[SH] nl5 TT vs fish

• NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Ellenfelemről annyit tudok hogy, egy gyenge játékos, és általában 2bb nyit preflop. Ebben a leosztásban 4bbvel nyitott, gyanítottam az erős handet, de mégis csak egy fish, lehet megcsúszott az egér :fdrink:
      Bevallom ezt nagyon bénán játszottam meg,
      kérdésem,
      1 Flop: jobb a 3bet/fold?
      2 Turn: tudom blöff donk itt nem játszik túl jól :f_mad: , .Arra gondoltam hogy így megijedhet a szintől vagy sortól, és dobatom a handjét, itt 0,75$ bet size jobban mutatott volna. Vagy inkább egy kicsi 3bet. Vagy egyszerűen csak check/call. ?

Rivert passzoltam, nemakartam tovább bonyolítani, és némi terítési értékem is volt. Ha hívott volna valószínűleg dobom.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $5.12
      BU:
      $8.99
      SB (Hero):
      $5.44
      BB:
      $5.07
      MP2:
      $5.07
      MP3:
      $5.67

Preflop: Hero is SB with T, T.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.20, 2 folds, Hero calls $0.18, BB folds.

Flop: ($0.45) 7, 3, 6 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.30, Hero calls $0.30.

Turn: ($1.05) 8 (2 players)
      Hero bets $0.55, MP3 calls $0.55.

River: ($2.15) 8 (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

Final Pot: $2.15.

Results follow:MP3 shows two pairs, kings and eights(K K).Hero shows two pairs, tens and eights(T T).MP3 wins with two pairs, kings and eights(K K).
  • 3 válasz
    • Turbinyek
      Turbinyek
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.10, Hozzászólások: 933
      Itt az a baj,hogy nem adsz elő semmit a donkkal a turnön.Ha leesett volna valamid akkor x/r-t játszanál vagy x/c-t és a riveren x/r-t.Ha én vagyak az enemy és vmilyen érték kezem van már raisellek is mert kb 100%-ban nincs semmid.
      A flop raise/fold pedig azért nem jó mert:
      -milyen gyengébb kéz adhatja meg a raise-t?
      -milyen erősebb kezeket dobatunk?

válasz mindekttőre: semmilyen

csak az játszik tovább ami rommá vert és semmitől nem nyersz már értéket.

ui.:a flop raise csak 2bet
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      ja egyetértek, nagyon rosszul játszottam meg. Mit kellet volna tennem??
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Ha valóban passzív preflop és keveset nyit, akkor jó a csak call, főleg az erősödő betsize miatt (de ez ilyen readféle, hiszünk Neked:) )

Postflop call flop, call turn, river decide laptól függően... Ha sok hand besül riverre és totál blank jön és fél potol akkor pl call, ha kiegészül valami nagy hand, vagy nagyot betel, akkor meg fold... De turnon is múlik.. PL turnon kisebbet nyit, riveren nagyobbat (és minden besül az inkább blöff), most minden opción nem tudunk végig menni, de flopon és turnon calloznod kell még általában és riveren általában dobni, ha microból indulok ki és átlagos játékos tendenciáiból.

Valóban nincs értelme a flop raise/foldnak és a turn donknak sem...

Amikor blöffölsz mindig gondold végig, hogy:
      milyen gyengébb lapból nyerünk valuet (talán egy két A kombinációból, kérdés mennyi van Nála ilyen 4x-es open esetében)
      milyen erősebb lapot dobatunk (szerintem soha nem dob overpár, szett, két pár)

GL,
      L.