[SH] nl5 AKo family pot

• NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $5.00
      MP3:
      $7.70
      CO:
      $12.50
      BU:
      $5.00
      SB:
      $9.26

Preflop: Hero is BB with A, K.
      MP3 raises to $0.10, CO raises to $0.35, BU folds, SB calls $0.33, Hero calls $0.30, MP3 calls $0.25.

Flop: ($1.4) A, 2, T (4 players)
      SB checks, Hero checks, MP3 bets $0.40, CO raises to $1.31, SB folds, Hero calls $1.31, MP3 folds.

Turn: ($4.42) 8 (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.32, Hero calls $1.32.

River: ($7.06) 3 (2 players)
      Hero bets $2.02, CO folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $7.06.

ezzel az ak-val egy family pot jött össze, nem akartam pre erősködni

kérdésem a river lenne, itt én toltam be op mert, a turn bet nevetséges volt gondoltam hogy a gyengébb ászok x/call-t játszanának, és ha ő tolja be szinte csak erősebb lesz, így legalább még egy kis + lesz
      vagy tévedek...?
  • 4 válasz
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Hali!

Én preflop mindenképpen izoláltam volna egy 4bettel $1 körülire... de bizonyos asztalnál én is ritkán megadok.
      Floptól kezdve pl regek ellen a x/call játék tűrhető és sokszor meghozza a profitot, a turn betsize tipikus jele, hogy nem javult és néha csak közepesen erős handje van, lehet én itt visszaemelnék.
      River betre szerintem bedobhatja az alacsonyabb kézbepárt pl QQ... $2.02 az már a teljes beülőd, ha esetleg Axs :spade: lett volna nála, akkor a turn biztos megadja.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és az elemzéseket.

Preflop
      El kell dönteni, hogy most elől vagy vagy nem. Ha a 3betelő range ellen elől vagy (azaz a range ellen vezetsz), akkor jöhet nyugodtan a 4bet.

Ha hátul vagy, akkor mehet simán a dobás (mindek adjunk meg betet, ha nincs equity előnyünk...)

Ha nincs információd, akkor nekem a fold tetszik a legjobban : ( MP kap egy 3betet, itt általában hátul vagyunk szerintem... Még ha hülyén is hangzik ennyire jó induló kézzel dobni...

Postflop
      Mivel multiway a party, és lehet mindenki fish (Ha vannak benne fishek biztosan kidonkolok)..

Ha nincsenek fishek vagy ismeretlenek (akkor egyrészt pre dobtunk volna), másrészt akkor jó az óvatos játék és kisebb betet megadhatunk, ha nagyot betelnek vagy valaki pushol, szerintem itt is tudok dobni (multiway pot 4 ellenféllel)

Turnon a stackünkről kell dönteni és ez a betsize nekem inkább erőtlen mint erős...

Riveren ha pusholna, gondolom, akkor sem tudnánk dobni, de jóval valószínűbb, hogy turn pushunkat megadja valami gyengébb kézzel (FD, gyengébb Ax, néha KK), ez jóval valószínűbb mint hogy riveren bepusholja ezt magától blöffből vagy valueból (gyenge Ax-et)...

Ha riveren donkpushulunk, akkor az annyival rosszabb mint a turn, hogy ott már nincs még egy lap, pl FD nem tud megadni már vagy egy esetleges 9J etc...

Persze a river x/c is szóba jöhetne ha tudnánk, hogy képes gyengébbel is betelni vagy blöffölni.

Szóval nálam pre fold, flop x/c, turn x/push erre a betsizera...

GL,
      L.
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Értem, köszönöm nektek!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szívesen!