[SH] NL5 - AKo preflop fold?

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

Itt elég sokat gondolkodtam, de végül a dobás mellett döntöttem. Az indokok amivel meggyőztem magam,
      - láttam ilyen move-ot tőle, akkor KK-t mutatott
      - az a stat FR-re is eléggé feszes
      - 100BB+-t nem tudok betolni mosolyogva ász magassal

Viszont tudom, hogy SH, lazulni. Meg itt volt a lehetőség stackelni egy nagy bálnát, de nem tudom. Mert, ha teszem azt csak 100BB-vel ül bent a srác, akkor lehet, de lehet akkor sem.

Én itt őt mindig KK+-ra tenném, vagy ezt csak bebeszélem magamnak?

(Hero statjai ne tévesszen meg senkit, ebben a 126k-ban benne van minimum 90k NL2 FR, 24 asztalon, ABC poker...)

Köszönöm!

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2216528
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $5.49 - VPIP: 13, PFR: 12, 3B: 3, AF: 0.0, Hands: 98
      MP: $5.41 - VPIP: 20, PFR: 19, 3B: 9, AF: 2.5, Hands: 80
      CO: $5.00 - VPIP: 14, PFR: 10, 3B: 7, AF: 3.0, Hands: 188
      BTN: $8.73 - VPIP: 16, PFR: 7, 3B: 4, AF: 4.0, Hands: 82
      SB: $2.18 - VPIP: 52, PFR: 11, 3B: 9, AF: 4.0, Hands: 54
      Hero (BB): $18.36 - VPIP: 13, PFR: 9, 3B: 4, AF: 2.5, Hands: 126371

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with K :spade: A :club:
      3 folds, BTN raises to $3.08, 2 folds
  • 6 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló rieger93!

Nem mindennapi move. Főleg egy ilyen nitty játékostól.

Személy szerint itt én sem mennék tönkre deepen. 100bb esetén még megfontolnám, de akkor is inkább csak akkor, amennyiben oka lehet a tiltre.

Az, hogy láttál tőle ilyen move-ot és akkor KK-t mutatott ugye megint csak azt erősíti, hogy ne nyomuljunk. Túl nagy kockázatot vállalnánk itt deepen, úgy, hogy csak 1 vakunk van a partiban. És minden érv a dobás mellett szól.

Jegyzetelj és lépj tovább! :)

GL!
    • Malaky
      Malaky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.25, Hozzászólások: 100
      Hasonlot lattam mar parat az elmult napokban-hetekben es 85%-ban QQ+al teszik mindezt hatha van valaki aki megadja neki es akkor siker. En ilyet csak KK+ al adnek meg.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Ez esetben nálam is KK+ a calling range. De fontos megjegyezni, hogy itt van egy aránylag értékelhető minta és konkrét read is. Ha egy fishybb, vagy ismeretlenebb arc, akire rákeresve azt látjuk, hogy csak egy asztalon játszik, jön elő ugyanezzel a mutatvánnyal - jelentősen fel tudnám lazítani a megadó skálámat. :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szia!

HM-ben szét lehet szedni a statokat. Pl FR asztalokra csak hero FR statjait teszi ki, SH-ra csak az SH statokat!

Magára a handre térve: (ismeretlennek tekintem herot)

-pre fold így deepen

-100bb-ért necces... akár el is lehet engedni, ha nem ismerjük/nem láttunk tőle még ilyet, de a call/push sem hiba!

Üdv:

r4zor9b
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

-100bb-ért necces... akár el is lehet engedni, ha nem ismerjük/nem láttunk tőle még ilyet, de a call/push sem hiba!
      :club: Én a callt így oop, ilyen előzmény után nagy hibának tartom - akár deepen, akár nem. Mégpedig azért, mert legtöbbször minden olyan boardon, ahol nem érkezik A vagy K, x/f-olnunk kell -> iszonyat méretű pénzégetés.

Vagy Neked mégis mi volna a postflop terved a pre callt követően? Mármint azon túlnyomó esetek egyikében, amikor nem flopolunk párt? Tönkremenni A magassal leadelve, vagy x/r-elve?! Mert ezek egyike sem lesz +EV. A fold pedig eleve pénzégetés, miután pre megadtunk már 60bb-t...

Vagy a call/push-t pre/post line-ra értetted? Mert nekem úgy sem feltétlenül tetszene...
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

:club: Én a callt így oop, ilyen előzmény után nagy hibának tartom - akár deepen, akár nem. Mégpedig azért, mert legtöbbször minden olyan boardon, ahol nem érkezik A vagy K, x/f-olnunk kell -> iszonyat méretű pénzégetés.

Vagy Neked mégis mi volna a postflop terved a pre callt követően? Mármint azon túlnyomó esetek egyikében, amikor nem flopolunk párt? Tönkremenni A magassal leadelve, vagy x/r-elve?! Mert ezek egyike sem lesz +EV. A fold pedig eleve pénzégetés, miután pre megadtunk már 60bb-t...

Vagy a call/push-t pre/post line-ra értetted? Mert nekem úgy sem feltétlenül tetszene...
      Úgy látszik, hogy ma mindenhova össze-vissza írogatok:) .

Úgy értettem, hogyha 100bb-t ránk tolna ebben a szituban akkor belefér a call is(nemcsak a fold).

Ha ilyen 60-70bb-t betel, akkor természetesen rátolom pre, ha úgy döntök, hogy berakom ellene.