[SH] NL2 AA vs maniac

• Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Party Poker No-Limit Hold'em, $0.02 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

saw flop | saw showdown

Hero (BB) ($2.04)
      Button ($2.81) Statok: VPIP:67/PFR:46/AF:4/3Bet:57,1/Hands:25
      SB ($3.22)
      MP ($3.80)
      UTG ($2.05)

Preflop: Hero is BB with A, A
      2 folds, Button calls $0.02, SB calls $0.01, Hero bets $0.08, Button calls $0.08, 1 fold

Flop: ($0.22) K, 7, K (2 players)
      Hero bets $0.14, Button raises $0.63, Hero calls $0.49

Turn: ($1.48) 3 (2 players)
      Hero checks, Button bets $1.41, Hero calls $1.31 (All-In)

River: ($4.10) 4 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $4.10

Results below:

Button had 5, 4 (two pair, Kings and fours).
      Hero had A, A (two pair, Aces and Kings).
      Outcome: Hero won $3.90

Kicsit nehezen adtam meg, nagyrészt tudom, hogy ilyenkor blöffölni fog, de elég sok Kx benne lehet a limp skálálájába, a turn megkönnyítette a dolgot (7esnél bizonytalanodtam volna nagyon el), így már könnyebben adtam meg.
      Ha turnön nem hívott volna bele, akkor a river check/call, bet/broke vagy sima push? (első fele hajlok, ha mondjuk 1/2 pot vagy ... :s_confused: )
  • 5 válasz
    • dudus18
      dudus18
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.22, Hozzászólások: 1.666
      szia itt vagy nagyon elöl vagy vagy nagyon hátul nemtudom ez igy nekem nagyon nem tetszik vagy told be floppon és akkor huzók talán fizetnek.... viszont a meggyözödésem az hogy a rosszabbak dobnak a jobbak meg megadnak szóval itt én dobnék ráadásul kiegészül a huzó is amitől értéket vártunk volna és fishi ellen én inkább flopon betenném
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Én biztos nem tolnám be a flopon, ha villain tényleg maniac - tehát tudjuk, hogy állandóan raiselni fogja itt a cbetet, és folytatja utána, akkor nekem tetszik így. De ilyen arc ellen tetszene a ch/c is már a floptól, főleg ha tudjuk, hogy checkre támad.

Flop berakni semmi értelmét nem látom, a raise/broke range tele lesz Kx-ekkel (K2+ minden ott lesz ilyen fishnél), ami rengeteg kombó, szal tuti, hogy nem fogjuk elöl berakni szerintem, főleg úgy, hogy a nut fd-t is blokkoljuk + villain maniac...hagyjuk már blöffölni, abban lesz egy csomó value... :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Üdvözöllek Leo221 első leosztásod alkalmából. Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk és hasznosnak fogod ítélni ezt a boardot. Biztosíthatlak róla, hogy sok jó és segítőkész játékos van itt, akik szívesen segítenek és válaszolnak minden kérdésedre. Abban is biztos vagyok, hogy ha rendszeresen látogatod a fórumot, akkor jelentős fejlődés fog beállni a játékodba;) !

Handre térve
      Limp/call skálája nagyon széles majd 60-70%-os, rengeteg kombináció.
      ilyen readdel, hogy maniac, nagyon jó a line, és igen, riveren is x/c-ned kellene, ott simán beleblöffölhet még anytwoval, mert agresszív és mert annyira széles a range, hogy itt nagyon el lesz tolva blöffbe, vbetelni is lehente, de ellene jobb ez a line

Fontos:
      ilyen ellenfél ellen, bármilyen lap jön a turnre, betesszük, akár 7-es akármi...

@Dudus: Jó, amit írsz, hogy vagy előnyben vagy hátrányban vagyunk, de javaslom olvasd el ezt a cikket még egyszer:
      http://hu.pokerstrategy.com/strategy/bss/1607/1/

A lényege, hogy ilyen szitukban, szélesen tartjuk az ellenfél ranget és blöffcatchelünk, mivel vagy nagyon elől vagyunk (és védekeznünk nem kell semmi ellen) nagy nagyon hátul mert pl blöfföl mondjuk 2 outtal...

Sok sikert!
      LorD
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Köszi szépen a válaszokat és az elemzést! :s_biggrin:

Kézelemzésnél nem vagyok újonc, SnG-ban is ott voltam 4-5 hónapot, de az utóbbi pár hónapba tértem vissza a régi kedvencemhez a SH CG-re. Majd próbálok több handet betenni a fórumba és aktív lenni, főleg hogy hétvégén nem megy a tömeges fish áradat ellen a játék... + van egy-egy reg is amelyek bizonyos asztalnál megváltoztatják a szokásaikat (+2000 hand) stb.
      (ha minden jól megy, akkor NL4-re is nemsokára rátérek)

Üdv,
      Leo sdrink:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Nagyon szívesen.

Nem tudtam, hogy ilyen régi motoros vagy. Ilyen komoly SNG tapasztalattal szerintem nem okozhat gondot az SH sem;) !

Szerencséd van, mert nekem pont a fishek elleni játékom a specialitásom : ) Szívesen segítek minden handnél, akár nem std kérdésekre is, azért eléggé máshogy kell játszani ellenük vagyis hasonlóan csak a rangek, skálák teljesen el vannak tolódva fisheknél.

Várom az nl4-es handeket;) !

GL addig is!;)
      LorD