[SH] 05.22 QTo nl16

• kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.546
      sziasztok!

villain:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.16(BB) Replayer
      SB ($7.71)
      BB ($16.24)
      UTG ($16.32)
      UTG+1 ($49.47)
      Hero ($17.35)
      BTN ($31.67)

Dealt to Hero T:diamond: Q:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.48, BTN calls $0.48, fold, fold

FLOP ($1.20) T:club: Q:club: 6:club:

Hero bets $1.04, BTN calls $1.04

TURN ($3.28) T:club: Q:club: 6:club: 6:spade:

Hero bets $2.56, BTN calls $2.56

RIVER ($8.40) T:club: Q:club: 6:club: 6:spade: 9:diamond:

Hero bets $4.88, BTN raises to $21.41, Hero calls $8.39 (AI)

kíváncsi lennék mit szóltok a callhoz, elsöre monsternek tünhet a river push, de szerintem ki lehet zárni:
      flopon ha setje van raiselné, riveren meg szint nem borítana rám (ha esetleg flopon nem raiselte), ebből gondoltam, hogy valamit blöffbe fordít, igy maradnak A busted FD-k!
      (ráadásul még a Qx-eket is verem, ha azt fordítaná blöfbe :D , bár erre kicsi az esély)

várom a véleményeket!!
  • 8 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

NL16-on nem hinném, hogy túl gyakran fogunk látni river blöff emelést, de nyilván azért elvétve lehet az.
      Flop szett nagy valószínűséggel kizárható, de amilyen agresszív én az egylapos FD-któl is emelést várnék a flopon.
      De lehet nála esetleg nut flöss, amivel így játszik és azért nem zárhatjuk ki 100%-ban a fullt, pókert sem. Szóval nekem nem igazán tetszik itt a bet/call ennyi infó alapján, mert ahogy elnézem elég nagy minta van róla és ez alapján annyira nem tűnik túl agresszívnak riveren.

De nekem igazából már a river bet sem tetszik, mert szerintem nincs benne érték. Kizártnak tartom, hogy egy ilyen line után megadjon ott AQ, KQ, úgyhogy én inkább ch/F-on lennék.

üdv, pborisz
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      szia!

igazad van riveren nem kellett volna betelni, de nem elég egy x/c-ra sem a lapunk?!
      szerintem itt AQ-t,KQ-t beteli, ha odapasszolom.
    • teglas
      teglas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 17
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st
      szia!

igazad van riveren nem kellett volna betelni, de nem elég egy x/c-ra sem a lapunk?!
      Nem gondolnám, hogy beteli, mert nem szeretne c/r kapni és nem sok olyan lap van amivel megadhatsz. Itt igazából én az alapján c/c-nék, hogy mennyi bluff lehet, mert sztem hamarabb fog blöffölni, mint értékért nyitni pl KQ-val. Mondjuk, ha river aggresszió 35+ akkor talán c/c.
    • ujonc1990
      ujonc1990
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 426
      Rengeteg busted draw lehetséges, ha nem betel túl nagyot akkor nálam ez biztos hogy
      c-c a riveren.
    • teglas
      teglas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 17
      Eredeti hozzászólás: ujonc1990
      Rengeteg busted draw lehetséges, ha nem betel túl nagyot akkor nálam ez biztos hogy
      c-c a riveren.
      Igen de sztem itt blöffből is és value-ból is nagyot kell betelni, mert igen ha kicsit betel akkor jó eséllyel erős Qx lesz, de talán inkább csak AQ, mert a többi Qx ami a range-ébe lehet azok többsége veri a KQ-t és nem gondolom, hogy itt QJ-vel nekiállna valuebetelni.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      persze lesznek nála BD-k is ha betel ezért érzem jónak c/c-t!
    • ujonc1990
      ujonc1990
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 426
      Engem olyan 7 $ feletti hívás bizonytalanítana el, mint ahogy írod is vékonyan valuebetelni ilyen size-al már nem fog. Viszont erős value handek meg nem igen lesznek nála, úgyhogy jó lehet amit írsz.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st
      szia!

Nos, az ellenfélnél 140k handes mintán 36% a bet vs miss cbet riveren IP. Ő kb. sosem fog ott betelni AQ, KQ lapokkal, hiszen nyilvánvaló hogy abban nincs érték. Besült húzó meg szintén nem nagyon lesz nála, hiszen húzókkal nagy valószínűséggel emel a flopon.
      Úgyhogy a ch/c nálam teljesen kizárt. Ő nem egy fish, aki össze-vissza megadogat minden vacakkal, aztán riveren beszúr a BD-val.