[SH] NL10 AKo

• Squall8
      Squall8
      Bronz
      Regisztrált: 2012.01.08, Hozzászólások: 509
      IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2205881
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $14.43
      BTN: $10.00 - VPIP: 11, PFR: 9, 3B: 3, AF: 3,0, Hands: 88
      SB: $4.55
      [b]Hero (BB): $13.15
      UTG: $10.15

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with A :club: K :heart:
      2 folds, BTN raises to $0.30, 1 fold, Hero calls $0.20

Flop: ($0.65) 4 :heart: 9 :heart: A :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.45, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.05

Turn: ($3.65) T :diamond: (2 players)
      Hero bets $2.73, BTN raises to $8.20, Hero calls $5.47

River: ($20.05) 5 :spade: (2 players)

Preflop azért döntöttem a megadás mellett, mert nagyon nit. Ha lopni akar akkor nem akarom elriasztani az AJ-t, A10-et, KQ-t stb. ha prémium van nála, nem szerettem volna feleslegesen kifizetni. Flopon betaláltam, és már bízhattam abban, hogy ha prémium van nála (ami nem AA) esetleg AQ, AJ, akkor be tudom vele rakatni az összes pénzét. Az imidzsem laza volt.

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek az egész partiról?
  • 3 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia Squall8,

Örülök, hogy üdvözölhetlek első leosztásod alkalmából. Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk. Ahhoz, pedig kétség sem fér, hogy ha rendszeresen fogod látogatni és aktívan használni a kézelemzőt, akkor rohamos léptekkel fog javulni a játékod;)

Nagyon sok jó és segítőkész játékos látogatja a fórumot, tényleg nyugodtan kérdezz bármivel kapcsolatban;)

Handre térve
      nagyon tetszik, hogy gondolkodsz a leosztás közben és el tudok képzelni olyan szituációt, amikor van értelme raiselni ilyen boardon AK-val, de itt nem érzem elég megalapozottnak, mert--->
      kevés mintád van ellenfeledről, lehet, hogy ha flopon nem is, de turn beteddel eldobatod az AQ, AJ azaz egy párszerű handjeit, mert annyira nity, és onnantól biztosan nem lesz plusszos a line (gondolj bele, ezektől a handektől nyernél ugyanennyi vagy több értéket is), ellenben minden jobb (két pár, szett) meg be fog pusholni
      micron sajnos nagyon kevesen figyelik az ellenfelüket és inkább a saját handjükkel foglalkoznak, emiatt szerintem nem feltétlenül kell az imidzsedet számításba venni (kivéve ha van egyértelmű jele, hogy figyeli, pl laza calldown, ilyesmi..)

Emiatt én a std flop call, turn call, river decide linet választanám (decide: laptól,betsizetól függően döntés)

GL,
      L.
    • Squall8
      Squall8
      Bronz
      Regisztrált: 2012.01.08, Hozzászólások: 509
      Nagyon szépen köszönöm az üdvözlést és az elemzést! =)

Egyetértek azzal amit mondtál, mikor turnön rámtolta minden pénzét, eléggé meglepődtem, és azon gondolkodtam, hogy talán pont A10 van nála (vagy 99, 1010). De mivel az volt a tervem A-os flop esetén szeretném becsapdázni, és a call-om miatt sok kéz van amit nem zártam ki a 3-bettel, adtam. Szerencsére ő is nagyot hibázott mert AJo-ot tartott, és ha preflop 3-betelek, akkor talán nem tudom vele a teljes stack-jét középre rakatni az ő kezével. Illetve bíztam abban, hogy KK-al, QQ-al, JJ-al sem fog megijedni Axx flopon.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Nagyon szívesen!

Igen, még jó is lehetne a gondolat, de annyira keskeny a skálja (9% preflop raise), hogy nem jó az ilyen skálákat tovább feszesíteni...

BU pozíció ellen egyébként BU openraise%-ot nézzünk, azaz hogy mennyit nyit az adott pozícióból, esetünkben a BU-ról.

És szerintem ilyen nit sajnos JJ-KK-t eldob egy raisere : (

Persze ha nem dob és AJ-vel is így játszik, akkor még jó is lehet a lined, de ezt ugye nem tudtuk és semmiféleképpen nem ez a std line.

GL,
      L.