[SH] AK push

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Ez úgy gondolom, jó volt így, de azért rákérdezek. A squeeze-elő 9,7%-ban squeeze-el, bár OOP talán kevesebbszer. Gondolom volt egy csomó fold equity-m, és értékért is jó vagyok a 9,7% ellen. Ha jó is volt ebben az esetben a push-om, mennyire kell ilyen helyzetben foglalkoznom a megadó és a squeeze-elő szokásaival?

Köszi,

Zsoooolti

BB (1043 hand):

http://img829.imageshack.us/img829/1361/akoq.jpg

CO (162 hand):

http://img213.imageshack.us/img213/8242/ako2l.jpg

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

SB ($9.60)
      BB ($11.79)
      Hero (UTG) ($10.52)
      MP ($10.74)
      CO ($7.51)
      Button ($10.30)

Preflop: Hero is UTG with K, A
      Hero bets $0.30, 1 fold, CO calls $0.30, 2 folds, BB raises $0.90, Hero raises $10.22 (All-In), 1 fold, BB calls $9.52

Flop: ($21.39) J, 6, 2 (2 players, 1 all-in)

Turn: ($21.39) 6 (2 players, 1 all-in)

River: ($21.39) 2 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $21.39

Results below:

BB had Q, Q (two pair, Queens and sixes).
      Hero had K, A (two pair, sixes and twos).
      Outcome: BB won $20.31
  • 3 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Ha dinamika is volt, akkor rendben van. Én nem szoktam így megjátszani.

Nekem csak az nem tetszik, hogy egyből betolod a stacket, így biztos lehetsz benne, hogy a range tetejével fog csak becallozni, mert elég erősnek tűnünk. Legközelebb próbáld meg, hogy 4beteld, hogy egy tágabb range ellen tudjunk játszani. Sokkal jobb, ha villain tolja be, mert egy gyengébb rangel tolja be Ő a stakcet, mint amivel callolja a mi akciónk után.

Az FE az 4bet esetében is ugyan akkora lesz, szval nem kell tartanod az ellenkezőjétől. Esetleg még callolhat dominált Ax lapokkal 4betet, ami nekünk igen jó.

Nem utolsó sorban ott van még egy fish is a potban, aki simán becallolhatja a 4betet,a mi szintén nekünk kedvez, mert rengeteg dominált kézzel fogja mind ezt megtenni.

Én, 2,4$-ig 4betelném.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem én itt egyáltalán nem is 4betelnék, a fish így be fog callozni csomó dominált lappal amit már egy sima 4betre is dobhat, ráadásul valueból a reg szélesebben sqzelhet a fish ellen, így az ő sqz rangeét is többségében domináljuk, nem akarom, hogy eldobja ezeket a lapokat.

Én fishek ellen nagy rajongója vagyok a 4bet pushnak (már amikor tök fish a 3betelő, mert kb sosem dobnak a pushra AQ/AJ/AT meg hasonló handeket, amikből postflop pedig sokszor nem fogunk értéket nyerni, mikor mindkettőnk mellett elmegy a board), viszont egyetértek Geryvel, hogy ez tökre nem jó spot erre, ezzel 100%-ban kizárjuk a fisht, és a range teteje ellen izoláljuk magunkat a reg ellen is. Az egyetlen dolog ami zavar itt, hogy nagyon kicsit sqzelt, így hajlok a 4betre...jó lenne nagyobb minta a fold to 4betjére a regnek, de a 4bet range az bíztató, lehet, hogy viszonylag lazán hajlamos stackelődni.

+ a reg itt mindig face up lesz postflop 3way és rajta pozíciónk van
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Nyilván 13%-os sqz skála ellen (BU pozícióról a sqz-e) soha nem lesz hiba betenni itt az AK-t tehát az insta shoved is biztosan plusz EV.

Ellenben a 4bet még jobb, mert néha kitalálhat hülyeséget (pusholhat AQ, becallozhat dominált handdel, callozhat fish, etc..), szóval ott több jó opciód van

De a legjobban nekem mégis Click megoldása tetszik, azaz csak call, hogy jöjjön a fish is és játszunk postflop partyt (szerencsére nem sqzelt nagy mérettel, sőt, kifejezetten kicsit)l(valszeg itt inkább gyenge, de ehhez read kellen, hgoy pontosan mit jelent a mérete, lehet ez a std sqz mérete)

IP a 4bet 2,2x, OOP 2,4x-2,5x micron.

Gl,
      L.