[SH] Nl10 Jj2

• Corvus80
      Corvus80
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.15, Hozzászólások: 525
      Full Tilt, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $10.41 (104.1 bb)
      UTG: $17.06 (170.6 bb)
      Hero (MP): $10 (100 bb)
      CO: $9.85 (98.5 bb)
      BTN: $4.79 (47.9 bb)
      SB: $6.41 (64.1 bb)

Preflop: Hero is MP with J J
      UTG raises to $0.30, Hero raises to $0.90, CO folds, BTN raises to $4.79 and is all-in, 2 folds, UTG calls $4.49, Hero calls $3.89

Flop: ($14.52) A 8 K (3 players, 1 is all-in)
      UTG bets $12.27 and is all-in, Hero folds

Turn: ($14.52) 4 (2 players, 2 are all-in)
      River: ($14.52) K (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $14.52 pot ($0.72 rake)
      Final Board: A 8 K 4 K
      UTG showed A J and won $13.80 ($9.01 net)
      Hero mucked J J and lost (-$4.79 net)
      BTN showed 9 9 and lost (-$4.79 net)

EP: 60/35/4,3 59H
      EP pfr: 71 fold to 3bet :29

BTN: 52/37 236H
      4bet:0

Pre jobb a fold? fél stacket be kell rakni! Vagy inkább push?
      Én úgy voltam megadok, aztán majd flopon eldöntöm.
  • 4 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Corvus80! :)

Laza UTG 3-Betelése teljesen oké. BTN all-inje elég nagy erőt mutat - és bár 4-Betje 0, de elég laza arcnak tűnik.

Amennyiben UTG dobna, elgondolkoznék a továbbiakban a megadáson. És az esetek nagy részében valószínű rá is nyomnék.

Viszont így, hogy UTG egy open után hidegen megadja a 4-Betet... ez nagyon kemény. Bár szemmel láthatóan fish, de itt 3-way JJ-val akkor sem fogunk jól szerepelni.

A lehetőségeid UTG megadása után:

1 - Ha nem is könnyű szívvel, de dobsz, a már fent említett okok miatt (én ezt tartom optimális megoldásnak)

2 - AI mész - ez a "jobbik" megoldás a két rossz közül, mivel így biztosan bekerül minden pénzed. Fold equityt a fish ellen már biztosan nem realizálsz, de legalább nem kell majd az esetlegesen elromlott board miatt feladnod.

3 - Megadsz és flopon eldöntöd hogyan tovább, ahogy írtad is... - ez nagyon, nagyon, nagyon nem jó megoldás. Egész egyszerűen azért, mert a stacked feléről preflop döntesz, azáltal, hogy megadsz. Majd minden olyan flop textúrán fel kell adnod, ahol nem érkezik J, vagy lesz magasabb lap, mint a J. Mondanom sem kell, ez az esetek igen nagy hányadát teszik majd ki ezek az esetek... Ergo ez egy iszonyat nagy pénzégető hadművelet így, amit nem szabad megengednünk magunknak.

Szerintem. Én így látom.

GL! :)
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Szia!

Az alapértelmezett itt az,hogy 2 fish az ellenfél...sok esetben tiéd a legjobb kéz,nagyon széles skálák ellen játszol....és azért van némi kiszállási részesedés is UTG ellen...
      Én itt vagy pre rátoltam volna az allint,vagy eldobom...a megadás nehéz szitukat hozhat elő,mint pl itt is...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: Szianna
      ....és azért van némi kiszállási részesedés is UTG ellen...
      Én azért itt erősen úgy érzem, hogy ez rettentően közelít a nullához...

Egy ilyen laza arc, aki ennyire könnyedén adott meg hidegen oop egy 4-Betet, az nem fogja nekünk elengedni a kezét további 5 dollárért, amikor is már 20 dollár lesz a pot. Ő eltökélte, hogy "ezt megnézi" és kész... :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Na most elmondok egy trükköt hasonló spotokra:)

Ha nagy fish (40%+ vpipű) csinál ilyen hülyeséget, mint limp/call 3bet, vagy cold call 3bet/4bet, az nagyon nagy %-ban ugyanolyan gyenge range mint a sima call skálája... Egyébként itt a range kb az emelő range lesz azaz olyan 35-40% környéke...

Ha!!! reg csinál ilyet, tehát calloz cold 3betet, esetleg 4betet, vagy stackjének 50%-át az mindig monster (99%ban), amivel nem akar kizárni (tehát trükközik), és simán lehet dobni pl ilyen spotban ha reg ellen vagy (más kérdés, hogy reget nem fogod 3betelni)...

Az előző érvek miatt, óriási hibának tartom a dobást, ez egy nagyon sima pre broke ekkora fish ellen... 35-40%-os range ellen nagyon vezetünk...

Dobásnál még a call is jobb szerintem...

GL,
      L.

u.i: 3bet meg szuper std itt, ellene.