[SH] NL 4 KK CO vs. BTN 3b

• CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Sziasztok!

Ellen:

$0.02/$0.04 No Limit Holdem
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($5.59) 140bb
      Hero (CO) ($4) 100bb
      BTN ($3.98) 100bb
      SB ($2.38) 60bb
      BB ($7.65) 191bb

Pre-Flop: ($0.06, 5 players) Hero is CO K:diamond: K:spade:
      1 fold, Hero raises to $0.12, BTN raises to $0.42, 2 folds, Hero goes all-in $4, BTN goes all-in $3.56

Flop: A:club: 3:diamond: 8:heart: ($8.02, 2 players, 2 all-in)

Turn: 8:spade: ($8.02, 2 players, 2 all-in)

River: K:club: ($8.02, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $8.02
      Hero shows FULL_HOUSE KING, EIGHT
      K:diamond: K:spade:
      BTN shows TWO_PAIR QUEEN, EIGHT
      Q:heart: Q:club:

Hero wins $7.51 (net +$3.51)

BTN lost $3.98

Az ellenfélről nincs sok adat, eddig 1x 3betelt BTN-ról, de feszesnek tűnik ennyi hand alapján. Pre szerintem a call semmiképpen nem opció, viszont oop jöhet kellemetlen flop, ezért toltam rá. Szerintetek CO vs. BTN ez belefér, v inkább egy value 4bet?

üdv,
      CH
  • 12 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló CHaRoPiNHo! :)

A call oop nyilván nem opció, valóban.

De ez a 4-Bet shove nekem elég meredeknek tűnik. Nem azt mondom, hogy hibás move, de talán egy háromszoros 4-Bet célravezetőbb volna. Mondjuk 1.30-ig.

Persze nyilván a shove mellett is szólhatnak érvek, hogy az ellenfél azt vélheti gyengeségnek, és vidáman lecalloz esetleg AK-AQ-val is.

GL! :)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi az elemzést!
      Eltaláltad az indokaimat a shove-ra. :) Még annyi, h a pozíciónk miatt éreztem úgy, h gyengének találhat, meg mert ismeretlenek vagyunk. Ez mondjuk még nem biztos, h elég...
      Legközelebb 4bet.

üdv,
      CH
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Sziasztok!

Persze, hogy 4bet...csak a méret a kérdéses. Javasolt 1,3 usd-s 4bet szerintem túl nagy! Szerintem 1 usd bőven elég itt (de legyen a kedvetekért 1,1 usd).

Blöff is olcsóbb(és igen, NL5-ön blöff 4bet!!!, ezen a limiten szerintem kimondottan nyereséges a blöff 4bet, mivel rettenetesen sokan dobnak)

Akkor 4betelnék nagyobbat az általam javasolt méretnél, ha tudnám, hogy úgysem dob!

Üdv:

r4zor9b
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Világos! Köszi
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

Blöff is olcsóbb(és igen, NL5-ön blöff 4bet!!!, ezen a limiten szerintem kimondottan nyereséges a blöff 4bet, mivel rettenetesen sokan dobnak)
      :club: A blöff 4-Betet remélem nem konkrétan erre a leosztásra értetted, igaz?!

Amúgy meg mindenhol nyereséges a blöff 4-Bet, persze, de nagyon alaposan kell megválasztani a szituációt és az ellenfelet. Itt például csak 100 handes mintánk van villainról. Aki épp egy nit játékos. FoldTo3/4-Bet pedig még messze nem is állt be. Így ellene nem is blöff 4-Betelnénk. Főleg nem oop.

Meg én alapból 3x-osat 4-Betelek OOP és 2.5x-eset IP...
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

:club: A blöff 4-Betet remélem nem konkrétan erre a leosztásra értetted, igaz?!

Amúgy meg mindenhol nyereséges a blöff 4-Bet, persze, de nagyon alaposan kell megválasztani a szituációt és az ellenfelet. Itt például csak 100 handes mintánk van villainról. Aki épp egy nit játékos. FoldTo3/4-Bet pedig még messze nem is állt be. Így ellene nem is blöff 4-Betelnénk. Főleg nem oop.

Általánosságban írtam...

Szerintem túl nagy 4bet méreteket használsz mind OOP mind pedig IP. IP 2-2,1X-et használnék, OOP erre rádobnék 1-2 bb-t.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Én eddig 3x-et 4beteltem ip és oop is, de erre majd figyelek. Gondolom a méretezés a reg-ek ellen értendő és fish-ek ellen nyugodtan mehet 4x is, ugye?
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regek ellen írtam a méreteken. Fishek ellen pedig attól függ:) . Ha nem dob semmit pre, akkor persze, hogy mehet a nagyobb 4bet. Ha meg kb mindent dob a fish, akkor meg kell adni minden erős kézzel a 3betét(mondjuk ez esetben a regét is).
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky

akkorát kell 4betelni ahol még vilain nem calloz túl sokszor (amikor van bluff4bet rangeünk)
      ip 2x alá is lehet menni gyakran kisebb limiteken ha látjuk hogy pl 2xet sosem calloz akkor 1,9x stb. oop is 2x közelébe ha látjuk, hogy azt se calloza be :)

3x elég nagy hiba ekkora sizeal nagyon drága lesz a bluff
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Szia Chicken!

Köszi a választ.

akkorát kell 4betelni ahol még vilain nem calloz túl sokszor (amikor van bluff4bet rangeünk)

Ezt nem teljesen értem? Úgy érted akkorát hívjak, amit már nem ad meg?
      Fish-ek ellen nem hiszem, h lenne blöff 4bet range-em, 3b blöff se mert, ha sokat dob, inkább call pre pozícióból, ahogy r4zor9b is írta. Nem gondolnám, h a fish-eket sokban befolyásolja a 2x-2.5x-3x méret, inkább a saját lapomhoz és a range-hez viszonyítva döntenék a méret mellett.

üdv,
      CH
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      Eredeti hozzászólás: CHaRoPiNHo
      Szia Chicken!

Köszi a választ.

Ezt nem teljesen értem? Úgy érted akkorát hívjak, amit már nem ad meg?
      Fish-ek ellen nem hiszem, h lenne blöff 4bet range-em, 3b blöff se mert, ha sokat dob, inkább call pre pozícióból, ahogy r4zor9b is írta. Nem gondolnám, h a fish-eket sokban befolyásolja a 2x-2.5x-3x méret, inkább a saját lapomhoz és a range-hez viszonyítva döntenék a méret mellett.

üdv,
      CH
      nem is fishekről írtam. hol irtam en fisheket? ?(
      termeszetesen regek ellen
      igen amit még nem ad meg
      azert írtam, hogy nem ad meg túl gyakran, mert bizonyos szitukban akkor is becallozhat ha 2,2xelsz ip vagy ha 2,5xelsz oop, de így csak ritkán lesz neki +ev ha rendesen balanced vagy és postflop sincs edge-e neki

tegyük fel hogy sosem ad meg villain amikor 2,3x 4betelsz. illetve tegyük fel, hogy akkor sem ad meg soha amikor 2,2x 4betelsz (mindkét szituban ip vagyunk például) akkor MIÉRT használnád a nagyobb sizeot? így csak DRÁGÁBBAK lesznek a bluffjeid
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Ja, igen értem. Csak nem figyeltem, h regeket írtál. :) Persze, ha van ehhez megfelelő read, akkor ki kell használni! ;)

üdv,
      CH