[SH] nl30 JJ 3b pot oop

• electrobox
      electrobox
      Arany
      Regisztrált: 2007.05.26, Hozzászólások: 391
      egy regular ellen vagyunk, aki eleg sokat dob 3betre. a flop cbet sztem lehetne kicsit nagyobb, ugy 4,5$. ebben az esetben a turn barrel, vagy giveup?
      a masik opcio az flop ch/R?

a river call mar nagyon rossznak tunik igy utolag, de a turn itt a kritikus pont.

ellenfel:

Ongame Network $0.15/$0.30 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2208291
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BB): $33.46
      UTG: $29.85
      CO: $32.13
      BTN: $25.50
      SB: $55.22

Pre Flop: ($0.45) Hero is BB with J :heart: J :diamond:
      1 fold, CO raises to $0.90, 2 folds, Hero raises to $2.85, CO calls $1.95

Flop: ($5.85) 6 :heart: T :heart: 9 :diamond: (2 players)
      Hero bets $3, CO calls $3

Turn: ($11.85) 7 :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $5.40, Hero calls $5.40

River: ($22.65) 3 :diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $20.88 all in, Hero calls $20.88
  • 2 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Elég kellemetlen szitu. Flop 4$ alatt nem gondolkodnék cbetben. Turn pedig inkább feladnám, mert egy 4. :heart: -en sem érezném magam jól ha tovább hívja a rivert.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Elég nehéz szituba keveredtél.
      Prelfop mi a terv 3bet/broke vagy 3bet/fold?

Villain nem egy egyenes játékos és egyenesen kiteszed magad a szivatásának.
      Bárcsak itt lenne lino. Ő nagyon jól el tudja magyarázni, hogy miért nem jó regek ellen itt c/c-t játszani turnön.

Megpróbálom átadni a lényeget. Villain itt ha egy std reg, akkor ki fogja próbálni, hogy mi történik ha betel. Ha c/f-olsz, akkor jó. Ha c/c-ozol, akkor általában először be fogja tolni a rivert, sokszor akár overbettel is, de mindenképp nehéz szituba fog hozni. ezzel nincs is baj, csak attól függően fog játszani egy jó reg, hogy mit csinálsz. Ha te neki állsz turn c/c river c/f-ot játszani, akkor face up, hogy mivel csinálod és mindig lőni fogja a river barrellt blöffből. Erre te mondod azt, hogy na nehogy már ennyit barrellezzen, mert tuti, hogy sokat blöfföl. Erre elkezdel turn, river c/c-t játszani. Villain itt azt mondja, hogy nahát... elkezdett alkalmazkodni. Nekem innen könnyű dolgom van, mert megint át fog állni az érték pushra és megint az lesz, hogyha callozol ellene stackért akkor hátul leszel.

Lényeg a lényeg, hogy egy jó aggro reg ellen nem fogod tudni ezt pluszosan csinálni, mert ő mindig előbb tud alkalmazkodni. Hosszú távon ez nem lesz megoldás.

Persze olyanok ellen jók akik nem alkalmazkodnak és mindig any 2-val betelik turnt rivert, mert akkor tudod, hogy milyen range-re számíts. A regek általában nem ilyenek. Fishek meg a nitek lehetnek ilyenek. Illetve náluk sokszor nem is jön a 2. utca bet ha gyengébbek. (Nekem ez jött le abból amit lino mondott, persze lehet, hogy nem ez volt a mondanivalója, de nekem ez így egész jónak tűnik.)

Remélem érthető.

Visszatérve a kézre.

Villain-nbek nagyon magas a bet vs missed cbet statja főleg ip és nem is szeret dobálni cbetre. Az tény, hogy nem jó a turn lap, de ha már feltétlenül be akarod pakolni akkor sztem van neki jobb módja.

Ha c/p-t játszol turnön, akkor sokszor tehet turnölt FD-re. Ilyenkor sokkal polarizáltabb ranget reppelsz így simán callozhat bármilyen párral mondjuk egy AT-vel A9-cel stb... Illetve ha rossz betméretet választ, akkor kb minden tűrhető FD-vel comitted lesz és meg kell adnia. Így a broke range azért szélesebb marad sztem.

A turn c/r-ben azt szeretem, hogy elég jól lehet balanszálni, hogyha néha nutsokkal is játszol így. Sokat floatolo villaint elég jól lehet "büntetni".

Itt pedig még inkább tetszik a check, mert amikor itt passzolsz sztem többet fog lopni, mert szinte mindig c/f-ra fog tenni.

Mivel a turn lap nagyon jó villain-nek egy river blöffre és a ranged is face up és villain is aggro ezért sztem itt nem dobhatsz. Az lenne az általános, hogy nem kerülünk ilyen helyzetbe. Ha nem lenne ilyen magas a bet vs missed cbetje, akkor sztem el tudnám dobni.

üdv: IF