[SH] Nl4 - Kk

• CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.23, Hozzászólások: 2.998
      Üdvözlet!

Volna egy handem, amiről érdekelne a véleményetek.

Villany: 652 hand alatt 21/15, 25/12/20/20 (F/T/R/Total AFq), WTS 35, W$SD 48.

On Game, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $11.36 (284 bb)
      UTG: $1.05 (26.3 bb)
      MP: $7.78 (194.5 bb)
      CO: $1.81 (45.3 bb)
      Hero (BTN): $3.86 (96.5 bb)
      SB: $3.86 (96.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with K K
      UTG calls $0.04, 2 folds, Hero raises to $0.20, SB folds, BB calls $0.16, UTG folds

Flop: ($0.46) 4 8 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.34, BB raises to $0.74, Hero calls $0.40

Turn: ($1.94) A (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($1.94) 9 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      $1.94 pot ($0.12 rake)
      Final Board: 4 8 2 A 9
      BB showed Q K and lost (-$0.94 net)
      Hero showed K K and won $1.82 ($0.88 net)

Előre is köszi!
  • 9 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló CrabJamBB!

Először is nem tudom, hogy az adott teremben van-e auto rebuy lehetőség, de ha nincsen, akkor is tessék serényen újratölteni mindig, nem pedig értéket veszíteni 96.5bb-vel. Persze ez most így kiragadva apróságnak tűnhet, de hosszútávon sokat nyomhat a latban. :)

Handre térve:

Megvallom őszintén, nagyjából én is ugyanígy játszanám. Mivel reg szerű arc, nem igazán látnám értelmét ezen az atom száraz boardon egy visszaemelésnek, mert szerintem nem menne tönkre csak úgy simán 99-JJ-val. Minden mást (totál blöfföket, de még néha esetleg fölé lapokat is) meg szórna. Én is adnám a flopon és megnézném hogyan folytatja később.

Turnön megint csak nem látnám értelmét a betnek, így hogy elcheckelte. Bár érkezett egy húzó, de szerintem nem kell tőle tartanunk. Potkontroll és "csapdázás" okán check behindolnám, és várnám, hogy a riveren beszúrjon egy betet, amit vidáman calloznék.

Így, hogy riveren ismét checkel, megpróbálkoznék egy 1/4-1/3 pot méretű bettel, amit egy 8x-el, vagy random pp-vel esetleg érezhet úgy, hogy muszáj megadnia. Minden más meg úgyis szórni fog.

És a leosztás után mindenképp noteolnám, hogy két fölé lappal x/r-elget száraz babyflopokat, aztán javulatlanul feladja. :)

GL! :)
    • CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Szia!

Nincs auto-rebuy, 9 asztalnál meg nem nagyon van lehetőség a kívánt mértékben manuálisan rebuyolni. 3,80$-nál húztam meg a határt, az alatt mindenképpen rebuy-olok, ha esik, ha fúj, de ha épp akciómentes másodpercek vannak, és egy szusszanásnyi időhöz jutok, akár 3,97-ről is újratöltök, mert az én szemet is szúrja a dolog, ahogy neked is feltűnt. :)

A note menni fog, általában a leosztást követő 1-2 napban szoktam visszanézni a kezeket, és a bejelölt handeket note-olni. :)

Köszönöm az észrevételeket!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzést:)

Na most azért 20% AFQ az elég beteg:) mindenesetre egy flop x/r ilyen mintaszámnál azért már nézhető, ha 0% és ennyire passzív, akkor hiába nem ad elő semmit, valszeg dobnunk kell...
      ha csak a boardot nézzük, akkor valóban itt nem igazán kellene lennie x/r rangenek (mert itt általában a játékosoknak csak call rangük van) innentől meg ami x/r az sokszor lesz blöff... (mert szettel mindenki calloz...)... Szóval van ráció a callban és turnon betsizetól függően játék, pl Ax-en nagyot betel az mindig fold...
      és valóban nincs értelme betelni, ez sokszor pont ilyen Ax-es line, azaz flop blöff és turn hit majd x/c-re áll be, vagy pure blöff, ami úgyis dob...
      riveren végülis lehet egy szűkebb range ellen vbetelni, de az a baj, hogy ilyen arc nem nagyon fog raiselni overpárral, szóval annyira nem nagy hiba a chb sem, de a bet sem...

Note meg mehet persze:)

GL,
      L.
    • CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      ty! :)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia BB!

jól látom, h ongame teremben játszol? ott tényleg nincs auto rebuy, de van egy program, ami megcsinálja helyetted. Ezen a limiten ráadásul ingyenes, csak feljebb fizetős. Igaz, h nem 100%-os, mert néha kihagy egy-egy rebuy-t, de még mindig sokkal kényelmesebb, mint manual. Meg van benne még egy-két olyan opció, ami hasznos lehet, pl a mucked card-ok mutatása...
      Nem akarom reklámozni, mert nem tudom, h itt a fórumra beírhatom-e a nevét, de ha beírod google-be tuti megtalálod!

üdv,
      CH
    • CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Ismerősnek jelöltelek.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      nagyon szívesen...

Én is megvettem azt a csodát, egyszer indítottam el kb:)
    • CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Én be se tudtam üzemelni, de biztos jó... :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      :D