[SH] pl50 99 vs maniac

• 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      http://pbrd.co/YMa0zq

Előtte egyszer ch/R-eltem top2párral, dobott, utána nagyon jó draw-al, ekkor callozott, majd a tunön ch/f-oldoltam, mert term. duplázódás lett. Utána jött nemsokkal ez a hand:
      A river nyílván jó szar, de akkor már nem volt mit tenni. :D

Előzmények, és a statok alapján ok volt szerintetek?

IPoker, $0.25/$0.50 Pot Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $78.20 (156.4 bb)
      BB: $80.04 (160.1 bb)
      UTG: $52.06 (104.1 bb)
      MP: $148.28 (296.6 bb)
      CO: $57.72 (115.4 bb)
      BTN: $74.48 (149 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 9
      UTG folds, MP raises to $1.75, 2 folds, Hero calls $1.50, BB folds

Flop: ($4) A 9 Q (2 players)
      Hero checks, MP bets $2, Hero raises to $7.50, MP calls $5.50

Turn: ($19) K (2 players)
      Hero checks, MP bets $13.50, Hero raises to $59.50, MP calls $46

River: ($138) A (2 players)
      Hero bets $9.45 and is all-in, MP calls $9.45
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Nem értem a river miért lenne nekünk szar, hiszen Ax-et az életben nem fog dobni.
      Egyébként én már a flopon is nagyobbat emeltem volna és turnön meg ilyet ne csinálj, hogy magad előtt hagysz ilyen kevés zsetont. Alapvető szabály, hogyha az előtted lévő (vagy az effektív) stack felénél több bekerülne egy emeléssel, akkor tegyél be mindent. Szóval itt a turnön pusholni kelett volna.

üdv, pborisz
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      Szia!

Nem értem a river miért lenne nekünk szar, hiszen Ax-et az életben nem fog dobni.
      Egyébként én már a flopon is nagyobbat emeltem volna és turnön meg ilyet ne csinálj, hogy magad előtt hagysz ilyen kevés zsetont. Alapvető szabály, hogyha az előtted lévő (vagy az effektív) stack felénél több bekerülne egy emeléssel, akkor tegyél be mindent. Szóval itt a turnön pusholni kelett volna.

üdv, pborisz
      Elírtam sajna a hand címét, mert pl volt az asztal, a turn emelés az itt a max volt.
      A river h szar arra értem, h AQ A9 bár ezek nem lesznek nála túl gyakran, mert blokkolom ill. bepakolná a floppon elvileg és AK megelőztek.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ja így már értem PL :)

Azért egy ilyen laza arcnál nagyon sok Ax lesz ahogy írtam és azokból több olyan van amit versz, mint ami téged ver.