[SH] nl5 3way AK fold

• NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      BU teljesen ismeretlen játékos volt, turnon érdekes volt a push, úgy értékeltem a helyzetet hogy nem igazán leszek soha elől, így dobtam.
      Ti mit tettetek volna?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $7.47
      SB:
      $1.68
      BB:
      $12.50
      MP2:
      $7.46
      MP3 (Hero):
      $5.00
      CO:
      $13.91

Preflop: Hero is MP3 with K, A.
      MP2 folds, Hero raises to $0.15, CO calls $0.15, BU calls $0.15, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.52) 3, K, 8 (3 players)
      Hero bets $0.35, CO calls $0.35, BU calls $0.35.

Turn: ($1.57) J (3 players)
      Hero bets $0.95, CO calls $0.95, BU raises to $4.20, Hero folds, CO folds, BU gets uncalled bet back.

Final Pot: $3.47.
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló NightChildhun!

Először is én NL5-ön szeretek BU kivételével mindenhonnan 4x-el openelni. Főleg akkor, ha prémium kezekről van szó, mivel úgysem kell túl nagy figyelmet fordítani a balanszálásra. Ez részlet kérdés, de esetleg fontold meg... :)

Handre térve:

Flopon - húzó nehéz, két ellenfél: mindenképpen nagyobbat C-Betelnék védelemből és pot építés okán. Legalább 0.40, de inkább 0.45-ig. Amivel adják, azzal úgyis adják a nagyobb bet méretet is.

Turn - húzó nem alakulhatott ki: szintén nagyobb méretet választanék a már említett okok miatt.

Majd amikor BU a CO callja után betolja, akkor én is a fold felé hajlanék. Ez iszonyat erőt takar, hogy két ellenfél ellen pushol és ennyire biztos magában és lapja erejében. Szinte biztos, hogy nem választja ezt a linet gyengébb Kx párokkal, vagy egyéb, a miénknél gyengébb kézzel. Ez itt gyakran lesz KJ/33/88. Illetve esetenként KK/JJ.

Tehát jónak tartom a dobást! :)

U.I.: Részletkérdés, de a hand címében 2way-t írsz, ám itt 3way potról van szó. Mindig annyi, ahány ember érdekelt a partiban. :)

GL!
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Köszönöm, az elemzést :) . meg a felvilágosítást :f_biggrin: máris javítom
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és az elemzést, nagyon profi lett DavidDorky! :f_thumbsup:

teljesen egyetértek, micron felesleges minraiselni, meg CO-ról 2,5 vagy 3x-elni, UTG, MP-ből meg végképp felesleges kicsit emelni, úgyis only value rangünk lesz és főleg azért emelünk, hogy postflop valuet nyerjünk nem pedig azért hogy pre gyűjtsük a vakokat, és ezt erős rangel tesszük és equity előnnyel (erős rangel a fish gyenge range ellen) nagyon jó ha minél több pénz kerül be preflop...

postflop szintén teljesen egyetértek, simán mehet flop 42-44 cent, turn 1.1$ környéke, és természetesen b/f. Multiway visszaemelés a turnon mindig monster, sztem leggyakrabban JK lesz ez (legtöbb kombó is ebből van kinn, meg turnult equitynek néz ki).

GL,
      L.
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      köszönöm az elemzést, igyekszem beiktatni a játékomba a 4bb utg és mp :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Nagyon szívesen.
      GL