[SH] JKo nl25

• doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $35.61
      SB:
      $25.10
      BB:
      $25.00
      MP2:
      $25.00
      MP3:
      $31.59
      CO:
      $12.27

Preflop: Hero is BU with J, K.
      3 folds, Hero raises to $0.75, SB folds, BB raises to $2.35, Hero calls $1.60.

Flop: ($4.8) J, 6, 8 (2 players)
      BB bets $2.99, Hero raises to $5.98, BB calls $2.99.

Turn: ($16.76) T (2 players)
      BB checks, Hero bets $5.25, BB raises to $16.67, Hero calls $11.42.

River: ($50.1) 8 (2 players)

Final Pot: $50.1.
      Results follow:

BB shows two pairs, aces and eights(A A).
      Hero shows two pairs, jacks and eights(J K).

BB wins with two pairs, aces and eights(A A).

Egyre többet látom videokban, hogy ebben a helyzetben érdemes már flopon emelni. Én minden szituban csak a nutsba nézek. Jó tapasztalatom még nem volt. Milyen ellenfelek ellen érdemes itt emelni? ő 14/14 4.9 3bet 105 hand. tudom kicsit feszes, de pre nem szeretek dobni ebben a szituban.
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop call 3bet KJo lappal nagy hiba, ilyen feszesnek tűnő arc ellen pedig egyenesen hatalmas hiba. Ő valószínűsítem, hogy kb csak value 3betel, ezért ha már megadnék, akkor azt inkább tenném párokkal és SC-okkal amikkel van esélyem javulni és nagy stackért játszani egy valószínűen erős range ellen.

Postflop 1utca Call és turn foldon lennék. (Mondjuk ez a flop cB/C és turn ch/R elég fura, de nem magyaráznék bele semmit. Egyszerűen gyenge a lapunk és SD-t akarnék a lehető legolcsóbban, nem pedig betelni a turnon a flop cB/C után.)
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      szerintem nem hiba a pre call BU vs SB BB. Bár a napokban átálltam a 4bet vagy fold-ra. Már kiakasztott, hogy minden flop eltalál ilyenkor és mindig a nuts mutatják. Főleg, hogy ezt a flop reraise stratégiát erőltettem amivel már elment vagy 10 buy in.

am minden turn check lettem volna J és K kivétlével. 10-en azért hívtam mert QK sor esélyt kaphatott amivel rámtolhatja.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: doubletiltem
      tudom kicsit feszes, de pre nem szeretek dobni ebben a szituban.
      Szia!

Nos, amíg így állsz hozzá a játékhoz, addig garantáltan sokat fogsz veszíteni.
      Ez nem igazán szeretem nem szeretem kérdés, hanem egy egyszerű stratégiai döntés.
      Egy ismeretlen, de eddig feszesnek tűnő játékos 3betel ránk. Ilyen esetben a KJo lappal a legjobb döntés a dobás, mert semmilyen információnk nincs az ellenfél postflop játékáról. Persze néha szóba jöhet a blöff 4bet, de az sem ilyen feszes játékosok ellen.

Flopon a raise/broke nem lenne rossz döntés egy olyan játékos ellen, aki nagyon sokat 3betel és e mellé még postflop is agresszív. Ugyanis ezen a flopon gyakran tenne minket húzóra és akár két magas lappal is képes lenne pusholni.

De itt ugyebár semmit nem tudunk az ellenfélről csak azt, hogy nem lesz túl széles a range-e. Így meg hogy megadta az emelésünket kizárnám a húzókat a range-éből, bár tény, hogy erős lappal is pusholnia kellene. Szóval turnön mögé passzolnék és ha riveren betel, akkor dobok.

üdv, pborisz