[SH] NL4, 22, River?

• pokrarc
      pokrarc
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.20, Hozzászólások: 63
      $0.02/$0.04 No Limit Holdem
      OnGame
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG trolldog ($6.56) 164bb
      UTG+1 Imback711 ($3.84) 96bb
      CO Marlow111 ($1.34) 34bb
      BTN gladik8 ($15.37) 384bb
      SB artur1k123 ($1.72) 43bb
      BB drummerbuksi ($4) 100bb

Pre-Flop: ($0.06, 6 players) trolldog is UTG 2:diamond: 2:heart:
      trolldog raises to $0.12, 2 folds, gladik8 calls $0.12, artur1k123 calls $0.10, 1 fold

Flop: 9:spade: 5:diamond: 2:spade: ($0.40, 3 players)
      artur1k123 checks, trolldog bets $0.26, gladik8 calls $0.26, artur1k123 folds

Turn: 3:heart: ($0.92, 2 players)
      trolldog bets $0.60, gladik8 calls $0.60

River: 10:spade: ($2.12, 2 players)
      trolldog checks, gladik8 bets $1.06, trolldog calls $1.06

Final Pot: $4.24
      gladik8 shows HIGH_CARD KING
      J:spade: K:diamond:
      trolldog shows THREE_OF_A_KIND TWO
      2:diamond: 2:heart:

trolldog wins $3.96 (net +$1.92)

artur1k123 collects $0.00 (net -$0.12)
      gladik8 lost $2.04

sziasztok,
      riveren emelhetek értékért? esetleg csekk/call? csekk/fold?
      Az ellenfél 39 hand alapján 50/18/10, wtsd: 32
      köszi!
  • 7 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló pokrarc! :)

Flop C-Betet szabhatod bőven nagyobbra két ellenfél ellen egy ilyen húzós boardon. 0.36-ig. De akár még potolhatsz is.

Turnön ugyanez. Minél több pénzt szeretnénk minél hamarabb a potban tudni addig, amíg kismillió húzó lehet az ellenfélnél és fizetni is fog velük.

Ha így nagyobbra szabod a sizeokat, riveren már nem is nagyon hagysz majd teret magadnak a feladásra - ezért is előnyös ez a koncepció.

Ahogy játszottad:

Én hasonló spotokban egy 1/3-ad pot méretű block betet alkalmaznék. Vagy akár 1/4-ed is. Ezt még sok rosszabbal megadhatja. Ha pedig visszaemel, vagy visszatolja, akkor ha fájó szívvel is, de meg tudunk válni a kezünktől.

GL! :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Sziasztok!

Flop, turn: valóban nagyobbat kellene betelned!

River: így játszva fél pot szerintem simán mehet! Bet/foldolnék természetesen! Gyengének tartom itt a harmad, vagy negyed potos betet, elég sok lappal megadhatja BB ami gyengébb, SB-t pedig úgy is kb all in tettük.

Egyébként meg ha a micro regek picit betelnek valamelyik utcán akkor, arra teljesen jó ráemelni, mert bet/foldon vannak:) . Pont ezért nem tetszik itt a negyed potos bet...ha itt rádtol egy 9x-et akkor jól tette mert ált dobni fogsz:) .

Üdv:

r4zor9b
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club:O ké, lehet mehet a nagyobb size is. Amúgy micron passzívak a játékosok. Itt 3 utca call down után szinte soha az életbe nem fog csak úgy pusholni 9x-et - ahogy írtad. Főleg, hogy húzót is kiegészített a river lap. Nem mindennapi maniac kell legyen az ellenfél, hogy ezt meglépje.

Tehát az az érv a fél pot size mellett, hogy sok lappal megadhatja még, az rendben van. De az, hogy féljünk attól, hogy ezzel gyengének mutatkozunk és indukáljuk az ellenfelet egy ilyen line után és kiszorít minket gyengébb kézzel - na ezt egyáltalán nem. :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Igen, ez így van.

9X-et arra értettem, hogyha ellenem betelném itt nl5-n fél vagy harmad potot és 9X,air lenne nálam tolnám is rád vissza.... lehet nem standard, de micron ABC reg ellen, szerintem belefér
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Viszont én ilyen szituban van, hogy a kiegészült FD-met is harmad pot körül betelem, mert ilyen textúra mellett nagyobbat még a hal sem tud megadni. És Te ott is rám tolnád. Holott én is ABC-t játszok, de ez talán még sem lenne elégszer nyereséges Neked. :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Szerk: ezt kiszedem, következő hsz precízebben leírja miért jó itt egy ABC reg harmad potos hívására a push!
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Írok még ide egyet, mivel más is kérdezett erről:) . Kérdés, hogyha én vagyok gladik8 és harmad potot betel egy ABC játékos riveren, akkor miért tolom rá...

Szóval: rangekben gondolkozzatok!

Itt egy UTG rangben jóval több overpár, és set van mint flöss! Ha itt egy ABC regszerű ellenfél ellen játszunk, akkor flössből 5-6 kombó lehet nála!

Flush itt QJs, QKs, AJs+.

Set és overpár az 30-33 kombó itt.

TT-t nem biztos, hogy dob itt, de szerintem még azt is gyakran dobja! Obv flösst nem szór.

5/30=80%-ban fog dobálni... A világ leg+evsebb lineja itt a push az általam vázolt szituban. Tudom micron kb senki nem csinálja ezt, pedig óriási hiba ezt kihagyni! Ennél plusszosabb blöff spot nem sok van a világon.... (a9 természetesen itt 1 blöff, olymind1 kb, hogy A9 van nálunk, netán A, K magas...)

Ha bárki kérdezne bármit ezzel kapcsolatban, bátran kérdezzen! (akár te is Dávid). Alapból örülnék 1 visszajelzésnek, hogy mennyire érthető volt az, amit leírtam...

Üdv:

r4zor9b