[SH] Nl10 Kk

• gemiraldine
      gemiraldine
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.09, Hozzászólások: 14
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $10.40
      MP3:
      $8.00
      CO (Hero):
      $21.22
      BU:
      $10.00
      SB:
      $13.49

Preflop: Hero is CO with K, K.
      MP3 folds, Hero raises to $0.25, BU folds, SB calls $0.20, BB folds.

Flop: ($0.6) 2, Q, 8 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.40, SB raises to $0.85, Hero raises to $20.97, SB calls $12.39(All-In).

Turn: ($34.81) 9 (2 players)

River: ($34.81) 6 (2 players)

Final Pot: $34.81.
      Results follow:

SB shows three of a kind, eights(8 8).
      Hero shows a pair of kings(K K).

SB wins with three of a kind, eights(8 8).

Sziasztok!

Nem előszőr tapasztaltam ezt a check raise-t flop után. Az esetek 90 % ban szett és két pár a vége. Tényleg el kéne itt dobnom a AA, KK lapokat?
      A mostani villainről legalább volt 127 handem:

21/14 3b 2 AS 40 FS 82
      AF 1/2/0

Kíváncsian várom a véleményeket! :)
      Előre is köszönöm!
  • 2 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Helló gemiraldine! :)

Először is, véleményem szerint mikrón nem érdemes 2.5x-elni preflop. Néhányan a mellett vannak, hogy BU-ról esetleg lehet annyival lopni, de CO szerintem már végképp nem oké. Főleg, hogy remek lapunk van. És amúgy sem kell itt balanszálni ennek a népségnek.

A flop játék pedig szerintem hibás. Egy iszonyatos méretű over-shove. Az ellenfél gondolkodó játékosnak tűnik és e mellé még passzív is. Ebből következtethetünk rá, hogy nem fog air-el x/r-elgetni minket. Azzal, hogy rátolsz mindent, iszonyatosan leszűkíted a megadó skáláját. Legtöbb esetben minden rosszabbat eldob és minden jobbal megad majd.

Kérdezed, hogy itt tényleg el kéne-e dobnod AA, KK lapokat? A válasz az, hogy nem. Nem kell eldobnod.

A shove tehát egyértelműen túljátszás. És ezen passzív arc ellen akár egy kisebb raise is az lenne a már említett okok miatt.

A legjobb megoldás szerintem az lenne, hogy ha megadnád az emelését és turnön újraterveznél, figyelembe véve az érkező kártyát, a turn akcióját és a bet méretét, amennyiben tovább betel.

:)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzést.

Szép munka David :f_thumbsup:

Nem is nagyon egészíteném ki, csak azzal, hogy én is rengetegszer elmondtam, hogy ha fishekkel játszunk főleg, akkor nyugodtan használjunk transzparens betsizet, és beteljünk nagy kezekkel nagyobbat (főleg ha van infó hogy nem is dobnak pre nagyobb méretre).

Sajnos az információ hiány miatt nehezebb, végülis belefér egy flop call, és turnon potbetre dobás (vagy nagyobb betre) micron regszerű arc ellen. Fish ellen brokolhatnád végülis, mert elég húzós a board és jóval szélesebb a raise range és a broke range is, de akkor is 3bet és nem insta shove...

Gl,
      L.