[SH] nl5 AQs

• Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Sziasztok!

SB ( $5.74 USD ) - VPIP: 15, PFR: 13, 3B: 5, AF: 0,0, Hands: 71
      BB ( $5.00 USD ) - VPIP: 13, PFR: 12, 3B: 6, AF: 0,0, Hands: 52
      UTG ( $7.58 USD ) - VPIP: 10, PFR: 6, 3B: 9, AF: 0,8, Hands: 68
      Hero( $5.99 USD ) - VPIP: 19, PFR: 14, 3B: 4, AF: 2,3, Hands: 5176
      CO ( $3.86 USD ) - VPIP: 9, PFR: 6, 3B: 5, AF: 2,5, Hands: 77
      BU ( $44.06 USD ) - VPIP: 36, PFR: 28, 3B: 2, AF: 1,9, Hands: 138

Dealt to Hero [ Q :heart: A :heart: ]

UTG folds,Hero raises $0.16 ,CO folds,BU calls $0.16 ,SB folds,BB folds

Flop 0,39$ T :heart: , K :spade: , K :heart:

Hero bets $0.24 ,BU calls $0.24

Turn 0,87$ 3 :club:

Hero bets $0.50 ,BU calls $0.50

River 1,87$ Q :diamond:

Hero bets $0.80 ,BU calls $0.80

Hero shows [Q :heart: , A :heart: ]
      BU shows [4 :club: , K :club: ]
      BU wins $3.33 USD from main pot
  • 10 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Szianna! :)

Véleményem szerint a flop és a turn sizeot is lehet egy kicsivel nagyobbra szabni - de ez részlet kérdés.

A barrel tetszik!

Riveren viszont, így, hogy elég szépen javultunk, nem betelnék. Elég kevés rosszabbal tud minket egy harmadik lövés után lecallozni, viszont lehetnek eltévedt húzók, vagy gyengébb lapok, amik esetleg még blöffölhetnek, ha gyengeséget mutatunk.

Ilyen helyzetben akkor lenne előnyös harmadjára is tüzelni, ha nem lenne mutatási értékünk, és minél nagyobb dobási részesedést szeretnénk realizálni. Persze ez esetben sem akármilyen ellenfél ellen...

GL! :)
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      A river nyitást blokknyitásnak szántam....ha emel dobok,ha megad gyengébbel vékony value,ha jobbal kevesebbet bukok...
      Az emelési méretekre jobban oda fogok figyelni....
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Ezt értem, de ha jobban belegondolsz, harmadik tüzelésre még a fish sem ad meg akármivel itt. Nagyjából csak a QJ lesz az, ami még adni fogja. A többi vagy erősebb, vagy gyengébb és dob.

Viszont Te is erős lettél a riverre, és ha csak nem betel nagyot a checked után, akkor meg tudunk adni, mivel néha betelhet gyengébbet.

Szerintem. :)
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Szia!

Már többször játszottunk együtt egy asztalon, csak hogy tudd, regnek vagy elmentve. :s_thumbsup:

Nem akarok kontárkodni, ne vedd készpénznek amit írok, csak próbálom járatni az agyam, mivel jó lenne fejlődni. :)

Szóval az ellen egy nagyon passzív arc. Ráadásul BU, szóval elég nagy a range. A floppot én is betelném, van húzónk, plusz ugye 2 király is van. Azzal, hogy itt megad (én ilyen floppon minden PP-vel megnézem a turnt, mármint ahol duplázódott a flop, és hero cbetel, bár ez lehet rossz) nem biztos a király.

A turnt én nem tudom, hogy betelném-e, lehet, mert ugye húzunk a nutsra. De azt felejtsük el, hogy itt dobni fogja a lapjait. Nem jó lap. Itt sosem fog eldobni semmi PP-t, se Tx-et. Amitől talán értéket nyerünk azok a gyengébb húzók. Szóval, ha dobatni akarsz, akartál, akkor a turn felejtős.

A river meg... Fu, hát nem tudom. Lehet betelnék, de mindenesetre veszélyes. Lehet egy AJ jön végig - mert nem hisz neked, elől érzi magát. Legalábbis én sokszor látom, hogy Ax-el végigjönnek.

Viszont a riveren lehet gondolkodni, hogy Kx van nála, 2 utcát végigjön, olyan, mintha nem félne a K-tól, annyira nem is tűnik fishnek.

Nem tudom mennyit segítettem, de te igen nekem, gondolkodásra bírtál. :s_thumbsup:

GL!
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      David: igaz...
      Rieger93: :f_thumbsup: hogy reg vagyok :D

Cb standard flopp,mivel én próbálom elhitetni,hogy erős lapom van,így muszály vagyok 2barel-t nyomni,hogy hiteles legyek,hisz tudhatja hogy a 3as nekem nem oszt-szoroz...(én is megszoktam nézni ppvel általába)
      A river most így utólag visszanézve és "befolyásolva"...valóban a x/c lett volna lehet a legjobb opció....
      Örülök,hogy sikerült megtornáztatni kicsit az agyad :D
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Azért nem kizárólag a x/c a jó opció. Félreértés ne essék. :)

A skálájában lehetnek így még bőven Kx-ek, illetve húzok is beérhettek a riverre. Így x/c abban az esetben, ha fél pot körül betel. Ha nagyobbat, akkor inkább hajlanunk kell a x/f felé. :s_thumbsup:
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szerintem meg nem optimális itt a c/c riveren.

Kevés hand alapján nem túl agró. Te magad meg azt írtad, hogy passzív. Gondolom láttál tőle 1-2 mutatást, ami alapján ezt gondolod róla.

Ha passzív, akkor milyen busted FD-t betelne? Ha valóban passzív akkor itt c/f-ni kell. (kivéve ha picit betel, mondjuk fél potot, vagy alatta)

Én biztosan hívnék riveren. Van benne érték! Tx,Qx megad(simán lehetett nála QJ,QT,AQ). 1 szóval river bet/fold. Size is tetszik.

+ tudom, hogy abból indultunk ki, hogy passzív, de ha passzolunk még 1 passzív arc is potolhat itt egy Tx-et, amire gyönyörűen dobjuk a jobbik lapot..

Üdv:

r4zor9b
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b
      + tudom, hogy abból indultunk ki, hogy passzív, de ha passzolunk még 1 passzív arc is potolhat itt egy Tx-et, amire gyönyörűen dobjuk a jobbik lapot..
      Oké, lehet, hogy valóban több érték van a bet/fold-ban.

De a napokban ez már a második olyan leosztás, ahol egy passzív arcnál azt írod, hogy még Ő is potolhat harmadik párral, miután két utcát call downolt velük. Ezzel megint csak nem tudok egyáltalán egyet érteni.

Egy jó ideje napi több órán át darálok ezen a limiten és tudom mire alapozni ezt az állításomat/cáfolatomat... :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b
      Oké, lehet, hogy valóban több érték van a bet/fold-ban.

De a napokban ez már a második olyan leosztás, ahol egy passzív arcnál azt írod, hogy még Ő is potolhat harmadik párral, miután két utcát call downolt velük. Ezzel megint csak nem tudok egyáltalán egyet érteni.

Egy jó ideje napi több órán át darálok ezen a limiten és tudom mire alapozni ezt az állításomat/cáfolatomat... :)
      1: VPIP: 36, PFR: 28, 3B: 2, AF: 1,9, Hands: 138>> ugyanúgy viselkedik 100-on, mint NL5-n.... úgyhogy teljesen mindegy, hogy mire van rálátásod, ez limitfüggetlen.

2: nagyobb rálátásom van az nl5-re mint gondolnád:) . Nap mint nap segítek 1 barátomnak, aki nl5 stars reg:) .
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Valóban el lehet sütni egy 1/3 potot, arra nem fog dobni semmit egy passzívabb arc, ellenben ha valóban passzív, akkor általában egy nagyobb betre dobnunk kell (vagy ez a readünk)

Plusz azért is betelnék inkább mert túl sok buzzted draw nincs kinn így, hogy K T lenn, Q K a kezünkben szóval a legerősebb FD a J lenne, amiből túl sok nem fog beférni a rangebe, szóval kevesebb flush lesz nála... QJ-ből meg elég sok lehet és szépen oda is ért...

Összefoglalva azért nincs kinn sok buzzted mert flushokat blokkoljuk, SD meg párrá vált, szóval kevésbé van értelme a blöff catchnek... Mindig nézzük a boardot és nézzük az ellenfél ranget, hogy kapcsolódik ehhez és ettől függően beteljünk.

GL.,
      L.

u.i: Lezártam.