[SH] Nl10 99

• Corvus80
      Corvus80
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.15, Hozzászólások: 525
      Full Tilt, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (MP): $11.79 (117.9 bb)
      CO: $10.38 (103.8 bb)
      BTN: $20.74 (207.4 bb)
      SB: $4.87 (48.7 bb)
      BB: $28.09 (280.9 bb)

Preflop: Hero is MP with 9 9
      Hero raises to $0.30, CO folds, BTN calls $0.30, 2 folds

Flop: ($0.75) 5 3 3 (2 players)
      Hero bets $0.52, BTN calls $0.52

Turn: ($1.79) 2 (2 players)
      Hero bets $1, BTN raises to $2.65, Hero folds

Results:
      $3.79 pot ($0.18 rake)
      Final Board: 5 3 3 2
      Hero mucked 9 9 and lost (-$1.82 net)
      BTN mucked and won $3.61 ($1.79 net)

25/17 39H

Dobható?
      Kicsit gyengének éreztem!
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Corvus80! :)

Véleményem szerint itt nem hiba a dobás addig, amíg nincs nagyobb mintánk vagy konkrétabb readünk az ellenfélről.

Nekem ez inkább tűnik érték emelésnek, mint blöffnek, vagy félblöffnek. FD-vel legtöbbször már flopon emelne, hogy esetleg turnön kikérhesse az ingyen rivert.

És 66-88, amit verünk és értékért emelhetné, az szerintem túl kis része a skálájának. És ha az is van nála, akkor sem túl racionális, hogy ily módon játssza meg.

És ha megnézzük, itt turnön két opció közül választhatunk. Vagy fold, vagy re-raise shove. Megadni hatalmas hiba volna így oop. És mivel visszatolni read nélkül szerintem erős túljátszása lenne a handnek, így nyugodt szívvel dobnék és esetleg noteolnék is.

GL! :)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Nekem a shove/fold gondolkodás nem tetszik itt, rosszabb SD érték sosem ad meg kb, és nagyon draw sem lesz szerintem, ami itt raise/brokeon lesz a turnön, elég polarizált itt. Shove-val csak eldobatjuk az aireket és minden más, jobb lap ellen stackelődünk.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Nekem a shove/fold gondolkodás nem tetszik itt, rosszabb SD érték sosem ad meg kb, és nagyon draw sem lesz szerintem, ami itt raise/brokeon lesz a turnön, elég polarizált itt. Shove-val csak eldobatjuk az aireket és minden más, jobb lap ellen stackelődünk.
      A második felével én is egyetértek, de mit értesz az alatt, hogy nem tetszik a shove/fold gondolkodás? :)

Azt jól értem, hogy te is a dobást látod jó megoldásnak?
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Hát ennyi infóból dobnék, de eléggé sírnék, mert szerintem 55 és 33 nem fog így játszani, és 3x is kevés, vagy egyáltalán nincs a rangeben...innentől fogva, meg olyan sok dolog már nem ver minket - viszont, mivel szinte ismeretlen, és általában viszonylag kevés a blöff 10-en így inkább jobb a fold szerintem.

Úgy értem, hogy ha nem dobunk, akkor szerintem a call jobb, mint a shove, pont amiatt, hogy lehet nála air, viszont a value rangeből semmit nem verünk, tehát a shovera vagy dobni fogja a semmit, vagy meg fog adni a 100%-ban jobb lapokkal.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Hát ennyi infóból dobnék, de eléggé sírnék, mert szerintem 55 és 33 nem fog így játszani, és 3x is kevés, vagy egyáltalán nincs a rangeben...innentől fogva, meg olyan sok dolog már nem ver minket - viszont, mivel szinte ismeretlen, és általában viszonylag kevés a blöff 10-en így inkább jobb a fold szerintem.

Úgy értem, hogy ha nem dobunk, akkor szerintem a call jobb, mint a shove, pont amiatt, hogy lehet nála air, viszont a value rangeből semmit nem verünk, tehát a shovera vagy dobni fogja a semmit, vagy meg fog adni a 100%-ban jobb lapokkal.
      +10000...

Amikor szűk skálák ellen megyünk, amiben lehet blöff is esetleg, akkor mindig csak a call a jó játék és a blöff catch, de mivel ismeretlen ellen vagyunk, riveren nagyon marginális döntésbe leszünk kényszerítve információszegény helyzetben, sokat hibázhatunk, jobb megoldás a 0-eves döntés (fold)

A range meg itt A3s, 22, 55, 33 és kb ennyi... ez olyan 10 kombináció... Kérdés hányszor fog itt blöffölni...

Gl All,
      L.