[SH] NL 4 77 BB deep

• CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Sziasztok!

Ellen:

postflopinfó:

cbetT: 53 (66)
      cbetR: 69 (13)
      call cb rasie on Turn: 43 (7)

$0.02/$0.04 No Limit Holdem
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($3.82) 96bb
      CO ($10.14) 254bb
      BTN ($4.04) 101bb
      SB ($9.06) 227bb
      Hero (BB) ($10.67) 267bb

Pre-Flop: ($0.06, 5 players) Hero is BB 7:diamond: 7:heart:
      UTG calls $0.04, CO raises to $0.16, 2 folds, Hero calls $0.12, UTG calls $0.12

Flop: 8:spade: 8:diamond: 7:club: ($0.50, 3 players)
      Hero checks, UTG checks, CO bets $0.42, Hero calls $0.42, UTG folds

Turn: Q:spade: ($1.34, 2 players)
      Hero checks, CO bets $1.12, Hero raises to $2.92, CO folds

Final Pot: $3.58

Hero wins $5.15 (net +$1.65)

UTG lost $0.16
      CO lost $1.70

Preflop mivel deepek vagyunk és volt egy limp is, ezért megadtam.
      Turn-ön eredetileg úgy gondolkoztam, h 8x-el adni fog egy vissza emelést és ha a Q adott plusz EQ-t, akkor szintén megadhat még néhány kombinációval.
      Viszont elég magas a river cbetje, és utólag nézve a betméreteket, talán inkább védekezett ilyen pot körüli bet-el és ehhez a Q jó scare card...

Kérdésem, h jó-e a turn c/r? Ha, igen, akkor milyen méret lenne megfelelő? Ha csak megadok, mi lenne a jó river line?

üdv,
      CH
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló CHaRoPiNHo! :)

A helyzet az, hogy én nem nagyon látok értéket a turn x/r-ben. Iszonyat erőt mutatunk vele. Mármint nagyon szűk a calling range ez esetben. Túl sok mindent kiszorítunk, amiből esetleg még riveren nyerhetünk némi értéket - így vagy úgy. És erre azért is lenne nagy esélyünk, mivel nem passzív az ellenfél.

Végül is lehet két utcán át x/c-t és riveren x/r-t játszani ellene...

Én hasonló spotokban ilyen ellenfél ellen úgy szoktam eljárni, hogy turnön még x/c-ozok és riveren leadelek egy 1/3 pot körülit - "block bet szagút". Ekkor jó oddsokat adunk neki, hogy megadjon számos rosszabb érték kézzel is, amivel sok esetben nem tüzelne harmadjára is. És mind e mellett indukáljuk is azokban az esetekben, amikor valamiféle 8x van nála, vagy valami riverre kiegészült sorhúzó, esetleg backdoor flöss húzó.

GL! :)
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi szépen!
      Örülök, h írtad a block bet-es tippet, mert szívesen használom más szituációkban néha védelemből, néha értékért, de még river donk-ként eddig nem, és így egy variációval bővült a skála. :)

üdv,
      CH
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Jó hand/elemzés...

Nekem az első line sokkal jobban tetszik és az az std....

Nézzük, meg hogy általában dob raisere turnon (60%-ban) ellenben általában folytatja a betelést riveren (60%+ cbet at turn) szóval sokkal inkább hagyjuk hogy beteljen... Nekem a donk azért nem tetszik, mert ha néha kitalálja, hogy blöfföl BD akármire és besül, akkor ott még elsüthet egy blöfföt, ha néha blöffbe fordít egy kisebb pocketet mint Qx, akkor ott még elsüthet egy betet megintcsak, szóval a blockbettel kb csak value handekre redukáljuk a ranget, és az soha nem blöff, nem fogunk blöffből két utcát callozni majd blockbetelni szóval szerintem erre nagyon ritkán kapunk raiset .... Még azt is elképzelem, hogy 8x vagy sor is csak megadna ... Annyira nem tűnik agrónak : ( És valszeg flushel, sorral, 8x-el vbetelné a rivert, és ilyen micros arcok nem tudnak value handet dobni, szóval pushunkra is callozna valszeg...

Egy kevésbé barrel happy, de hitetlenebb arc ellen lehetne flop raise-t játszani, statok függvényében, mert amivel cbetel az valszeg value.

Szóval én max ezt a linet venném fel OOP, és nem kellene a turn chb-től tartani pl egy TT esetében hanem építhetnénk a potot ami 200bb esetében elég fontos...

GL,
      L.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Köszi az elemzést!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Nagyon szívesen!