[SH] Nl5 - Ak 2.

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

A flop bet az miss click volt, nagyobbat akartam. :facepalm:

Szóval a floppon visszaemel. Ezen eléggé meglepődtem. Amire én hirtelen gondolok, azok settek, vagyis csak a kettes szet, esetleg AXs, QX, más húzók, mint pl. JT. Én itt csak a call mellett döntöttem, itt még nem dobnám az AK-t, de nagy potért sem játszanék. Plusz, ha itt visszaemelek, akkor csak azt érem el, hogy a rosszabb lapokat dobja. Itt még mondjuk QX, AXekből még tudok értéket nyerni.

A turn jó is, de nekem nem segített annyira. Ugye itt a JT kiegészül, én meg elhiszem, eltudom képzelni, hogy épp nála van. Itt is csak call, a cél a potkontroll.

A river nagyon rossz, ha eddig QX-ekkel csinálta a balhét, akkor javult. Itt is check.

Ez így rendben van?

Köszi!

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2218197
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $3.62 - VPIP: 9, PFR: 6, 3B: 0, AF: 9.0, Hands: 246
      UTG: $7.59 - VPIP: 24, PFR: 15, 3B: 9, AF: 8.0, Hands: 54
      CO: $2.09 - VPIP: 41, PFR: 0, 3B: 0, AF: 1.6, Hands: 54
      BTN: $4.38 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 0, AF: 1.2, Hands: 48
      Hero (SB): $13.33 - VPIP: 18, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2.9, Hands: 5239

Pre Flop: ($0.07) Hero is SB with K :diamond: A :club:
      UTG calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.25, 1 fold, UTG calls $0.20

Flop: ($0.55) A :diamond: 2 :heart: Q :heart: (2 players)
      Hero bets $0.35, UTG raises to $0.75, Hero calls $0.40

Turn: ($2.05) K :spade: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $1.10, Hero calls $1.10

River: ($4.25) Q :club: (2 players)
      Hero checks, UTG checks
  • 2 válasz
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Üdv
      Szerintem okés a line, ellenfeled egy feszes fish volt :f_biggrin: (limp/call 23/17).
      A range ebből kifolyólag vagy pp vagy suited konnektorok, vagy akár A10, AJ ,AQ
      legalábbis tapasztalataim szerint azzal játsszák ezt preflop(mondjuk náluk sose tudni).

Én személy szerint jónak tartanám ha visszaemelnél turnon 2,8$ ig, mégpedig azért mert eléggé polarizált lesz a range. És a set kombinációk jelentősen kisebbek mint az esetleges húzóké, vagy AQ-é amit soha nem fognak eldobni.
      Egyedül a J10 egészült ki ami vállalható kockázat.
      És ha megfigyeled az ellenfél betsize-a nem túl sok erőt mutat, nagyon húzó szaga van.
      Így riverre áttudod venni a kezdeményezést, és könnyebb lesz a terítés is.
      Ha visszaemeltél volna...
      Riverre x/c minden olyan lapra ami nem egészített ki húzókat , a Q nem sok jót jelent, én mindenképpen passzolnám, és ha nyit valószínűleg valami fullhoz hasonló keze van.

Remélem nem írtam sok hülyeséget :f_ugly:
      GL! :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket.

@NightChildHun: Ne aggódj, mindenki ír hülyeségeket:) de komolyan én is szoktam természetesen... Úgy fejlődsz, ha megosztod a gondolatmenetedet.... Azért nem értek egyet a turn raisel, mert ha szerinted elől vagyunk és drawk ellen játszunk, akkor már miért nem flopon? Ellenben nem is ez a fő érvem, hanem az, hogy sokszor lehet ez komplett air is, amit így eldobatunk de lehet ez 22 is, ami ellen tönkre vagyunk verve, ha meg flushe van, az ellen tökéletesen tudunk játszani a többi utcán is, lejön a flush -> nagyot betel, simán dobunk...

És sajnos, ha raiselünk turnon, riveren még nehezebb döntés elé kerülünk : ( : ( Pozíció átka, ugye nem lesz pozink és riveren optimálisan tud ellenfelünk ellenünk játszani, flushel bepushol, szettel bepushol, FD-vel eldönti, hogy játszon, ha besült... Szóval csak hibázni fogunk tudni kb...

Preflop
      Mehet nagyobb raise is. A limp/call skálája általában kis pocket, és suited connectorok 67s-JTs, egyeseknek Axs is ott lehet...

Postflop
      Lássuk be, hogy ezen a flopon valóban nem sokat ad elő, KK, AA, AK nem lesz ott soha Nála (nem limp/callozza), 22 lehet valóban nagy ritkán A2s ( de abból is csak 2 kombináció van kinn) szóval 5 kombináció value range van, és minden FD, JT (nagyon jól mondtad) és komplett airek (amikből sztem egész sok lehet...)

Ugyanígy játszom.

GL,
      L.