[SH] NL 4 AKo BB vs. 2 LAG

• CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Sziasztok!

Mindkét ellenfelem nagyon laza játékos:

BTN/SB:

$0.02/$0.04 No Limit Holdem
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($4.02) 101bb
      CO ($7.36) 184bb
      BTN ($3.88) 97bb
      SB ($4) 100bb
      Hero (BB) ($7.18) 180bb

Pre-Flop: ($0.06, 5 players) Hero is BB K:diamond: A:club:
      2 folds, BTN raises to $0.12, SB raises to $0.38, Hero calls $0.34, BTN folds

Flop: Q:spade: 4:spade: Q:heart: ($0.88, 2 players)
      SB checks, Hero bets $0.44, SB folds

Final Pot: $0.88

Hero wins $1.27 (net +$0.45)

SB lost $0.38
      BTN lost $0.12

BTN 34%-ban adja a resteal-t, SB pedig sokat emel vissza lopásra. Ebből kiindulva, ha csak megadok, BTN nagy eséllyel bent marad a potban. Egy 4bet-el viszont blöffbe fordítom a lapom és nem biztos, h tudok dobatni két ilyen laza reg-et.
      Ennek ellenére a dobást túl gyengének érzem ilyen széles range-ek ellen.

Ilyen szituációban szerintetek, hogy lenne érdemes játszani preflop?

üdv,
      CH
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló CHaRoPiNHo! :)

Természetesen itt dobni nem lehet.

Ám én ilyen tág skálák ellen hibának tartom oop a hidegen megadást is. Nagy minta alapján láthatjuk, hogy SB nagyon szeret 3-Betelni - főleg a vakokból.

Itt nem kell félnünk a 4-Beteléstől csak azért, mert dobatunk. Ha eldobják, hát eldobják. De itt értéket vesztünk szerintem a sima cold callal. Illetve nem utolsó sorban jelentősen meg is nehezítjük a dolgunkat postflop két ellenféllel, oop.

Arról nem is beszélve, hogy két ellenfél ellen messze nem játszik olyan jól az AK, mint egy ellenfél ellen.

Tehát minden érv a 4-Bet mellett szól.

És azt írod, hogy 4-Bettel itt blöffbe fordítod a lapodat. Nem, itt nem lehet erről szó. 100bb deepen itt értékért 4-Betelsz. És azért, hogy bármelyikükkel tönkremenj, ha úgy szeretnék - mert +EV.

GL! :)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Teljesen világos! Köszi szépen!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Jól látjátok ez egy tökéletes spot a cold 4betre, cold callozni 3betet azért nem jó mert drága 3way leszünk és találnunk kell, soha nem lesz plusz EV ez a line...

De a cold4bet és az arc broke skálától függően call vagy fold elég plusz EV (ha laza akkor valszeg call... de most nézem 1-2% 5bet range ellen nem vagyunk meg)

Postflop meg semmi erőset nem adsz elő : ( Qx-el soha nem donkolnál, és hát nem is sok van a 3bet cold call skáládban, néha 88-JJ-vel donkolhatsz vagy komplett airrel, de szerencsére bejött...

GL,
      L.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi az elemzést!
      Annyi csak, h post nem donkoltam, csak hívtam a missed cbetje után.

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Ok, elnéztem sorry... Így meg nagyon határeset a chb és a bet, de mikron belefér ez is...

Valszeg jobb ellenfelek ellen inkább csekkelek, mert nincs x/f rangük ilyen spotban, raiset nem akarok kapni, és sd értékem van...