[SH] nl50 QTs

• zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $73.16 (146.3 bb)
      CO: $7.83 (15.7 bb)
      BB: $57.67 (115.3 bb)
      SB: $53.45 (106.9 bb)
      MP: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with T Q
      2 folds, Hero raises to $1, SB folds, BB calls $0.50

Flop: ($2.25) A 8 K (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($2.25) 7 (2 players)
      BB bets $1.60, Hero raises to $5.50, BB calls $3.90

River: ($13.25) 9 (2 players)
      BB checks, Hero bets $4, BB raises to $12, Hero folds

Results:
      $21.25 pot ($1.06 rake)
      Final Board: A 8 K 7 9
      Hero mucked T Q and lost (-$10.50 net)
      BB mucked and won $20.19 ($9.69 net)

handek 260
      VPIP 20/PFR 17/ resteal sb 18 (17)/
      Fold to Fcbet 50% Fold to Turn cbet 33
      WTSD 32%/ WSD 42%/ WSD ex small 50%/ bet vs mcbet oop 100 (3)/AFQ 42/43/24

hi,

Itt erős Ax nem nagyon lesz nála floppon, egyéb Ax is kevesebb, mert azzal sokat restelelne. Floppon biztos jó lenne a cbet, de turnre nem nagyon jöhet olyan lap amit barrelezhetnék, csak kb J, vagy alapból second barrel, mert ugyis 100%ban cbetelnék..

.Arra gondoltam, h turnön semiblöffel dobatom a blöffjét v vmi gyenge SD képes kezet, Ax Kx, ezt a turn raiset amúgy is nehezen kezelik. így turnön sztem elég sok bet jöhet airtől, amit dob egy raisre, főleg, h csomó plusz equity jött.

River? Agyaltam a betsizeon, ennél kicsit nagyobb kellene, de úgy voltam vele, h nem lesz itt erős kb soha és ez is elég, mert nagyon vbet szagú a részemről. Ennél azért nagyobb kellene?
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Elég fura a gondolatmeneted.
      Én azok után, hogy nem cbetelsz ezen a flopon, legtöbbször valami közepes SD képes kézre tennélek, amit nem akarsz blöffbe fordítani, de annyi érték meg nincs benne, hogy cbetelj vele. Éppen ezért air-rel eszembe sem jutna betelni a turnön, mert szinte biztos, hogy kapok egy megadást, vagy ha a flopon trükköztél, akkor emelést. Foldra nagyon ritkán számítanék.
      A turn emeléseddel egyébként nem sok mit tudsz előadni, hiszen ha olyan erős kezed volt a flopon, akkor miért nem cbeteltél. Szóval itt max 77 amit előadsz. Éppen ezért a megadása után én már nem próbálkoznék riveren, mert nem fog dobni semmit. Ennek a kis betnek meg főleg semmi értelme, hiszen pozícióból minek betelnél ilyen kicsit, ha egyszer értékért betelsz.

Itt a flopon kellett volna cbetelned, mert ott szinte minden K alatti párt dobnia kell.

Az meg szintén hiú ábránd, hogy ilyen line után Ax-et akarsz dobatni. Még Kx-et se dobnék itt neked a turnön.

üdv, pborisz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: pborisz

Én azok után, hogy nem cbetelsz ezen a flopon, legtöbbször valami közepes SD képes kézre tennélek, amit nem akarsz blöffbe fordítani, de annyi érték meg nincs benne, hogy cbetelj vele. Éppen ezért air-rel eszembe sem jutna betelni a turnön, mert szinte biztos, hogy kapok egy megadást, vagy ha a flopon trükköztél, akkor emelést. Foldra nagyon ritkán számítanék.
      A turn emeléseddel egyébként nem sok mit tudsz előadni, hiszen ha olyan erős kezed volt a flopon, akkor miért nem cbeteltél. Szóval itt max 77 amit előadsz. Éppen ezért a megadása után én már nem próbálkoznék riveren, mert nem fog dobni semmit. Ennek a kis betnek meg főleg semmi értelme, hiszen pozícióból minek betelnél ilyen kicsit, ha egyszer értékért betelsz.

Itt a flopon kellett volna cbetelned, mert ott szinte minden K alatti párt dobnia kell.

Az meg szintén hiú ábránd, hogy ilyen line után Ax-et akarsz dobatni. Még Kx-et se dobnék itt neked a turnön.

üdv, pborisz
      ok megprobalom kicsit kifejteni:
      -atlag reg ellen: biztos h jo a FLop cbet. De nem jobb neha a delayed turn cbet? Pont azert amit leirtal, amikor en itt ch behindolom akkor SD kepes lapom van Ax Kx QQ(szinte mindig, de mi van ha airt chbehindolok?), igy ha turnon is passz jon villaintol akkor szinte mindig dobast fogok kapni. Tehat tobb info alapjan, biztosabban tudok dobatni.
      ha meg atlag reg betel turnon akkor-fold, pont mert altalaban Ax Kx re tesznek, igy viszont megsporolom a flop cbetet, amit ugyis megadott volna.

en itt ellene a kovetkezok miatt gondoltam a flop ch b turn raisre:
      -eleg aggro. minden missed cbet utan betelt eddig, IP is... Nekem olyannak tunt aki gondolkodas nelkul betel mcbet utan, persze ez benyomas... tehat kb minden lappal, amibol itt sok airt is fog. (en ezt felteteleztem, de lehet h itt nem helyes)
      -o nem tudhatja h egy AK-t KK-t elpasszolok-e floppon, v sem- neha megteszem es akkor mindig raise turn lenne... (mert az ok h floppon johet ertek egy cbettol. De jon-e KK-nak 3utca value ezen a boardon?)
      -Oszinten szolva azert egy Kx et ugy gondoltam, h dobhat (dobni fog legkesobb river), de ok turnon nem fog :D
      -Ax, Kx ek kozul sok restealelne sztem, igy ezeket en kevesebbnek gondoltam, eros A pedig nem nagyon lehet nala, igy azert olyan nagyon komfortosak nem erezheti magat. Persze igaz Ax et soha nem fog dobni.
      -turn eleg sok plusz equity, es ezzel ki is van egyensulyozva, ha elpasszolom a nutsot floppon.

Rivert nagyon benan csinaltam, ez a legrosszabb amit tehettem.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      ok megprobalom kicsit kifejteni:
      -atlag reg ellen: biztos h jo a FLop cbet. De nem jobb neha a delayed turn cbet? Pont azert amit leirtal, amikor en itt ch behindolom akkor SD kepes lapom van Ax Kx QQ(szinte mindig, de mi van ha airt chbehindolok?), igy ha turnon is passz jon villaintol akkor szinte mindig dobast fogok kapni. Tehat tobb info alapjan, biztosabban tudok dobatni.
      ha meg atlag reg betel turnon akkor-fold, pont mert altalaban Ax Kx re tesznek, igy viszont megsporolom a flop cbetet, amit ugyis megadott volna.

en itt ellene a kovetkezok miatt gondoltam a flop ch b turn raisre:
      -eleg aggro. minden missed cbet utan betelt eddig, IP is... Nekem olyannak tunt aki gondolkodas nelkul betel mcbet utan, persze ez benyomas... tehat kb minden lappal, amibol itt sok airt is fog. (en ezt felteteleztem, de lehet h itt nem helyes)
      -o nem tudhatja h egy AK-t KK-t elpasszolok-e floppon, v sem- neha megteszem es akkor mindig raise turn lenne... (mert az ok h floppon johet ertek egy cbettol. De jon-e KK-nak 3utca value ezen a boardon?)
      -Oszinten szolva azert egy Kx et ugy gondoltam, h dobhat (dobni fog legkesobb river), de ok turnon nem fog :D
      -Ax, Kx ek kozul sok restealelne sztem, igy ezeket en kevesebbnek gondoltam, eros A pedig nem nagyon lehet nala, igy azert olyan nagyon komfortosak nem erezheti magat. Persze igaz Ax et soha nem fog dobni.
      -turn eleg sok plusz equity, es ezzel ki is van egyensulyozva, ha elpasszolom a nutsot floppon.

Rivert nagyon benan csinaltam, ez a legrosszabb amit tehettem.
      A delayed cbettel nem lenne semmi gond, sőt az nagyon is jó agresszívabb regek ellen, akik a flopon sokat emelnek, vagy keveset dobnak.
      Itt a probléma azzal van, hogy emelsz a turnön, miközben flopon azt mutatod, hogy gyenge SD-képes kezed van. Így a Te range-ed számára nyilvánvaló, de neked semmi infód nincs az ő range-éről.
      Ha már le akarom szedni a blöffjéről, amiből nyilvánvalóan sok lehet a range-ében, akkor inkább csak megadok a turnön ugyan azt reppelve mint a flopon és így nagy valószínűséggel feladja a blöfföt riveren, amire tudok betelni ha betaláltam ha nem.