddsunk van c/c-t játszani. Ha teljes mértékben tudjuk, hogy mindig AK, AA lesz a flop call skálája, akkor jobb a c/c, mert így megvan az esély, hogy kisebbet betel, mint push. De ha csak 5-10%-nyi FE-t el tudunk képzelni, akkor már jobb a bet törnön is.

GL:
      novy