[SH] NL 4 QQ BTN vs SB

• CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Sziasztok!

Ellen:

4bet range: 3
      5bet range: 2 (83)

$0.02/$0.04 No Limit Holdem
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($2.54) 64bb
      UTG+1 ($4.11) 103bb
      CO ($2.37) 59bb
      Hero (BTN) ($6.02) 151bb
      SB ($5.74) 144bb
      BB ($1.61) 40bb

Pre-Flop: ($0.06, 6 players) Hero is BTN Q:club: Q:heart:
      3 folds, Hero raises to $0.12, SB raises to $0.42, 1 fold, Hero raises to $1, SB raises to $2.02, Hero calls $1.02

Flop: 3:diamond: 6:diamond: 6:heart: ($4.08, 2 players)
      SB bets $2.04, Hero goes all-in $4, SB goes all-in $1.68

Turn: 10:spade: ($11.52, 2 players, 2 all-in)

River: 7:club: ($11.52, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $11.52
      Hero shows TWO_PAIR QUEEN, SIX
      Q:club: Q:heart:
      SB shows TWO_PAIR ACE, SIX
      A:heart: A:club:

SB wins $10.76 (net +$5.02)

Hero collects $0.28 (net -$5.74)

kis háttérinfó:
      Sokat játszottunk egymás ellen, eddig viszonylag passzív volt ellenem, de mostanában elkezdett rám 3betelni, feltűnően sokat, mire én elkezdtem 4betelni. Eddig dobott 4betre, de gondolom azért feltűnt neki, h már nem dobálok a 3betjére, nem egy idióta játékos. Amúgy játszott már vissza rám máskor is, de preflop még nem mentünk el eddig. A 4b size azért ekkora, mert ő ellene mindig ennyit emeltem vissza.

Gondolom az 5b megadás nem éppen a legjobb ötlet, de elég deep-ek voltunk...

Mit gondoltok? Lehet ezt dobni flop előtt v. esetleg jobb megjátszás, ha rátolom egyből?

üdv,
      CH
  • 11 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szia!
      -Annyira nem vagytok deepek... 150bb-ig nem érdemes túlzottan variálni a "szokásos" játékunkat.:)
      -Mielőtt 4betelsz el kell döntened, hogy miért csinálod? Értékből? Blöffből? Ha blöffnek szánod, az eléggé rossz megoldás lenne, mert ehhez túl erős a kezünk. Ha nem szívesen tennéd be ellene, akkor már sokkal inkább jobb, ha lecallozod a 3betjét pozícióból.

Viszont miután 4beteltél, a egy kissé ellentmondásosnak érzem a szituációt:
      -Dobni nem lehet egy ilyen erős handet a 4bet után, pláne bvb
      -Az 5bet size aggodalomra ad okot, mert ez elég sokszor AA (KK) szokott lenni...
      -Viszont, ha ezt feltételezzük nála, megadni nem tudunk, mert nincs meg az oddsunk setmine-ra -> dobni pedig nem tudunk, ahogy már írtam.

Ezért én azt mondom, hogy push és csukjuk be a szemünket, hátha megcsinálja ezt AK-val, vagy esetleg blöffből. :pokerface:
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Szia!

Igen, a 3b call v. 4b/broke tényleg jobban hangzik, az alapján is, amit írtál. Kicsit bajban vagyok az ilyen szituációkkal, mert nagyon utálom betolni JJ, QQ, lapokkal, és még nem érzem, h olyan jól választanám meg a szitukat ehhez.

Köszi az elemzést!
      CH
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Azért JJvel már nem annyira "standard" betolni, mint pl QQ-val... azokat a szituációkat sokkal jobban át kell tudni értékelni nyilván:)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Persze. :) Csak jelzésképpen írtam, h a JJ-vel is vannak gondok... :D
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Hali!

Egyetértek Csubakoppanny-al, én is kerültem hasonló szituációba többször egy 20/15-ös reg ellen akiről a legtöbb handem van, bár volt amikor csak JJ-val néztem csak szembe...
      Leginkább ilyenkor a popupot nézem meg a vs Hero statokat, akkor döntöm el, hogy mégis mi lehetne a legjobb. Valószínűleg betettem volna preflop és az eredménytől független folytatom a játékot.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi. Igen, az eredmény nem szabad, h befolyásoljon, csak legyen jó döntés. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Ezt picit nehezebb elemezni, mivel van read/dinamika köztetek, tehát valószínűleg Te érezheted a legjobban, hogy mennyire játszhat vissza Rád, mennyire plusszos a játék...

Abból, amit elmondasz, az alapján szerintem ebben a szituban Blind versus Blind, 150bb deepen, ennyi visszajátszással egymásra---> be lehet tenni...

Érdemes azért nézned a fold to xBet statjait (fold to 3bet, fold to 4bet, fold to 5bet?!) ha nem nagyon adogat meg, vagy sokat dobál, szóval ha túlságosan leszűkíted a ranget, akkor nem érdemes feltétlenül a 3betje után 4betelned...

Szóval azért statok eléggé számíthatnának...

Én ilyen dinamikával, meg amit leírtál pre betettem volna...

A pre call, akkor lehet jó, ha valamiért lenne read, azaz úgy gondolod, hogy az 5bet range tele van blöffel és nagyon polarizált...

Postflop meg std. így játszva...

GL,
      L.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Szia!

Köszi az elemzést.

fold to 4bet statokat már használok, csak itt ebben a táblában még nincs benne... :/

Viszont érdekelne, h érdemes-e pozícióra lebontva nézni, vagy elég a total fold to 4bet? esetleg vakoknál nézni külön?

Amikor ránk 4betelnek, akkor 4bet range v. 4bet pozícióra bontva a jobb?

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Nagyon szívesen!

sajnos ahhoz hogy pozíciókra bontva beálljon a 4bet range ahhoz sztem ilyen 3k handnél is több kell kb... Alapból mire 4bet beáll az 500 hand fölött van kb (de lehet 1000 hand is) na most pozíciókhoz ugye 6x több kell... Szóval ez alatt nem nagyon van értelme pozíciók szerint nézni...

Nem egészen értettem utolsó kérdést : ( 4bet vagy 4bet range a jobb? Ez volt vagy csak annyi hogy pozíciók szerint nézzed? Egyébként vakok nem tudnak nagyon 4betelni csak SB tud, egy szituban: ha SB steal erre kap BB-től 3betet, és erre SB 4betel...

Gl!
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi, én ezt nem gondoltam így végig. :) Amúgy már az újonnan felrakott handeknél beraktam a táblázatba a 4bet, 5bet statokat, de a 4bet pozíciót kijavítom, mert legtöbb esetben tényleg nincs elég history.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Nagyon szívesen!

Igen, látom, most már benne vannak. 500-1000hand fölött már a 4bet% egész jó eredményket mutat véleményem szerint, 5bethez nyilván még nagyobb minta kell : ( (de mintaszám igazából sokat segít mindig 10 alatti mintaszám mindig nagyon zajos...)

Gl,
      L.