[SH] NL10, 4b potban TPTK vs CH/R

• Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Tiszteletem!

$0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($13.57) 136bb
      UTG+1 ($10.15) 102bb
      Hero (CO) ($10.57) 106bb
      BTN ($8) 80bb
      SB ($5.31) 53bb
      BB ($10.30) 103bb

Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is CO K A
      UTG raises to $0.30, UTG+1 raises to $1.05, Hero raises to $2.10, 3 folds, UTG folds, UTG+1 calls $1.05

Flop: 7 Q A ($4.65, 2 players)
      UTG+1 checks, Hero bets $2.20, UTG+1 raises to $4.40, $2.2 to Hero ($6.27)?

MP kb ismeretlen, ekkor kb 10-20 hand-em volt róla, addig feszesen játszott. UTG fish volt.
      Itt most mi a legjobb? Békésebb a dobás? Egyáltalán van más opció?

Alapból abból indultam ki, hogy valszeg lazábban fog izolálni, ezért nem feltétlen van erős lap nála. Meg is lepett ez a ch/R.

AA-val és QQ-val szerintem berakja pre. 77-tel nem hiszem, hogy calloz. Esetleg lehet itt vmi combo húzó (K :diamond: J :diamond: , J :diamond: T :diamond:) , de ezekkel sem feltétlen ad meg. Lehet nála AQ, esetleg AK.... De mást nagyon nem tudok elképzelni.

Azért felállítottam kb ezt a range-t:
      MP3 75.76% 61.71% 14.05% AA, QQ, 77, AQs+, KdJd, JdTd, AQo+
      CO 24.24% 10.18% 14.05% AsKs

Ez ugyebár 24%, és a pot odds 16%. Ezek alapján a call +EV-s, de javulni nem tudok, ill ha draw van nála, akkor nem szeretnék turn-t nézni.

Ti mit csinálnátok itt?

Előre köszönöm az elemzés(eke)t!

Üdv,
      Sziszko
  • 9 válasz
    • BatMat
      BatMat
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.17, Hozzászólások: 746
      UTG fish volt.

Pre 2,5x et betelnék. Post meg ilyen minirézre nem hiszem, hogy ilyen flopon érdemes megadni, fold meg ugye nem johet szoba + en beletennek még a rangeba KJo jobb Qx eket meg Ax eket.

Igy mar jo lehet as push
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Pre CC nálam, hogy UTG bentmaradjon + UTG+1 range is szélesebb lesz vs fish, szal benttartunk dominált handeket

Ha 4bet akkor szerintem $2.2-2.3

Post meg sima broke ez 4bet potban, biztos nem dobnám

Ja és kisebbet cbetelnék, pl $1.5-1.6
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Sziszkok0313! :)

Itt nekem is mindenképpen flat lenne a játékom, ahogy előttem is írták - a már említett okok miatt. Írod is, hogy szerinted lazábban is fog izolálni... akkor miért barikádozzuk el magunk mellől a gyengébb skálát/skálákat? :)

Ha oop lennénk, még inkább döntenék 4-Bet mellett, de így gyönyörűen tudjuk terrorizálni az ellenfelet/-eket CO-ból.

Ahogy játszottad:

4-Bet potban 100bb deepen TPTK-val alapvetően elmondható, hogy hiba a dobás, főleg azután, hogy a "nagy döntés" előtt már stackünk felét befektettük...

Ha így trükközik AA,QQ-val, vagy hibásan cold callozik AQ-val, akkor tapsoljuk meg és készítsünk róla egy drága jegyzetet a továbbiakra. :)

GL! :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Kellemetlen szituációba sodortad Magad:(

preflop csak a fish miatt érheti meg flatelni, ismeretlenek ellen micron a legjobb a fold... UTG-re érkezik egy 3bet, a második legerősebb pozícióból, itt a range kb QQ+,AK ez ellen hátul vagyunk, tonna reverse implied oddsal, hiba már a call is preflop ha nincs fish... A fish kihozhatja pluszosra a szitut, főleg ha lazább a reg...

postflop nem igen tudsz mit csinálni, ennyi infóból, mint bet/broke... Ott a range megvan az oddsod deadmoney miatt, be kell tenni... (4bet potban vagyunk...) de sokszor fogsz szettbe szaladni az biztos....

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Lord itt miért feltételezünk ilyen erős 3bet ranget? UTG fish volt, őt azért csak 3betelheti lazábban, még akkor is ha TAG reg nem? Nem fog itt lazábban 3betelni a reg már azért is, hogy ne legyen nagyon multiway pot / kapjon sqz-t hátulról?

Mert reg vs reg én tuti dobnék preflop, de így, hogy fisht 3betelt azért más lesz a helyzet?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Az a gond Click, hogy szűrj rá a db-dbe, hogy amikor fisht 3beteltek micron nl4-10 tán még 25-ön is az hány esetben volt lazább range mint alap esetben (azaz dinamikus rangek)....

Attól, hogy mi tudjuk hogy az openraise és call% skála fv-ében éri meg 3betelni tehát akár 15-20%-os skálával is megérheti 3betelni (vagy még lazábban is), attól még a sima regek nem hiszem, hogy így fognak tenni...

Különösképp ha nincs semmi infónk, szóval minek belemenni ilyen szituba? Ha meg sima default micro reg, akkor MP-ből lesz a legfeszesebb range... Röviden ennyi....
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Jogos :) azt is vettem, hogy stars 10-en itt sok regről tudom, hogy szélesebben 3betelné a fisht valueból, viszont itt egyrészt valszeg több jó reg van, mint kisebb siteokon, másrészt meg itt read meg infó nincs abszolút (főleg itt, hogy teljesen ismeretlen).

Nem kötöszködni akartam amúgy, csak tényleg kíváncsi voltam :) de való igaz, hogy ennyi infóból nem tudhatjuk (> még mindig sokat wpzhetek kevés infóból :) ). Nagyon nem szeretem ezeket a szitukat amúgy, post infóhiányban, még poziból sem lesz könnyű játszani nagy potban a pre aggresszor ellen (ha HU kerülünk leginkább), ráadásul úgy, hogy az ő feltételezett rangedzse is elég erős lesz :\
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Köszönöm az elemzéseket!

Alapból arra gondoltam a 4bet-nél, hogy ha MP dob (mert tág az izo range-e), akkor még a fish jöhet, és vele szerettem volt AI kerülni.
      A többivel alapból egyet kell hogy értsek. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Click: Ok, nem mondom, hogy mindent értek teljesen:) de a lényeg, hogy ismeretlen ellen felesleges ilyen szituba belemenni, ismerve a limit tendenciáit...

Sziszkok: Pont ez az, hogy szerintem egy nl10 regről itt picit túl sok van feltételezve, le merem fogadni hogy a 10-es regek 90%-a nem izolál lazábban fisht mint egy másik reget (leak, de ez van) és legtöbbször a fisht is kizárjuk a további emelésünkkel...

Sztem ezt kiveséztük! :f_thumbsup: