[SH] nl5 1010 (co 10bb rerais)

• NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Ez volt a 2. handem az asztalnál, és tanácstalan voltam, persze gondolom a dobás a jó választás ez esetben, de mit kezdjek ezekkel ha pl JJ vagy AQ van nálam?
      Mit jelentenek ezek az emelések?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $4.71
      MP2:
      $13.58
      MP3:
      $5.09
      CO:
      $5.10
      BU:
      $5.00
      SB (Hero):
      $5.02

Preflop: Hero is SB with T, T.
      2 folds, CO raises to $0.50, 3 folds, 2 folds, BB folds, CO gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.07.
  • 6 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló NightChildhun! :)

Egy ilyen méret kétféle dolgot is jelenthet. Vagy így játssza meg - szerinte trükkösen - a szörnyeit, vagy rossz napja van, és megpróbálja pókeren levezetni a felgyülemlett feszültséget. :)

Ha még új vagy az aszalnál, és előtte sosem játszottál vele, akkor nekem ilyenkor a legjobb fegyverem az, hogy gyorsan rákeresek a játékosra. Amennyiben azt látom, hogy 1, vagy 2, de legfeljebb 3 asztalon játszik - és sokszor nem is azonos limiten - akkor könnyű szívvel rátolom mindenemet TT+,AJ+. Amennyiben viszont sok asztalozik, dobok, noteolom és rajta tartom a szememet a továbbiakban.

Persze ez sem egy atombiztos stratégia, de számtalan helyzetben segíthet. Majd próbáld ki a jövőben, hasonló szitukban! :)

GL!
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Köszönöm az elemzést :)
      Ja, ez a trükk az én fegyvertáramban is helyet kapott már, a gond vele hogy a játékosok 90% már letiltotta magát erről a keresésről. :)
      Valószínűleg az utóbbi csoportba tartozott, mert még egy nagy bet után távozott az asztaltól.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Hát azért ezt a 90%-ot erős túlzásnak érzem... :)

Én pont azt vettem észre, hogy a regek tiltják inkább le a keresést, akikről amúgy is látszik, hogy mindig full stackkel ülnek bent és folyamatosan auto-rebuyon vannak.

A halacskák többsége tapasztalataim szerint nem tiltja le magát. Legtöbb esetben szerintem nem is tud erről a lehetőségről. :D
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.187
      Helló.
      Ilyen húzást megcsinálnak akár Erős Áx ekkel-vagy akár gyenge Áx ekkel.
      Közepes és gyenge pocketekkel is, és természetesen szörnnyel is.
      Fajtája válogatja.
      Nekem pl: tegnap volt / FTP-én/ egy olyanom, hogy cu emeltem áks el orosz csávókám sb ből betolta 48bb jét 44 el. turn K.
      GL
      Ja és 1 asztalon volt.
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.187
      Tegnap, volt egy ilyenem is ez is hasonló playa volt.
      Mondjuk ezen kicsit gondolkodtam azért. Swallow asztalok egyébként, csak a stack méretek miatt írom.
      Full Tilt, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $7.25 (72.5 bb)
      BB: $4.45 (44.5 bb)
      UTG: $4.18 (41.8 bb)
      MP: $4 (40 bb)
      CO: $5.54 (55.4 bb)
      Hero (BTN): $5.06 (50.6 bb)

Preflop: Hero is BTN with K A
      MP posts BB OOP, UTG folds, MP raises to $4 and is all-in, CO folds, Hero raises to $5.06 and is all-in, 2 folds

Flop: ($8.15) A J A (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($8.15) A (2 players, 2 are all-in)
      River: ($8.15) 9 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $8.15 pot ($0.40 rake)
      Final Board: A J A A 9
      MP showed T T and lost (-$4 net)
      Hero showed K A and won $7.75 ($3.75 net)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és a threadet, élvezet volt olvasni. Külön köszi Apa a közreműködést és a handet:)

DavidDorky által ajánlott rákereső stratégia teljesen okés starson... Ha más teremben játszol, akkor picit nehezebb a dolgod, belefér a dobás elsőre... (bár általában ezek fishek)

A laperőket mindenesetre tisztázzuk:
      JJ>>99>>AQ egy broke range ellen... mivel sokkal több broadway van mint pár, és párok elől vannak broadwayek ellen AQ meg nincs igazán elől semmi ellen (csak AJ)

Gl,
      L.