[SH] NL5 - bubi szett

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

SB-ről nincs infóm...

Szóval a flop undorító. Mindenféle húzó. Én itt főleg védelemért beteltem. Akartam.. Mivel épp a Starsos tétcsúszkával játszottam, állítgattam, ezért sikerült 17 centet hívnom... Tehát nem azért, mert hülye vagyok, de ezt majd látjátok a turnon. :D

Turnre fullosodok, csekkel, betelek, visszaemel. Én itt kikértem a time bankot, és erősen gondolkodtam a dobáson. Ugye SB-ről callolt, simán lehet nála QT, TT. Mert ugye annyit nem változtatott a turn... Szóval megvoltam lőve, végül rátoltam. A kérdés, hogy itt a dobás szóba jöhet? Elég monster line ez a részéről.

Köszi!

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2218983
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with J :heart: J :spade:
      1 fold, Hero raises to $0.15, 1 fold, SB calls $0.13, 1 fold

Flop: ($0.35) J :diamond: Q :spade: T :spade: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.17, SB calls $0.17

Turn: ($0.69) T :club: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.40, SB raises to $1.50, Hero raises to $5.16, SB raises to $5.31, Hero calls $0.15

River: ($11.31) 3 :diamond: (2 players)
  • 6 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló rieger93! :)

Pre simán mehet a 4x-es open. NL5-ön nem kell balanszálni...

Ezen a flopon sima pot size C-Bet.

Turn is teljesen jó játék.

De írod, hogy féltél, mert simán lehet nála QT... Ettől miért is félünk? Mikor nekünk nagyobb fullunk van... :D

TT, meg QQ itt iszonyat ritkán lesz, attól nem kell félni.

A turn x/r után trükkösen ki kell kérni a time banket, és így szépen pusholni.

A turn x/r alapból is nagy lapot takar, így valószínű úgysem fogja dobni. Számtalan Tx érhetett oda a turnön, vagy eleve pár flopolt kisebb-nagyobb sor, amit mind agyonverünk.

Jó játék volt! :)

GL!
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      De az most nem levágós, hogy 4x vagy 3x? :D Vagy NL5-ön még nem kell vele törődni? Plusz olvasom más naplóiban, hogy blackrain könyve alapján 8x-10x... De az már túlzás. :D

A QT elírás. Elnézést, jogos észrevétel. De az elején azt is írtam, hogy CO-ról nincs infóm. CO én voltam. :facepalm:
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Blackrain79 a 8-10x-et főleg NL2-re írta. Illetve NL5-re csak abban az esetben, ha ilyen 90/10-es emberkékkel kerülünk szembe.

De 3-4x nem levágós. :)

Én NL5-ön BTN kivételével mindenhonnan 4x-elek, mert alapvetően érték, ABC pókert kell játszanunk, jó kezekkel, így előnyös, ha minél hamarabb minél több pénzt préselünk be.
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Méghogy nem lehet megélni NL2-ből... Könyvet kell írni róla és már megy is. :coolface:

Köszi az észrevételt, lehet akkor kipróbálom én is a 4x-et, eddig minden videóban amit láttam 3x volt, az ragadt meg.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Hát én egyrészt azért is 4x-elek, mert hála Starsnak, NL5-ön mindig 250bb-vel ülök asztalhoz. :)

De úgy gondolom 100bb-vel is ideális, a már említett ABC-póker okok miatt :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket.

Preflop
      4x nyugodtan menjen ilyen szép kézzel.

Postflop
      flop természetesen nagyobb bet, de ezt Te is írtad:)

Turnon meg ne gondolkodjunk egy percet sem, minden Tx, minden JT, minden QT (rosszabb fullok), 89, 9K (sorok) ki fognak fizetni QQ valszeg emel pre, szóval nem is igazán látok itt jobb handet a rangeben néha TT ott lesz, arra számítok hogy 99%-ban itt elől vagyunk és visszük a potot...

Két szavas válasz:) -> turn broke.

GL,
      L.