[FR] NL5 - AQs

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

A flop pot betre vissza kellett volna játszani? :evil: Floppon azért elől éreztem magam, gondoltam ha van egy K magas FD-je, vagy készflushe, akkor beteljen, mert, ha visszaemelek akkor nyilvánvalóvá teszem az A magast. Vagy már ez is baromság?

A turn az nagyon rossz.

A river meg... Arra gondoltam a pot bettel, hogy ha tényleg van egy flush nála, akkor a turn csekk miatt talán úgy érzi, hogy ver egy K magassal. Ugye jött egy reraise, ami nem tetszik. Itt meg már úgy voltam vele, hogy akkor allin.

Tehát a fő kérdés. Ha nem akarok dobatni rosszabbat, akkor a floppon mi lett volna a helyes? Ezen töröm a fejem, de tényleg nem tudom. Sokszor láttam olyat, hogy floppolom a sort/flusht, csekkelek, z ellenfél tol egy nagyobb betet, erre megy a x/r és dob.
      A másik, turn bet? Vagy ott már félünk a 9-től? Ez a parti most jó nagy kérdőjel.

Előre is köszönöm!

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2210016
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $2.39 - VPIP: 13, PFR: 13, 3B: 25, AF: 0.0, Hands: 15
      SB: $1.95 - VPIP: 8, PFR: 5, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 37
      BB: $10.07 - VPIP: 16, PFR: 7, 3B: 0, AF: 1.5, Hands: 44
      UTG: $5.37 - VPIP: 31, PFR: 9, 3B: 0, AF: 0.6, Hands: 67
      Hero (MP): $5.00 - VPIP: 12, PFR: 9, 3B: 4, AF: 2.5, Hands: 100752
      CO: $4.81 - VPIP: 60, PFR: 0, 3B: 0, AF: 4.5, Hands: 15

Pre Flop: ($0.07) Hero is MP with A :spade: Q :spade:
      1 fold, Hero raises to $0.20, CO calls $0.20, 3 folds

Flop: ($0.47) 9 :spade: T :spade: K :spade: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.45, Hero calls $0.45

Turn: ($1.37) 9 :club: (2 players)
      Hero checks, CO checks

River: ($1.37) 3 :diamond: (2 players)
      Hero bets $1.30, CO raises to $2.60, Hero raises to $4.35, CO calls $1.56 all in
  • 1 válasz
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Miért nem cbetelünk flopon?
      A slowplaynek sok értelmét nem látom hacsak nem hiperaggro a srác és mindig betel, meg potbetel.

Amúgy a cbet kihagyásának kb csak hátrányai vannak.
      Egyrészt csomó értéket veszíthetsz FD-k ellen, bármilyen kisebb pár és Kx-ek ellen.
      Ráadásul nem is te határozod meg az bet méretét.
      Turnön visszapasszolhat, így veszítesz egy utca értéket, esetenként jóval többet is.

Ha már betelet, akkor mindig c/r-elnék. Az okok ugyanazok mint a betnek. Drawk ellen értékért, párok/setek kis flössök ellen meg action killer lap kerülése.

Ekkora fish ellen a turn kb blank. Néha lehet nála full, de sokkal többször lesz gyengébb.
      Riveren meg feltétlenül be kell pakolni. Minden Kx 9x, kisebb flöss ki fog fizetni. Villain elég nagy halnak tűnik.

üdv: IF